Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival - Sprint (UKOL), 14/04/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.thejk.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

16 (length: 1.5km, 20 controls)
Other courses: UKOL 1(M21,M20,M18) | UKOL 2(W21,W20,W18) | UKOL 3(M35,M40) | UKOL 4(M45) | UKOL 5(M16) | UKOL 6(M50) | UKOL 7(M55,W35) | UKOL 8(W16) | UKOL 9(M60) | UKOL 10(W40,W45) | UKOL 11(M65) | UKOL 12(W50) | UKOL 13(M70,W55,W60) | UKOL 14(M75,M80,M85,M90,W65,W70,W75,W80,W85,W90) | 15

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Mathew Averill EPOC M 1998 00:08:47
2 Simon Pruzina M 2001 00:09:00
3 Sasha Barker-Pilsworth M 2001 00:09:17
4 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:09:21
5 Freya Tryner SYO F 2007 00:10:04
6 Matthew Charles M 1996 00:10:13
7 Rich Ensoll M 1972 00:10:25
8 Harry Bratcher-Howard WIM M 2007 00:10:34
9 Jeremy Steventon-Barnes SUFFOC M 1970 00:10:48
10 Marie Leber W 1999 00:11:50
11 Julie Rutter INVOC F 1973 00:12:11
12 Linnea Lundstedt W 2010 00:12:12
13 Rasmus Engehult M 2007 00:12:14
14 Cian Wickham M 2007 00:12:17
15 Lydia Blythe W 1997 00:12:40
16 Brian Yates ESOC M 1944 00:13:37
17 Mel Simmonds W 1977 00:13:54
18 Isaac Hunter WCOC M 2007 00:13:59
19 Grace French WIM F 2007 00:14:04
20 Melanie Avis AIRE F 1966 00:14:05
21 Luke Mills-Hicks GO M 2007 00:14:06
22 Aaron Dedman CHIG M 2011 00:14:11
23 Nicola O'Donnell W 1972 00:14:12
24 Ruth Gooch MAROC F 2007 00:14:16
25 Laurence Ward INT M 2007 00:14:22
26 Rachel Ensoll W 1999 00:14:24
27 Charlotte Slade SN F 2008 00:14:45
28 Yvonne Green TVOC F 1985 00:14:46
29 Peter Errington HH M 1999 00:15:27
30 Thomas Rollins SN M 2007 00:15:30
31 Liam Casey M 2007 00:15:43
32 Ben Chapman SO M 2009 00:15:49
33 Oscar Sanderson NATO M 2008 00:15:58
34 Alexander Barker M 1996 00:16:06
35 John Turner TVOC M 1952 00:16:35
36 George Rennie WCOC M 2008 00:17:01
37 Joanne Leigh OD F 1967 00:17:46
38 Alex Darwin WAOC M 2010 00:17:57
39 Megan Brown ESOC F 2008 00:18:02
40 Hebe Darwin WAOC F 2007 00:18:16
41 Erik Balck M 2007 00:18:16
42 Nathan Taylor TVOC M 2007 00:18:34
43 Ping Ouyang W 1977 00:18:40
44 Eva Hagrot W 1962 00:18:55
45 William Prior SAX M 2010 00:18:57
46 Isabelle Tonge BOK F 2009 00:19:42
47 Oscar Peel M 2007 00:19:57
48 Will Turner M 1996 00:20:04
49 Silje Andresen Skotte W 2007 00:21:25
50 Zac Steventon-Barnes SUFFOC M 2002 00:22:08
51 Ben Ross INT M 2008 00:22:11
52 Monty Bratcher-Howard WIM M 2009 00:22:30
53 Angela Cox W 1962 00:22:54
54 Max Straube-Roth OD M 2009 00:23:10
55 Eimear Casey W 2007 00:24:26
56 Freya & Sienna Wilson W 2007 00:24:39
57 Matteo Rebora SLOW M 2007 00:24:59
58 Ellen Simpson LEI F 2008 00:25:15
59 Stephen Cunnane TVOC M 2008 00:25:45
60 Richard Askham SMOC M 2007 00:26:21
61 Kajsa Harstad W 2007 00:26:27
62 Kathryn Turner TVOC F 1956 00:26:42
63 Harriet Nichols W 2007 00:28:23
64 Emma Chapman SO F 2011 00:29:14
65 Nellija Johansena W 2007 00:35:08
66 Alice Pieters SYO F 2009 00:35:30
67 Ariane Schuessler W 1967 00:36:11
68 Tilly Flippance OD F 2008 00:45:25
69 Craig Thompson HOC M 2009 00:54:50
- Samantha Vincent W 1996 00:11:23
- Finn Le Page SN M 2007 00:17:02
- Calum Robertson ESOC M 2009 00:25:29
- Leah Routledge W 2005 00:28:32
- Owen Le Page SN M 2009 00:29:35
- Yolanda Hampshire Wright NN F 2007 00:30:02
Showing results 1 - 75 of 75