Results

Achievements at
orienteering events

White Rose Weekend, 29/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.eborienteers.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.5km, climb: 175m, 18 controls)
Other courses: Bla | Blu | Brown | Light Green | LO | Orange | SBlu | SBr | SG | VSG | W | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ann Cranke CLOK F 1956 00:57:21 1135
2 Julie Couch EPOC F 1958 01:03:17 1110
3 Judy Burge LOC F 1957 01:04:02 1107
4 Ian Peirce SARUM M 1944 01:04:40 1105
5 Rebecca Aspin CLOK F 2000 01:05:04
6 Matthew Cochrane SROC M 1954 01:05:50 1100
7 Neil Sprot SYO M 1952 01:06:18 1098
8 Jackie Chapman LOC F 1958 01:07:10 1094
9 Hannah Hateley DEE F 2000 01:07:12
10 Doug Dickinson DVO M 1945 01:08:22 1089
11 Louise Dunn LOC F 1960 01:08:43 1087
12 Glynn Smith LEI M 1945 01:10:06 1082
13 Claire Selby DVO F 1972 01:11:40 1076
14 Barrie Speake EBOR M 1941 01:12:39 1072
15 Lisa Broadest AIRE F 1975 01:16:26 1058
16 Megan Harrison EPOC F 1999 01:16:33 1057
17 Mark McLean EBOR M 1971 01:19:00 1046
18 Keith Streb NOC M 1953 01:22:08 1034
19 Jane Lambert SO F 1960 01:22:42 1032
20 Stephen Robinson NGOC M 1957 01:23:48 1027
21 Jill Smith EBOR F 1954 01:26:05 1018
22 Robert Verity DEE M 1942 01:27:07 1014
23 Yasmin Field HALO F 1999 01:27:59 1010
24 Kate Bryant MDOC F 1953 01:29:49 1002
25 Mike Thorpe EPOC M 1941 01:30:19 1000
26 Derek Gale DVO M 1944 01:32:27 993
27 Marcia Bradbury SYO F 1957 01:32:45 990
28 Val Johnson DVO F 1959 01:32:50 990
29 Steve Burge LOC M 1942 01:32:52 990
30 Trevor Peacock CLOK M 1969 01:33:10 989
31 Mark Dakin SYO M 1960 01:33:29 987
32 Janet Cronk WAOC F 1957 01:33:43 987
33 S J Schmuck CLOK M 1958 01:34:18 984
34 Paul Simmons HALO M 1951 01:35:57 978
35 Jill Blount SO F 1960 01:37:12 972
36 Rex Bleakman DVO M 1944 01:37:41 970
37 Julia Prudhoe Central Coast W 1955 01:39:33
38 Jean Fitzgerald SAX F 1953 01:40:44 957
39 John Smales EBOR M 1954 01:43:21 947
40 Sue Hooper HH F 1954 01:46:04 936
41 John Russell SOS M 1941 01:47:02 932
42 Katherine Brown NATO F 1972 01:47:08 932
43 Helene Lecomte EBOR F 1978 01:47:30 930
44 David Ball NOR M 1944 01:48:06 928
45 Richard Hughes DEE M 1955 01:49:11 924
46 Philip Brown NOR M 1953 01:49:34 922
47 John Collyer SOS M 1945 01:49:57 920
48 Ian Teasdale WCOC M 1960 01:53:28 905
49 John Middler OD M 1952 01:54:42 900
50 David Lloyd LOC M 1951 01:55:15 897
51 Dave Brown HALO M 1957 01:58:39 884
52 Rick Roberts HOC M 1951 01:58:44 884
53 Bill Hyslop SROC M 1942 01:58:50 883
54 John Bowman OD M 1942 02:00:31 877
55 Jim Mitchell PFO M 1942 02:01:21 874
56 Pam Brown HALO F 1959 02:02:36 869
57 Patricia Davies NATO F 1955 02:05:34 857
58 Judy Johnson BL F 1951 02:05:36 857
59 Ashley Ford HOC M 1951 02:09:48 837
60 Barbara Ford HOC F 1955 02:10:20 836
61 Toria Wimpenny DEVON F 1956 02:10:24 836
62 Julie Collins DFOK W 1960 02:11:00 833
63 Judith Filmore LOC F 1958 02:24:35 777
64 Claire Stamp WCH F 1980 02:35:11 734
65 Margaret Shaw EPOC F 1951 03:06:44 606
- Allen Barnes CLARO M 1942 01:13:20
- Ann Harris SMOC F 1954 01:39:41
- Robert Richardson NATO M 1951 01:41:30
- Leanne Bailey NOR F 1979 02:22:40
- Elizabeth Dean CLOK F 1999 02:56:16
Showing results 1 - 70 of 70