Results

Achievements at
orienteering events

BKO SCOA League Event (Black Park), 26/10/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.emit-uk.com//results/2014/10/26/results-sun-26th-oct-2014-bko-scoa-league-black-park-slough

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.6km, 17 controls)
Other courses: Brown | Green | Light Green | Short Green | Short Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Nigel Bunn TVOC M 1964 00:39:15 1309
2 Fiona Bunn TVOC F 1999 00:40:41
3 Colin Dickson BAOC M 1955 00:42:36 1269
4 Alun Jones TVOC M 1954 00:44:24 1249
5 Axel Blomquist BAOC M 1952 00:44:31 1247
6 David Bunn TVOC M 2001 00:44:43
7 Dave Kingham TVOC M 1956 00:47:14 1216
8 James Errington HH M 1997 00:47:36 1212
9 Tim Must TVOC M 1968 00:48:02 1207
10 Charlie Turner SLOW M 1953 00:48:07 1206
11 Robin Smith SO M 1952 00:48:34 1201
12 Simon Errington HH M 1963 00:49:06 1195
13 Philip Eeles SOC M 1955 00:49:37 1190
14 Thomas Howell SN M 2001 00:50:19
15 Mark Adams HH M 1963 00:50:48 1176
16 Charlotte Turner SLOW F 1986 00:51:25 1167
17 Robin Bishop TVOC M 1967 00:52:32 1154
18 Paul Langston HH M 1953 00:53:16 1145
19 John Orton NWO M 1954 00:53:38 1140
20 James Cunnane TVOC M 1963 00:53:42 1139
21 Aini Vuorinen OUOC F 00:55:53
22 John Briggs BKO M 1958 00:56:05 1114
23 Andrew Tyrrell BKO M 1983 00:56:14 1112
24 Ian Byford HH M 1958 00:57:03 1102
25 Gary Walford TVOC M 1965 00:57:29 1098
26 Derick Mercer BKO M 1964 00:58:33 1085
27 Doug Greenwood BKO M 1973 00:58:56 1080
28 David Watkins BADO M 1958 01:00:05 1065
29 Richard Jones SLOW M 1970 01:00:40 1059
30 Peter Dudman SO M 1951 01:01:07 1054
31 Sam Anderson SN M 1992 01:01:21 1051
32 Philip Gristwood MV M 1949 01:01:38 1048
33 Sue Buxton TVOC F 1964 01:02:22 1038
34 Helen Errington HH F 1961 01:02:57 1033
35 Vlad Boev BOF M 1954 01:03:12 1030
36 Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:04:20 1017
37 Brian Palmer TVOC M 1944 01:04:41 1012
38 Colin Godbold BKO M 1957 01:05:18 1005
39 Martha Paton SN F 1991 01:05:53 999
40 Peter Entwistle BKO M 1950 01:06:06 996
41 Peter Riches TVOC M 1950 01:06:21 994
42 Graham Sutton MV M 1947 01:07:19 982
43 Richard Golding BKO M 1968 01:07:20 982
44 Jean-Rene Blaie BKO M 1973 01:07:39 978
45 Mike Shires TVOC M 1974 01:10:54 939
46 Stu Levene HH M 1969 01:12:09 925
47 Brian Burt BKO M 1963 01:12:15 923
48 David Heale HH M 1967 01:12:27 921
49 Helen Tyrrell BKO F 1986 01:12:56 915
50 Jennifer Thomas TVOC F 1968 01:13:19 909
51 Veronika Stankova IND F 01:13:40
52 Nikolay Kolev TVOC M 01:15:05 886
53 Paul Emmerson SN M 1955 01:16:49 867
54 Jason Patt IND M 01:20:09
55 Debra Robinson SN F 1966 01:22:53 797
56 Colin Duckworth TVOC M 1957 01:23:16 793
57 Lydia Farzin-nia SLOW F 1987 01:36:47 632
- Chris Harrison NGOC M 1958 00:46:52
- Jim Wilson TVOC M 1956 01:01:05
Showing results 1 - 59 of 59