Results

Achievements at
orienteering events

White Rose Weekend, 29/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.eborienteers.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

SBr (length: 7.2km, climb: 335m, 23 controls)
Other courses: Bla | Blu | Brown | Green | Light Green | LO | Orange | SBlu | SG | VSG | W | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Aidan Rigby CUOC M 1998 00:59:01 1352
2 Harrison McCartney OD M 1998 01:06:25 1320
3 Nicholas Barber CLOK M 1988 01:08:18 1314
4 ZACHARY FIELD SHUOC M 1995 01:14:48 1288
5 Andy Thorpe EPOC M 1969 01:16:42 1280
6 Laurence Johnson SROC M 1998 01:19:53 1266
7 Neil Conway AIRE M 1968 01:21:17 1259
8 Charlie Adams SYO M 1964 01:21:31 1258
9 Kirsten Strain AROS F 1986 01:22:31 1254
10 Rowan Capper LOC M 1996 01:24:58 1246
11 Chris Hooker SO M 1961 01:26:00 1241
12 Jon Hateley DEE M 1963 01:27:34 1236
13 Steve Dempsey SYO M 1963 01:28:28 1232
14 Peter Ward NGOC M 1970 01:28:47 1231
15 Dai Bedwell DVO M 1967 01:29:41 1228
16 Mike Johnson SROC M 1960 01:29:53 1227
17 Pippa Dakin SYO F 1998 01:30:27 1224
18 Jonathan Cronk WAOC M 1992 01:31:11 1220
19 Beth Hanson EUOC F 1996 01:32:03 1216
20 Jonathan Winn FWOC M 1970 01:32:18
21 James Haynes WAOC M 1994 01:32:39
22 Duncan Harris DEE M 1966 01:33:33 1210
23 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 01:34:31 1206
24 Andrew Hartley NGOC M 1988 01:36:09 1198
25 Craig Blackford BADO M 1968 01:36:55 1195
26 Sara Campbell DEE F 1965 01:38:47 1187
27 Chris McCartney OD M 1969 01:39:22 1184
28 Heather Roome SROC F 1983 01:41:43 1175
29 David Averill EPOC M 1964 01:43:15 1170
30 Jake Field HALO M 1996 01:43:55 1167
31 Timothy Hunter LUOC M 1996 01:44:23 1165
32 Martin Skinner WCOC M 1964 01:45:21 1161
33 Charles Mayes CLOK M 1966 01:45:31 1161
34 Chris Lambert SYO M 1991 01:47:26 1154
35 Neil Speers DFOK M 1966 01:48:49 1148
36 John Ferris-Worth BL M 1965 01:49:42 1145
37 John Ward NOR M 1968 01:55:51 1118
38 James Hartley NGOC M 1988 02:00:15 1101
39 Helen Miller TVOC F 1990 02:01:06 1098
40 Alastair Paterson LEI M 1967 02:03:13 1088
41 Trevor Hindle MDOC M 1964 02:03:47 1086
42 Jim Trueman MDOC M 1964 02:08:55 1066
43 Paul Goodhead DVO M 1961 02:10:19 1060
44 David Wathey MDOC M 1965 02:15:38 1038
45 Andrew Ridgway NOC M 1962 02:18:36 1026
46 Andrew Henderson WAOC M 1964 02:18:57 1025
47 Kevin Francis EBOR M 1982 02:19:32 1022
48 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 02:21:14 1015
49 Vicky Bailey EBOR F 1991 02:21:38 1014
50 Andrew Mackervoy DVO M 1965 02:22:03 1012
51 Richard Rigby CLOK M 1966 02:22:21 1011
52 Paul Hudson NOC M 1962 02:27:50 988
53 Andrew McRoyall EBOR M 1966 02:34:02 962
54 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 02:44:01 920
55 Bob Steeper EPOC M 1963 02:47:10 907
56 Philip Robinson CLARO M 1965 02:54:58
57 Shane Muggeridge HAVOC M 1998 03:01:53 846
- Duncan Conway LOC M 1967 00:44:46
- Paul Taylor SYO M 1965 01:23:35
- David Lawson OD M 1963 01:34:31
- Wayne Byrne RAFO M 1980 01:49:59
Showing results 1 - 61 of 61