Results

Achievements at
orienteering events

OK Nuts Trophy, 22/11/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at slow.org.uk/racereports/oknuts2015results/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 5.4km, climb: 100m, 13 controls)
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White | Army Blue | Army Brown | Army Light Green | Army Long Orange

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ian Cooper BKO M 1943 00:46:24 1245
2 Sheralee Bailey DFOK F 1970 00:51:00 1185
3 Jim Prowting TVOC M 1946 00:52:32 1167
4 Julia Jarvis SO F 1968 00:54:20 1146
5 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 00:54:54 1139
6 Joanne Hickling SAX F 1965 00:55:26 1132
7 Phil Marsland SLOW M 1967 00:58:42 1092
8 Mike Wimpenny DEVON M 1948 00:59:01 1087
9 Steve Brockbank LOC M 1948 00:59:07 1086
10 Martin Lock GO M 1948 00:59:37 1080
11 John Harrison BADO M 1947 01:01:00 1064
12 Ian Roberts MV M 1966 01:01:08 1062
13 Thomas Jarvis RAFO M 1999 01:01:47 1053
14 John Chappell TVOC M 1948 01:03:19 1035
15 Philip Gristwood MV M 1949 01:03:31 1033
16 Abigail Bateman SN F 1998 01:04:21 1023
17 Debra Robinson SN F 1966 01:05:01 1015
18 Simon Greenwood SAX M 1955 01:05:09 1014
19 Shona Masson SO F 1995 01:05:35 1009
20 Roy Heselden BADO M 1947 01:06:06 1003
21 Tony Ludford BADO M 1944 01:07:07 989
22 Dawn Figg HH F 1969 01:07:11 989
23 Mike Bolton MV M 1950 01:07:38 982
24 Rod Harrington DFOK M 1966 01:07:43 981
25 Lucy Paton SN F 1961 01:08:19 973
26 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 01:08:44 967
27 Susan Crickmore SO F 1962 01:08:51 967
28 Mick Smith HH M 1948 01:09:04 965
29 Roger Heath BKO M 1965 01:10:41 943
30 Gillian Hanson HH F 1967 01:11:06 939
31 Adrian Harris MDOC M 1966 01:12:06 927
32 Louise Tonge BOK F 1969 01:12:07 927
33 Katie Taylor F 1998 01:12:11 926
34 Alison Smith TVOC F 1964 01:12:15 925
35 Fiona Clough BKO F 1962 01:13:38 908
36 Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:13:38 908
37 Chris Shaw HAVOC M 1949 01:15:12 888
38 Marcus Bateman SN M 1965 01:15:38 882
39 Annika Greenwood BKO F 1971 01:17:13 865
40 Kevin Barber LEI M 1970 01:17:29 861
41 Heidi Oates BAOC F 1970 01:18:14 853
42 Joanna Ludford BADO F 1987 01:18:35 848
43 roger roberts SO M 1946 01:19:30 835
44 Fred Thomson RNRMOC M 1970 01:19:41 832
45 Julie Murphy LVO F 1963 01:20:33 821
46 Penny Marsh SO F 1963 01:22:15 801
47 Peter Brett DEVON M 1948 01:23:58 781
48 Andrew Ward SO M 1961 01:24:00 781
49 Anne Tynegate BADO F 1961 01:24:54 768
50 Catherine Galvin LOK F 1962 01:25:47 758
51 Julie Collins DFOK F 1960 01:26:44 745
52 Alain Wilkes BKO M 1948 01:30:26 700
53 Jillian Devine SOC F 1965 01:37:21 616
54 Ruth Rhodes SO F 1942 01:41:30 564
55 Gillian Bowers HH F 1971 01:46:36 502
56 Jenn Hudd WCOC F 1966 01:48:55 475
Showing results 1 - 56 of 56