Results

Achievements at
orienteering events

BADO Urban race, 31/10/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.bado.org.uk/results/20151031/index.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 2 (length: 6.5km, climb: 95m, 20 controls)
Other courses: Course 1 | Course 3 | Course 4 | Course 5 | Course 6 | Course 7

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Richard Barrett BAOC M 1970 00:41:46 1297
2 Neil Crickmore SO M 1962 00:43:59 1267
3 David Hunt BOK M 1960 00:46:13 1239
4 Alastair Oates BAOC M 1970 00:46:28 1237
5 Paul Gebbett BOK M 1969 00:46:29 1237
6 Chris McCartney OD M 1969 00:46:36 1236
7 Robert Sweatman SOC M 1961 00:47:12 1226
8 Laurence Townley SN M 1971 00:47:29 1222
9 Roger Thetford TVOC M 1962 00:47:30 1222
10 Peter Suba WSX M 1974 00:47:43 1220
11 Alice Leake AIRE F 1991 00:48:18 1210
12 Paul Chavasse QO M 1964 00:48:46 1204
13 Chloe Potter BOK F 1998 00:49:48 1190
14 Paul Fox SN M 1962 00:50:16 1184
15 Dorien James SMOC M 1961 00:50:20 1183
16 Nick Green GO M 1962 00:51:54 1163
17 Kevin Goddard SO M 1963 00:52:18 1158
18 Jo Pickering WIM F 1988 00:52:26 1156
19 Rob Woods RAFO M 1969 00:52:40 1155
20 Simon Turton BKO M 1965 00:52:48 1153
21 Judith Austerberry NGOC F 1974 00:52:55 1151
22 Derick Mercer BKO M 1964 00:53:42 1142
23 James Buck SARUM M 1969 00:54:14 1134
24 Dave Chaffey DVO M 1963 00:54:31 1130
25 Howard Waller TVOC M 1964 00:54:58 1124
26 Matthew Grant SN M 1973 00:54:59 1123
27 Marc Ebanks SN M 1970 00:55:03 1123
28 Simon Thraves SO M 1961 00:55:40 1114
29 Will Harrison SUFFOC M 1961 00:56:26 1104
30 Rob Hick WSX M 1960 00:56:50 1099
31 Phil Newall KERNO M 1962 00:57:31 1091
32 Jane Baldock BOK F 1982 00:58:27 1078
33 Ella Gilbert NOR F 1998 00:59:13 1068
34 John Clarke SUFFOC M 1968 00:59:13 1068
35 Andrew Southwood BKO M 1964 00:59:35 1064
36 Chris Poole TVOC M 1961 00:59:35 1064
37 Megan Ashton RNRMOC F 1985 00:59:36 1064
38 John Marsh SO M 1967 01:02:44 1023
39 Lucy Bailey SOC F 1983 01:03:09 1018
40 Neil Frankum BKO M 1969 01:03:43 1011
41 Jon Steed BADO M 1963 01:04:29 1000
42 Kevin Ross OD M 1963 01:04:49 995
43 Jon Darley GO M 1966 01:05:49 984
44 Brian Burt BKO M 1963 01:06:03 980
45 Tim Keogh MV M 1963 01:06:08 979
46 Mark Foxwell BKO M 1964 01:06:18 977
47 Zsolt Podolyak SN M 1968 01:06:53 969
48 Sue Carter SLOW F 1967 01:07:02 967
49 Nicki Adams SLOW F 1978 01:08:09 952
50 Daniel Murphy MV M 1967 01:10:43 919
51 David Potter BOK M 1962 01:10:47 918
52 Fiona Tam SLOW F 1989 01:12:04 901
53 Rachel Perry SARUM F 1990 01:12:41 893
54 Eoin Sharkey BKO M 1964 01:12:50 891
55 Tony Harden HH M 1963 01:14:43 867
56 Terence Hosking BKO M 1965 01:16:33 844
57 Anne Tynegate BADO F 1961 01:23:17 754
58 A N Other RAFO F 1991 01:28:01 691
59 Eleanor Davey BADO F 1998 01:31:13 652
60 Craig & Caro Marie Shone BMHAC 01:34:50
61 Gordon Law BHAC 01:49:01
Showing results 1 - 61 of 61