Results

Achievements at
orienteering events

SE Sprint Championships, 26/04/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.happyherts.org.uk/?post_type=hh_results&p=1418

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

3B (length: 2.3km, 21 controls)
Other courses: 1A | 2A | 3A | 4A | 5A | 1B | 2B | 4B | 5B

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Valerie Suter SLOW F 1976 00:13:46 1342
2 Ella Gilbert NOR F 1998 00:15:58 1186
3 Sarah Hutton HH F 1985 00:16:04 1179
4 Melanie Hilton SLOW F 1975 00:16:31 1145
5 Sarah Louise Francis SN F 1968 00:16:40 1136
6 Carol Edwards BL F 1957 00:16:41 1134
7 Woo Allen BAOC F 1965 00:16:56 1116
8 Stephanie Moss SLOW F 1975 00:17:01 1110
9 Zuzana Prochazkova LOK F 1985 00:17:14 1096
10 Sian Mitchell HH F 1978 00:17:20 1090
11 Liz Phillips OD F 1964 00:17:28 1080
12 Diane Leakey SLOW F 1956 00:17:34 1073
13 Carys James SMOC F 1993 00:17:52 1051
14 Helen Bickle WAOC F 1982 00:18:21 1017
15 Emma Cochrane SLOW F 1984 00:18:23 1015
16 Sue Carter SLOW F 1967 00:18:26 1011
17 Gillian Edgar HAVOC F 1966 00:19:09 962
18 Helen Errington HH F 1961 00:19:10 961
19 Janet Rosen HH F 1955 00:20:04 897
20 Catherine Galvin LOK F 1962 00:20:20 877
21 Susan Crickmore SO F 1962 00:20:37 855
22 Gillian Hanson HH F 1967 00:20:44 848
23 Laura Bayne HH F 2000 00:20:45
24 Anne Edwards TVOC F 1989 00:21:05 824
25 Rachel Oxburgh WAOC F 1964 00:21:34 790
26 Penny Marsh SO F 1963 00:21:38 785
27 Alison Saunders HH F 1959 00:21:41 780
28 Gillian Bowers HH F 1971 00:22:02 757
29 Caroline Louth WAOC F 1961 00:23:03 685
30 Christine Robinson SLOW F 1956 00:23:22 664
31 Laura Smith IND W 1998 00:23:51
32 Heather Bayne HH F 1968 00:25:41 498
33 Ros James SMOC F 1961 00:25:57 481
34 Tia Coster IND W 1998 00:31:37
35 Annabel Northfield IND W 1998 00:38:24
- Clare Todd LOK F 1977 00:19:25
- Debra Robinson SN F 1966 00:19:36
- Gill Sharp SN F 1958 00:26:59
- Clare Oldfield HH W 1979 00:44:45
Showing results 1 - 39 of 39