Results

Achievements at
orienteering events

TVOC Didcot Urban Event, 25/08/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.tvoc.org.uk/application/documents/results/Results%202014/Didcot/index.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

B - Women Open / M40 (length: 6.1km, 26 controls)
Other courses: A - Men Open | C - W40+ / M55+ | D - W55+ / M65+ | E - W65+ | F - Juniors M/W16- | G - Juniors M/W12- | H Junior beginners

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Martin Ward SYO M 1967 00:39:57 1291
2 Robert Campbell LOC M 1966 00:40:00 1291
3 Richard Barrett BAOC M 1970 00:40:04 1290
4 Kevin Fielding HH M 1968 00:40:37 1282
5 Paul Caban INT M 1964 00:42:36 1254
6 Paul Gebbett BOK M 1969 00:43:09 1245
7 David Frampton HH M 1970 00:44:03 1233
8 Alice Leake AIRE F 1991 00:44:45 1223
9 David Hunt BOK M 1960 00:45:26 1214
10 Ian Buxton TVOC M 1965 00:47:40 1185
11 Alan Hickling SAX M 1964 00:48:46 1169
12 Vince Roper SLOW M 1967 00:48:51 1168
13 Paul Fox SN M 1962 00:49:51 1152
14 Chloe Potter BOK F 1998 00:50:34 1143
15 Neil Albert NGOC M 1971 00:50:41 1141
16 Stephen McKinley SN M 1964 00:50:52 1138
17 Sally Calland RSOC F 1975 00:51:09 1134
18 Gary Walford TVOC M 1965 00:52:44 1113
19 Stu Levene HH M 1969 00:53:02 1108
20 James Buck SARUM M 1969 00:53:41 1101
21 Suzy Dixon TVOC F 1984 00:54:11 1093
22 Jon Bones TVOC M 1971 00:54:21 1091
23 Derick Mercer BKO M 1964 00:54:42 1086
24 Craig Blackford BADO M 1968 00:54:55 1084
25 Neil Frankum BKO M 1969 00:55:16 1078
26 Megan Ashton RNRMOC F 1985 00:55:42 1072
27 Andrew Southwood BKO M 1964 00:55:56 1069
28 Katherine Bett SN F 1995 00:56:00 1068
29 Sue Carter SLOW F 1967 00:56:25 1061
30 Bernard Fowler BAOC M 1970 00:57:00 1053
31 Alice Campbell WAOC F 1993 00:57:04 1052
32 Mark Foxwell BKO M 1964 00:57:57 1041
33 Eric Heritage LEI M 1959 00:58:00 1040
34 Jon Darley GO M 1966 00:58:11 1037
35 Blanka Collis TVOC F 1982 00:58:40 1030
36 Stephen Fellbaum MDOC M 1960 00:59:01 1025
37 Stephen Beal NWO M 1983 00:59:31 1020
38 Nikolay Kolev TVOC M 1965 01:01:24 994
39 Paul Hearn HH M 1964 01:01:53 987
40 Emily van der Heijden NGOC F 1985 01:03:51 960
41 Ralph Dadswell SLOW M 1964 01:04:41 949
42 Emily Blackford BADO F 1995 01:04:44 949
43 John Marsh SO M 1967 01:07:03 915
44 Andy Parry BKO M 1962 01:07:23 910
45 Alex Hollingsworth TVOC M 1969 01:07:32 908
46 Catherine Slade SAX F 1976 01:09:17 880
47 David Potter BOK M 1962 01:10:19 866
48 Tony Harden HH M 1963 01:12:19 841
49 Eoin Sharkey BKO M 1964 01:26:15 645
50 Nik Windle TVOC M 1962 01:30:18 588
51 Griffiths Sian IND F 01:44:28
- Charles Bromley Gardner BAOC M 1960 00:44:40
- James Cunnane TVOC M 1963 00:52:07
- Stuart Greening BAOC M 1965 00:59:13
- David Pal WRE M 1966 01:09:54
Showing results 1 - 55 of 55