Results

Achievements at
orienteering events

OK Nuts Trophy, 22/11/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at slow.org.uk/racereports/oknuts2015results/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.6km, climb: 150m, 11 controls)
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Short Blue | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White | Army Blue | Army Brown | Army Light Green | Army Long Orange

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Megan Carter-Davies SBOC F 1996 00:35:16 1312
2 Fay Walsh MWOC F 1997 00:36:32 1295
3 Paul Murgatroyd LOG M 1967 00:36:44 1293
4 Jennifer Ricketts EUOC F 1997 00:37:33 1281
5 Helen Ockenden EUOC F 1997 00:38:11 1272
6 Julie Emmerson OD F 1996 00:39:05 1260
7 Cecilie Andersen BOK F 1997 00:39:06 1260
8 Alice Rigby CLOK F 1997 00:39:21 1257
9 Bethany Kippin TVOC F 2000 00:40:34
10 Fiona Bunn TVOC F 1999 00:40:50 1238
11 Lucy Haines EUOC F 1999 00:41:15 1234
12 Lucy Tonge BOK F 2000 00:41:36
13 Sarah Duckworth DVO F 2001 00:43:16
14 Niamh Hunter EUOC F 2000 00:45:35
15 Hannah Cox LEI F 1997 00:46:02 1168
16 Daisy Partridge SOS F 2000 00:46:09
17 Laura King EUOC F 1999 00:47:50 1145
18 Emma Wilson EUOC F 1999 00:48:31 1135
19 Phil Conway GO M 1963 00:49:20 1124
20 Anna Barber LEI F 2000 00:49:26
21 Adam Conway GO M 2003 00:49:35
22 Kathryn Barr MOR F 1999 00:49:39 1120
23 Heather Thomson ESOC F 1974 00:50:55 1103
24 Imogen Wilson LEI F 2000 00:50:59
25 Alan Kersley BADO M 1957 00:51:05 1101
26 Carol Edwards BL F 1957 00:52:44 1079
27 Christine Kiddier BL F 1952 00:53:03 1075
28 Mark Cheesman MV M 1969 00:53:36 1068
29 Hedley Calderbank HH M 1951 00:53:37 1068
30 Ian Peirce SARUM M 1944 00:54:23 1058
31 Jill Blount SO F 1960 00:54:33 1056
32 Jane Lambert SO F 1960 00:55:02 1050
33 Geoff Goodwin DFOK M 1951 00:56:40 1029
34 Jane Archer SN F 1954 00:56:42 1028
35 Jannion Ireland SO F 1957 00:56:43 1028
36 Iain Tebbutt DRONGO M 1967 00:56:55 1026
37 Edward McAllister GO M 1967 00:57:35 1017
38 John Collyer SOS M 1945 00:57:37 1017
39 Janet Rosen HH F 1955 00:57:37 1017
40 Sarah Jones LOC F 1996 00:57:39 1016
41 John Pickup MV M 1969 00:58:52 1000
42 John Evans TVOC M 1951 00:59:17 994
43 Ashley Tilling MV M 1956 01:00:49 974
44 Tim Pugh GO M 1943 01:01:08 970
45 Mike Baron SO M 1942 01:01:21 967
46 John Morris SO M 1945 01:02:14 955
47 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 01:02:55 946
48 Simon Ling MV M 1945 01:02:56 946
49 Hilary Sellens SOS F 1955 01:03:42 935
50 Angela Darley GO F 1973 01:03:46 935
51 Dave Cussens SO M 1952 01:03:46 935
52 Boris Spence NN M 1954 01:04:32 925
53 Linda Pakuls WIM F 1957 01:05:29 913
54 Carol House SO F 1956 01:06:27 900
55 Eric Harper BKO M 1951 01:06:35 898
56 George Engelhardt MV M 1951 01:08:07 877
57 Keith Parkes DFOK M 1945 01:08:09 876
58 James Parker SO M 1945 01:08:47 869
59 David Rosen SROC M 1953 01:09:00 867
60 Chris Simpson SO M 1945 01:09:41 858
61 Jakob Petersen M 1968 01:09:57 855
62 Sue Cooles SN F 1959 01:10:55 843
63 Carol Taverner WIGHTO F 1959 01:11:24 834
64 Nicky Masson MV F 1964 01:12:07 824
65 Keith Davies M 1970 01:12:08
66 Gill Godbold BKO F 1954 01:14:00 800
67 Helen Rivers GO F 1954 01:14:17 796
68 Jasmine Bennett SO F 1953 01:15:34 780
69 Ben Rivers GO M 1944 01:17:32 753
70 Leslie Hooper SO M 1942 01:18:32 740
71 David LeFevre DFOK M 1957 01:19:41 725
72 Gary Cooles SN M 1959 01:21:22 703
73 Hayley Collins DFOK F 1991 01:21:26 702
74 Jane King SO F 1956 01:22:05 693
75 Gill Sharp SN F 1958 01:24:47 658
76 Ray Sullivan RAFO M 1959 01:24:51 657
77 Antonella Mantovani W 1965 01:25:44
78 Irene Petersen SLOW F 1965 01:27:46 621
79 Toria Wimpenny DEVON F 1956 01:28:20 613
80 Jane Breed HH F 1952 01:29:58 589
81 David Nixon SOC M 1944 01:36:42 502
Showing results 1 - 81 of 81