Results

Achievements at
orienteering events

LOC Cumbrian Galoppen, 09/02/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/results-all

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.2km, climb: 150m, 19 controls)
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alastair Thomas EUOC M 2000 00:35:20
2 Lachlan Chavasse QO M 1999 00:43:42
3 Harry Scott SHUOC M 2000 00:44:11
4 Laura Hindle FVO F 1998 00:45:41 1164
5 Michael Pearson WCOC M 1944 00:46:01 1161
6 Daniel Spencer EUOC M 2000 00:46:24
7 George Tanner PFO M 1999 00:47:05
8 Sam Yates LOC M 1999 00:47:40
9 Simon Austin LOC M 1990 00:47:46 1146
10 Peter Collins SROC M 1986 00:48:41 1138
11 Martyn Roome SROC M 1952 00:49:05 1135
12 Nigel Dykes IND M 1969 00:49:46
13 Lizzie Adams W 1993 00:50:26
14 John Kewley MDOC M 1963 00:50:32 1123
15 Andy Thornton MDOC M 1960 00:50:34 1123
16 Keith Jones WAROC M 1961 00:50:46 1122
17 Tony Duncan WCOC M 1943 00:52:44 1108
18 daisy fletcher-cooney LOC F 1999 00:53:43
19 Robin Thomas BL M 1951 00:55:16 1090
20 Norman Hall DEE M 1948 00:55:50 1086
21 Carol McNeill LOC F 1944 00:56:23 1081
22 Lindsey Bayles LOC F 1961 00:56:27 1080
23 Julia Laverack WAROC F 1962 00:56:49 1078
24 Jon Carberry SROC M 1959 00:57:09 1075
25 Katherine Lowles WCOC F 1998 00:58:10 1067
26 Ian Watson MDOC M 1947 00:59:50 1054
27 Kate Donovan LOC F 1991 00:59:55 1053
28 Deb Murrell SROC F 1966 01:00:27 1049
29 Jonathan Austin LOC M 1993 01:00:57 1045
30 Judy Burge LOC F 1957 01:01:46 1040
31 Hannah Hateley DEE F 2000 01:02:12
32 Matt Edge LOC M 1996 01:02:15 1035
33 David Mawdsley MDOC M 1941 01:03:26 1026
34 Heather Fellbaum FVO F 1963 01:04:00 1023
35 Martin Powell LOC M 1951 01:04:07 1022
36 Gill Browne LOC F 1955 01:04:44 1017
37 Jackie Chapman LOC F 1958 01:05:21 1011
38 Joyce Woffindin WCOC F 1962 01:05:50 1007
39 Chris Lates BL M 1940 01:05:59 1006
40 Ian Teasdale WCOC M 1964 01:06:33
41 John Pullin LOC M 1949 01:07:17 996
42 Richard Llewellyn NOC M 1954 01:07:23 995
43 Dave Fenwick WCOC M 1944 01:08:12 988
44 Syd Thomas WCOC M 1952 01:08:41 985
45 Philip Nichols BL M 1957 01:09:12 981
46 Jonathan Eaton WCOC M 1958 01:09:15 981
47 Chris McLeod ESOC F 1960 01:12:38 953
48 Edwin Paul Van Calster MDOC M 1961 01:14:32 937
49 Norman French LOC M 1947 01:16:06 925
50 Anne Wilson LOC F 1952 01:16:45 919
51 Rachel Powell LOC F 1967 01:17:26 914
52 Kim Leslie WCOC F 1963 01:17:26 914
53 Jean Payne DEE F 1953 01:17:33 912
54 Steve Burge LOC M 1942 01:19:35 897
55 Grace Pugh LOC F 1999 01:20:16
56 Maja While CLARO F 1965 01:21:09 884
57 Dick Whitworth BL M 1939 01:21:13 884
58 Mary Barron LOC W 1998 01:22:05
59 Gerry Garvey BL M 1966 01:23:49 861
60 Judy Johnson BL F 1951 01:24:34 855
61 Ann Smith LOC F 1948 01:25:01 852
62 Mike Atherton LOC M 1942 01:25:05 851
63 Paul Tickner WCOC M 1955 01:28:32 827
64 Karen Blackburn BL F 1946 01:29:54 816
65 Peter While CLARO M 1997 01:31:31 803
66 Helen Neild LOC F 1947 01:37:16 757
67 Anita Evans BL F 1954 01:54:06 626
- Anne Ockenden SROC W 1998 00:48:49
- Andrew Payne DEE M 1951 01:01:43
- Judith Filmore LOC F 1958 01:33:31
- Deborah Goodwin WCOC W 1964 01:40:56
Showing results 1 - 71 of 71