Results

Achievements at
orienteering events

CompassSport Cup Heat, 16/02/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southampton-orienteers.org.uk/event/2014/02/16/soc-compasssport-cup-preliminary-round/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

3 Blue Women (length: 6.8km, climb: 55m, 17 controls)
Other courses: 1 Brown | 2 Short Brown | 4 Blue Men | 5 Green Women | 6 Green Men | 7 Short Green (Vet) | 8A Green Men (Jnr) | 8B Short Green (Wmn) | 9A Orange (Men) | 9B Orange (Women) | Short Green (EOD) | Wayfarers 1 | Wayfarers 2


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Anne Edwards TVOC F 1989 00:42:42 1243
2 Alice Leake AIRE F 1991 00:43:43 1233
3 Anya Crocker SOC F 1985 00:47:07 1199
4 Christine Currie SOC F 1977 00:48:29 1187
5 Anna Chapman SO F 1973 00:49:21 1179
6 Sally Calland RSOC F 1975 00:51:33 1159
7 Heather Findlay SLOW F 1978 00:52:50 1146
8 Zuzka Windsor DRONGO F 1992 00:56:05 1116
9 Carol Lovegrove SN F 1972 00:57:30 1104
10 Andrea Strakova BKO F 1991 00:57:54 1101
11 Rebecca Ellis WIM F 1986 00:58:57 1091
12 Laura Cox BAOC F 1981 01:00:49 1074
13 Jo Pickering WIM F 1988 01:02:21 1060
14 Caroline Craig NGOC F 1984 01:05:41 1031
15 Judith Austerberry NGOC F 1974 01:08:31 1005
16 Tamsin Rhodes NWO F 1979 01:10:03 991
17 Joanna Ludford BADO F 1987 01:11:03 982
18 Clare Hutchison SOC F 1978 01:12:34 968
19 Sarah Madgwick WIM F 1971 01:14:09 952
20 Emily van der Heijden NGOC F 1985 01:15:37 937
21 Alison Hooper LOC F 1973 01:18:07 913
22 Elizabeth Reynolds WIM F 1991 01:18:12 912
23 Anne Tynegate BADO F 1961 01:18:49 907
24 Vanessa Lawson NGOC F 1971 01:19:34 901
25 Hannah Gray SN F 1976 01:24:14 856
26 Annika Greenwood BKO F 1971 01:24:24 854
27 Rebecca Jackson DEVON F 1975 01:30:24 801
28 Nicola Brooke WSX F 1966 01:32:39 779
29 Katie Clarke SN F 1971 01:35:18 755
30 Helen Moorhouse BADO F 1979 01:39:01 721
- Olwen Rowlands BOK F 1987 01:04:27
Showing results 1 - 31 of 31