Results

Achievements at
orienteering events

LOC Cumbrian Galoppen, 02/11/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.aire.lakeland-orienteering.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.13km, 16 controls)
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Adam Bartlett LOC M 1997 00:45:26 1242
2 Daniel Spencer EUOC M 2000 00:46:52
3 Joe Hudd WCOC M 2003 00:52:07
4 Sam Yates LOC M 1999 00:52:38
5 George Hudson-Chang LOC M 1998 00:53:29 1186
6 Heather Heppenstall LOC F 1981 00:53:33 1185
7 Michael Pearson WCOC M 1944 00:56:44 1159
8 Susan Skinner WCOC F 1964 00:57:12 1155
9 Richard Lecky-Thompson LOC M 1963 00:57:13 1155
10 Roger Jackson WCOC M 1947 00:58:07 1149
11 James Allison LOC M 1997 00:58:31 1145
12 Richard Towler LOC M 1949 01:00:08 1134
13 Carol McNeill LOC F 1944 01:04:27 1103
14 Calum Mitchell LOC M 1998 01:05:05
15 Ian Teasdale WCOC M 1960 01:06:02 1092
16 Roger Jackson WCOC M 1947 01:07:05 1083
17 Richard Cummings WCOC M 1959 01:07:07 1083
18 Adam Conway GO M 2003 01:07:23
19 Paul Williams LOC M 1955 01:07:36 1079
20 Peter Hudd WCOC M 1960 01:08:19 1074
21 Joyce Marshall AIRE F 1960 01:08:45 1070
22 Niamh Hunter EUOC F 2000 01:10:07
23 Hannah Goldswain PFO F 1998 01:10:28 1057
24 Julia Laverack WAROC F 1962 01:10:41 1056
25 Rick Browne LOC M 1954 01:11:01 1054
26 Bill Hyslop SROC M 1942 01:11:23 1051
27 Simon Filmore LOC M 1956 01:11:29 1050
28 Pauline Richardson LOC F 1955 01:11:35 1049
29 Tim Field LOC M 1964 01:13:34 1033
30 Ryan Smith LOC M 1998 01:13:58
31 Antony Richardson LOC M 1946 01:14:05 1031
32 Robert Forster NGOC M 1943 01:14:09 1031
33 Steve Kruger IND M 1959 01:14:14
34 Kim Leslie WCOC F 1963 01:15:08 1023
35 Janet Nash LOC F 1951 01:15:41 1019
36 Dave Neild LOC M 1947 01:15:57 1017
37 Gill Browne LOC F 1955 01:16:02 1017
38 Martin Powell LOC M 1951 01:16:15 1015
39 Stuart Anders SELOC M 1993 01:16:40
40 Tom Barkas LOC M 1948 01:17:18 1007
41 Madeleine Moyle BOF F 1992 01:19:03 995
42 Trevor Davis IND M 1969 01:19:33
43 Jonathan Eaton WCOC M 1958 01:19:58 988
44 Chris Lates BL M 1940 01:20:36 983
45 Norman french LOC M 1947 01:22:19 970
46 Tony Wagg MDOC M 1945 01:23:22 964
47 Elaine Baker DEE F 1967 01:24:20 956
48 Fern Horsey IND W 1993 01:25:45
49 Syd Thomas WCOC M 1952 01:25:56 944
50 Dick Whitworth BL M 1939 01:26:30 939
51 Deborah Goodwin WCOC F 1961 01:26:45 937
52 Paul Tickner WCOC M 1955 01:27:09 934
53 Joan Cumpstey BL F 1948 01:27:24 932
54 Philip Gager SROC M 1946 01:28:50 922
55 Shiwei Xiong NO M 1993 01:29:23
56 Mark Simmonds LOC M 1963 01:30:59 902
57 William Dehany CLOK M 1953 01:31:12 901
58 Andrew Smith LOC M 1946 01:32:08 893
59 Susan Roome SROC F 1952 01:33:47 881
60 Ann Cummings WCOC F 1959 01:34:16 877
61 Elizabeth Carter AIRE F 1953 01:35:20 871
62 Peter Edwards DEE M 1936 01:35:20 871
63 Craig Burrow IND M 1974 01:35:49
64 Anna Scott Maxwell LOC W 1998 01:37:29
65 Jenn Hudd WCOC F 1966 01:40:09 837
66 Paul Connon IND M 1969 01:40:21
67 Ann Smith LOC F 1948 01:45:00 800
68 Helen Neild LOC F 1947 01:47:10 783
69 Peter Marett CLOK M 1943 01:48:30 773
70 Peter Metcalfe IND M 1974 01:52:27
71 Alan Heppenstall LOC M 1944 01:52:56
72 Judith Smith BL F 1981 01:54:23 730
73 Richard Moseley LOC M 1938 01:55:03 725
74 Anita Evans BL F 1954 02:12:01 597
75 Rachel Somerville BFR W 1969 02:29:45
76 Angela Whitworth BL F 1942 02:47:52 333
- Dave Fenwick WCOC M 1944 01:22:01
- Jack Caine LOC M 1999 01:26:26
- Diana Turner SOLWAY F 1950 02:05:59
Showing results 1 - 79 of 79