Results

Achievements at
orienteering events

WIM Regional, 16/03/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wimborne-orienteers.org.uk/wim/14%20Ringwood%20N/Results%20Page.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.8km, climb: 120m, 17 controls)
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Steven Horsler WIM M 1966 00:53:46 1219
2 Julian Hartwell SOC M 1955 00:55:30 1203
3 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:56:02 1198
4 Paul Lane BAOC M 1957 00:56:10 1197
5 Robert Sweatman SOC M 1961 00:57:07 1190
6 Zac Hudd WCOC M 2000 00:57:23
7 Dave Kingham TVOC M 1956 00:57:26 1187
8 Stephen McKinley SN M 1964 00:57:40 1185
9 Roger Crickmore WSX M 1963 00:58:25 1178
10 Robert Finch SOC M 1992 00:58:50 1174
11 Ian Cooper BKO M 1943 00:59:07 1172
12 Richard Jackson DEVON M 1977 00:59:17 1170
13 Ray Collins WCH M 1955 00:59:41 1167
14 Ian Moran SOC M 1958 00:59:55 1165
15 Phil Conway GO M 1963 01:02:33 1141
16 Beverley Appleton BAOC F 1962 01:03:01 1137
17 Chloe Potter BOK F 1998 01:04:10 1128
18 Caroline Moran SOC F 1963 01:04:31 1125
19 Alison Simmons BOK F 1955 01:04:43 1123
20 Martin Goddard SARUM M 1958 01:05:15 1118
21 Rob Hick WSX M 1960 01:06:45 1105
22 David Harper DEVON M 1954 01:07:50 1096
23 Joe House SO M 1954 01:08:02 1095
24 Robin Smith SO M 1952 01:08:38 1090
25 Ian Sayer WSX M 1951 01:08:44 1089
26 Peter Foster BOK M 1957 01:09:10 1085
27 Ian Prosser BAOC M 1957 01:09:41 1081
28 Megan Ashton RNRMOC F 1985 01:10:25 1074
29 Frida Forshallen Goodrich SN F 1992 01:10:29 1074
30 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:10:36 1073
31 Andrew French WIM M 1965 01:11:15 1067
32 Jackie Hallett BOK F 1957 01:11:19 1066
33 Brian Pilling SN M 1948 01:12:55 1052
34 Roy Heselden BADO M 1947 01:14:20 1040
35 Mike Goldthorpe SOC M 1958 01:14:28 1038
36 John Shucksmith WIM M 1950 01:14:51 1035
37 Alan Brown WSX M 1958 01:15:22 1030
38 Jo Foster W 1959 01:15:27
39 Colin Swallow SN M 1957 01:15:33 1030
40 Roger Moore WIM M 1955 01:15:58 1026
41 Jim Nickolls QO M 1968 01:16:27 1022
42 Adrian Wise SN M 1961 01:16:44 1019
43 Debra Robinson SN F 1966 01:17:26 1013
44 Philip Cooper WIM M 1947 01:17:38 1011
45 Carol Prosser BAOC F 1961 01:17:55 1009
46 Nicola Brooke WSX F 1966 01:18:24 1004
47 RAMÓN BLANCO GO M 1987 01:19:08 998
48 Andrew Graham SARUM M 1955 01:19:14 997
49 Mike Bray SN M 1955 01:19:16 997
50 Jessica Stanfield SOC F 1964 01:20:08 990
51 Philip Fawkner-Corbett BOK M 1952 01:21:54 975
52 David Mullins SARUM M 1949 01:22:16 972
53 Colin Godbold BKO M 1957 01:22:27 970
54 Adrian Lovell WIM M 1954 01:23:24 962
55 Gavin Robinson BAOC M 1967 01:23:47 958
56 Christine Collins WCH F 1960 01:25:39 942
57 Keith Henderson WIM M 1942 01:26:34 934
58 Peter Colbert SWOC M 1952 01:28:38 915
59 Carolyn Dent BOK F 1962 01:29:12 910
60 Brian Hodge WIM M 1961 01:32:55 876
61 Andrea Gook BADO F 1969 01:33:39 870
62 Ron Cartwright SOC M 1951 01:34:06 866
63 Adele Newall KERNO F 1961 01:35:31 853
64 Paul Channing SOC M 1957 01:37:32 837
65 Laura Wilcox WSX F 1963 01:43:48 782
66 John Marsh SO M 1967 01:43:52 782
67 Matthew Knipe QO M 1963 01:44:32 775
68 David Isaacson WIM M 1963 01:46:11 762
69 Keith & Nancy Gleeter WSX 02:06:48
- Marcus White SOC M 1967 00:58:54
- Christopher Moon BOK M 1950 01:17:48
Showing results 1 - 71 of 71