Results

Achievements at
orienteering events

CompassSport Cup Heat, 16/02/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southampton-orienteers.org.uk/event/2014/02/16/soc-compasssport-cup-preliminary-round/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

5 Green Women (length: 5km, climb: 35m, 13 controls)
Other courses: 1 Brown | 2 Short Brown | 3 Blue Women | 4 Blue Men | 6 Green Men | 7 Short Green (Vet) | 8A Green Men (Jnr) | 8B Short Green (Wmn) | 9A Orange (Men) | 9B Orange (Women) | Short Green (EOD) | Wayfarers 1 | Wayfarers 2


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jane Morgan SOC F 1960 00:33:22 1137
2 Sue Bett SN F 1967 00:34:30 1125
3 Melanie Slade SN F 1968 00:35:46 1113
4 Woo Allen BAOC F 1965 00:35:48 1112
5 Sue Buxton TVOC F 1964 00:38:30 1086
6 Carol Edwards BL F 1957 00:38:40 1083
7 Jill Blount SO F 1960 00:38:50 1081
8 Debra Robinson SN F 1966 00:38:56 1080
9 Nicola Miller QO F 1966 00:39:07 1078
10 Sarah Louise Francis SN F 1968 00:40:23 1065
11 Lenka Straka BKO F 1967 00:42:25 1044
12 Kirsty Staunton WIM F 1956 00:43:02 1038
13 Lisa James SOC F 1968 00:43:33 1033
14 Karen French WIM F 1967 00:43:48 1030
15 Jessica Stanfield SOC F 1964 00:44:39 1022
16 Christine Jepson SO F 1958 00:46:38 1000
17 Adell Cooper NWO F 1961 00:46:58 997
18 Susan Crickmore SO F 1962 00:47:15 994
19 Lucy Paton SN F 1961 00:47:40 989
20 Barbara Lugton GO F 1957 00:48:04 985
21 Gill Stott NGOC F 1957 00:49:05 974
22 Jannion Ireland SO F 1957 00:49:21 971
23 Laura Wilcox WSX F 1963 00:49:21 971
24 Penny Marsh SO F 1963 00:49:36 969
25 Clare Lines SO F 1965 00:51:19 950
26 Dawn Williamson DEVON F 1959 00:52:25 937
27 Carol House SO F 1956 00:53:45 923
28 Judy Hayler SO F 1962 00:53:47 922
29 Shirley Robinson NGOC F 1955 00:54:13 918
30 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 00:54:15 917
31 Foxie Loxie WSX F 1959 00:55:16 906
32 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:55:19 905
33 Chris Rose WRE F 1953 00:55:20 905
34 Helen Hodge WIM F 1962 00:55:21 905
35 Gill Sharp SN F 1958 00:55:24 905
36 Jane Blackford BADO F 1969 00:55:43 902
37 Julia Loring SOC F 1960 00:56:49 890
38 Fiona Clough BKO F 1962 00:57:30 883
39 Alison Smith TVOC F 1964 00:59:09 863
40 Katherine Pike WIM F 1963 00:59:24 861
41 Marion Payne-Bird GO F 1958 00:59:54 855
42 Gillian Mann BADO F 1956 01:01:43 837
43 Katy Stubbs BKO F 1956 01:03:44 817
44 Sue Parker BKO F 1960 01:03:46 816
45 Katharine Hill TVOC F 1959 01:05:35 797
46 Andrea Gook BADO F 1969 01:05:37 797
47 Jillian Devine SOC F 1965 01:05:50 794
48 Kim Liggett NGOC F 1962 01:09:11 758
49 Kathleen Southall SO F 1962 01:13:25 714
50 Jill Ellis SOC F 1968 01:14:29 704
51 Tracy Crickmore WSX F 1965 01:15:07 698
52 Karen Ashworth SO F 1967 01:17:24 674
53 Hilary Nicholls NGOC F 1967 01:17:32 672
54 Caroline Morris WIM F 1955 01:17:42 669
55 Jillian Ullersperger BKO F 1962 01:20:23 642
56 Linda Cairns SYO F 1958 01:20:50 637
57 Sarah Houlder WSX F 1959 01:21:07 633
58 Jenny Jones NWO F 1967 01:41:57 412
59 Antonia Holt NWO F 1957 01:45:15 379
60 Deborah Mays WIM F 1960 01:46:28 367
- Helen Ashenden SN F 1964 00:48:34
- Kathie Knell SOC F 1965 00:53:15
- Wendy Heard WIM F 1965 00:56:09
Showing results 1 - 63 of 63