Results

Achievements at
orienteering events

WAOC Rowney Warren Colour Coded & EAL, 16/03/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.waoc.org.uk/n.humphries/waoc/results/results.php?d=2014-03-16

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.8km, climb: 230m, 17 controls)
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Angus Dudley DRONGO M 1968 00:41:23 1251
2 Samuel Fielding SHUOC M 1998 00:42:08 1243
3 Dil Wetherill WAOC M 1964 00:42:28 1239
4 James Errington HH M 1997 00:46:26 1199
5 John Ward NOR M 1968 00:48:04 1183
6 Guro Harstad WAOC F 1972 00:49:01 1173
7 Bethany Hanson HH W 1996 00:49:54 1164
8 James Nisbet SMOC M 1999 00:50:22
9 Jacob Sharpe HH M 1974 00:51:01 1152
10 Lesley Ross OD F 1966 00:52:12 1140
11 Mick Smith HH M 1948 00:52:58 1133
12 Roderick Mansel SUFFOC M 1997 00:53:13 1131
13 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 00:54:30 1118
14 Mike Jones SMOC M 1954 00:54:35 1117
15 Martin Hore SUFFOC M 1950 00:54:49 1114
16 Michael Bickle WAOC M 1948 00:55:39 1106
17 Ian Byford HH M 1958 00:57:10 1092
18 Kevin Parkes HH M 1958 00:57:21 1090
19 Robin Bourne WAOC M 1962 00:57:24 1090
20 Jon Chandler LOK M 1967 00:58:03 1083
21 Richard Bonnett BAOC M 1955 00:58:11 1082
22 Laura Parkes HH F 1992 00:58:42 1076
23 Robert Brandon OD M 1949 00:58:59 1073
24 Roger Moulding HH M 1946 00:59:19 1070
25 Stu Levene HH M 1969 00:59:29 1068
26 Liz Phillips OD F 1964 00:59:30 1068
27 Jim Prowting TVOC M 1946 01:00:42 1056
28 Perry Mole SOS M 1965 01:01:31 1047
29 David Hodson HH M 1964 01:02:11 1040
30 Kevin Hopkins SMOC M 1963 01:04:31 1017
31 Adam Leaf HH M 1962 01:04:35 1017
32 John Ward OD M 1945 01:05:22 1009
33 Toby Fisher SMOC M 1975 01:05:29 1008
34 Helen Bickle WAOC F 1982 01:05:34 1007
35 Helen Errington HH F 1961 01:05:35 1006
36 Paul Rushmer SMOC M 1964 01:05:36
37 Ian Byrne SMOC M 1957 01:06:25 998
38 Rod Mansel SUFFOC M 1959 01:07:21 989
39 Andrew Stemp WAOC M 1997 01:08:11 982
40 Peter Woods WAOC M 1957 01:08:25 979
41 Philip Brown NOR M 1953 01:09:25 969
42 Paul Greenough TVOC M 1948 01:09:42 966
43 Josh Partridge SOS M 1999 01:10:07
44 Fiona Petersen DRONGO F 1994 01:11:32 947
45 Neil Carter SMOC M 1959 01:12:41 935
46 Louise Walker SUFFOC F 1965 01:12:59 932
47 Tim Dedman CHIG M 1964 01:13:41 925
48 Ella Gilbert NOR F 1998 01:15:22 908
49 Rakesh Chandraker WAOC M 1962 01:17:10 889
50 Catherine Galvin LOK F 1962 01:17:20 888
51 Daniel Figg EBOR M 1998 01:19:57 860
52 Philip Hague WAOC M 1969 01:22:35 834
53 Tony Wadeson IND M 1959 01:25:49
54 Gopal Chand WAOC M 1969 01:40:18 657
- Andre Noel IND M 1974 00:45:17
Showing results 1 - 55 of 55