Results

Achievements at
orienteering events

White Rose Weekend, 30/08/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

G (length: 2.6km, climb: 105m, 17 controls)
Other courses: Bla | Blu | Br | LG | LO | O | SBlu | SBr | SG | VSG | W | Y


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Yasmin Field HALO F 1999 00:34:59 1152
2 Rebecca Aspin CLOK F 2000 00:35:43
3 Tara Schwarze-Chintapatla EUOC F 2000 00:37:34
4 Ann Cranke CLOK F 1956 00:37:43 1129
5 Julie Couch EPOC F 1958 00:38:04 1126
6 Neil Sprot SYO M 1952 00:38:11 1125
7 Ian Peirce SARUM M 1944 00:39:03 1117
8 Matthew Cochrane SROC M 1954 00:39:15 1116
9 Glynn Smith LEI M 1945 00:39:27 1115
10 Mark Collins DFOK M 1960 00:39:43 1113
11 Megan Harrison EPOC F 1999 00:40:23 1107
12 Hannah Hateley DEE F 2000 00:42:42
13 Judy Burge LOC F 1957 00:42:57 1085
14 David Lloyd LOC M 1951 00:44:29 1073
15 Barrie Speake EBOR M 1941 00:44:48 1071
16 Mark McLean EBOR M 1971 00:45:06 1068
17 Claire Selby DVO F 1972 00:46:29 1058
18 Allen Barnes CLARO M 1942 00:46:33 1057
19 Dave Brown EBOR M 1957 00:47:02 1053
20 Jackie Chapman LOC F 1958 00:47:15 1052
21 Lisa Broadest AIRE F 1975 00:47:46 1047
22 Derek Gale DVO M 1944 00:50:24 1025
23 Helen Bowes BOF F 1999 00:50:35 1024
24 Jill Smith EBOR F 1954 00:51:21 1018
25 Kate Bryant MDOC F 1953 00:51:46 1014
26 Ian Teasdale WCOC M 1960 00:51:48 1014
27 Louise Dunn LOC F 1960 00:52:06 1011
28 Nev Myers EBOR M 1957 00:52:33 1008
29 Helene Lecomte EBOR F 1978 00:52:45 1006
30 Jill Blount SO F 1960 00:53:31 999
31 Marcia Bradbury SYO F 1957 00:53:48 998
32 Mark Dakin SYO M 1960 00:54:20 993
33 Jillyan Dobby MDOC F 1951 00:54:22 993
34 John Collyer SOS M 1945 00:54:22 993
35 Philip Brown NOR M 1953 00:55:06 986
36 Val Johnson DVO F 1959 00:55:24 984
37 Rex Bleakman DVO M 1944 00:55:49 980
38 Patricia Davies NATO F 1955 00:57:26 966
39 Judy Johnson BL F 1951 00:57:59 962
40 John Russell SOS M 1941 00:58:05 961
41 Stephen Robinson NGOC M 1957 00:59:53 946
42 Jane Lambert SO F 1960 00:59:57 946
43 Claire Stamp WCH F 1980 01:00:27 942
44 Rick Roberts HOC M 1951 01:02:15 927
45 David Ball NOR M 1944 01:02:29 925
46 Steve Burge LOC M 1942 01:02:35 925
47 Ann Harris SMOC F 1954 01:03:27 917
48 Robert Verity DEE M 1942 01:03:40 915
49 Bob Richardson NATO M 1951 01:04:49 905
50 Paul Simmons HALO M 1951 01:05:26 900
51 Doug Dickinson DVO M 1945 01:05:32 899
52 Julie Astin WSX F 1953 01:09:25 868
53 Jill Cochrane SROC F 1957 01:10:21 861
54 Judith Filmore LOC F 1958 01:11:32 849
55 John Middler OD M 1952 01:12:57 837
56 Fred Ross EPOC M 1945 01:13:47 831
57 Jean Fitzgerald SAX F 1953 01:14:45 822
58 John Smales EBOR M 1954 01:15:41 815
59 Julia Prudhoe Central Coast W 1955 01:15:50
60 Julie Collins DFOK W 1960 01:17:31 800
61 Mike Thorpe EPOC M 1941 01:18:13 794
62 Elizabeth Dean CLOK F 1999 01:20:22 776
63 Victoria Todd EBOR F 1980 01:23:41 748
64 John Bowman OD M 1942 01:25:40 731
65 Ashley Ford HOC M 1951 01:26:30 724
66 Rachel Thomas SMOC F 1955 01:26:35 724
67 Margaret Shaw EPOC F 1951 01:28:16 711
68 Anita Evans BL F 1954 01:32:49 675
69 Elizabeth Bates OD F 1951 01:38:26 629
70 Arthur Clarke CLARO M 1950 01:45:54 566
71 Barbara Ford HOC F 1955 01:48:35 542
- Leanne Bailey NOR F 1979 00:51:32
- Janet Cronk WAOC F 1957 01:04:58
- Toria Wimpenny DEVON F 1956 01:24:58
- Philip Amer EBOR M 1965 01:50:24
Showing results 1 - 75 of 75