Results

Achievements at
orienteering events

Midlands Championships (UKOL), 28/02/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.cix.co.uk/~neper/rht2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 6 (W18,W20,W35,W40) (length: 8.8km, climb: 85m, 19 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | Course 2 | UKOL 2 (M18,M20,M35,M40,W21) | UKOL 3 (M45,M50) | Course 4 | UKOL 4 (M55) | UKOL 5 (M16,M60) | Course 7 | UKOL 7 (M65,W45,W50) | Course 8 | UKOL 8 (M70,W16,W55) | Course 9 | UKOL 9 (M75,W60) | Course 10 | UKOL 10 (W65,W70) | Course 11 | UKOL 11 (M80,W75) | Course 12 | UKOL 12 (M85,M90,W80) | UKOL 13 (W85,W90) | Course 14 | Course 15 | Course 16 | Course 17 | Course 18

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Julie Emmerson OD F 1996 00:55:45 1226
2 Beth Hanson EUOC F 1996 00:56:38 1220
3 Cecilie Andersen BOK F 1997 01:01:49 1183
4 Lucy Haines EUOC F 1999 01:03:18 1172
5 Hannah Cleary-Hughes LOC F 1997 01:04:09 1165
6 Pippa Dakin SYO F 1998 01:04:29 1163
7 Janine Inman FVO F 1977 01:04:31 1163
8 Hannah Cox LEI F 1997 01:05:04 1160
9 Ella Gilbert NOR F 1998 01:06:35 1150
10 Helen Chiswell DVO F 1977 01:08:04 1140
11 Lucy Giles BAOC F 1969 01:08:50 1135
12 James Meredith EBOR M 1978 01:10:02 1125
13 Chloe Potter BOK F 1998 01:11:25 1115
14 Stuart Ebbrell BAOC M 1974 01:11:32 1114
15 Emma Harrison EPOC F 1972 01:13:40 1099
16 Ciemon Dunville BAOC M 1967 01:14:11 1096
17 David Riches CLOK M 1962 01:16:43 1077
18 Tim Gage HH M 1978 01:18:33 1065
19 Judith Austerberry NGOC F 1974 01:19:41 1058
20 Megan Bett SN F 1998 01:19:49 1057
21 Yasmin Field HALO F 1999 01:20:45 1051
22 Kerry Larsen IND F 1977 01:21:10
23 Dylan Thompson Ind M 1968 01:22:46
24 Ian Lonsdale BAOC M 1957 01:24:05
25 Heather Rogers OD F 1998 01:24:13 1026
26 Pauline Tryner SYO F 1972 01:24:49 1023
27 Liz Heaton LOC F 1981 01:25:09 1020
28 Robert Shenton BAOC M 1972 01:26:06 1014
29 Laura Hindle FVO F 1998 01:27:23 1006
30 Alastair Ferraro NOC M 1974 01:27:43 1004
31 Bernard Fowler BAOC M 1970 01:31:21 979
32 Andy Johnson HOC M 1963 01:32:07 973
33 Bruce Snelling BAOC M 1959 01:33:29
34 Luis Perdigao HOC M 1976 01:34:03 958
35 Helen Bowes CLARO F 1999 01:34:55 953
36 David Sissons NOC M 1973 01:35:28 949
37 Joanna Goodhead DVO F 1998 01:36:43 941
38 Holly Hughes WCH F 1999 01:38:28 928
39 Gemma Cairns-Smith WCH F 1998 01:38:31 928
40 Mark Rusby BAOC M 1956 01:39:02
41 Brendan Healy SBOC M 1972 01:57:32 796
42 Keith Tween BAOC M 1960 01:58:54
43 Ben Flippance OD M 1977 02:04:11 751
44 Glenn Hewitt IND M 1969 03:00:28
- Louise Adams EUOC F 1998 01:12:00
- Adrian Ledger NATO M 1964 01:36:56
- Jagatram Rai BOF M 1981 02:10:46
Showing results 1 - 47 of 47