Results

Achievements at
orienteering events

SCOA League Colour Coded, 07/12/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southampton-orienteers.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.7km, climb: 145m, 15 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Green | Brown

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Paul Lane BAOC M 1957 00:49:34 1237
2 Chris Huthwaite SARUM M 1968 00:49:39 1236
3 Colin Dickson BAOC M 1955 00:53:28 1211
4 Barney Huthwaite SARUM M 1996 00:53:31 1210
5 Martin Wilson BKO M 1947 00:56:34 1191
6 Chris Kemp BAOC M 1964 00:57:12 1187
7 Richard Sharp TVOC M 1964 00:57:16 1187
8 David Jukes BKO M 1952 00:58:30 1177
9 Ian Moran SOC M 1958 00:58:56 1174
10 Ian Buxton TVOC M 1965 00:59:24 1170
11 Matthew Grant SN M 1973 00:59:54 1166
12 Christopher Pritchett WIGHTO M 1959 00:59:58 1166
13 Steven Horsler WIM M 1966 01:00:00 1166
14 Alexander Buck SARUM M 1999 01:00:13
15 David Harper DEVON M 1954 01:00:50 1159
16 Marcus White SOC M 1967 01:00:55 1159
17 Fraser Smith WIM M 1998 01:01:36 1154
18 Gary Mills TVOC M 1955 01:02:42 1147
19 Andrew French WIM M 1965 01:03:43 1140
20 Jane Morgan SOC F 1960 01:04:48 1134
21 Tony Ludford BADO M 1944 01:05:40 1127
22 Andy Parker BADO M 1958 01:06:35 1120
23 Tim Houlder WSX M 1957 01:07:12 1117
24 Martin Goddard SARUM M 1958 01:09:56 1099
25 Toby Huthwaite SARUM M 1999 01:10:42
26 Peter Smith SOC M 1965 01:10:54 1091
27 Neil Bradshaw NGOC M 1961 01:11:08 1090
28 Jim Wilson TVOC M 1956 01:11:41 1085
29 Nigel Benham SARUM M 1961 01:11:50 1084
30 Laurie Rose WRE M 1953 01:12:21 1080
31 John Oakes WIM M 1972 01:13:20 1073
32 Jason Falconer WSX M 1971 01:13:38 1070
33 Derick Mercer BKO M 1964 01:14:32 1065
34 Karen French WIM F 1967 01:15:23 1058
35 Robin Smith SO M 1952 01:15:52 1055
36 Eamon Staunton WIM M 1956 01:17:52 1040
37 Joe House SO M 1954 01:19:54 1026
38 Jane Archer SN F 1954 01:20:34 1022
39 Colin Godbold BKO M 1957 01:20:57 1019
40 Stephen Hawker WIM M 1964 01:22:11 1011
41 Ron Cartwright SOC M 1951 01:22:11 1011
42 Glyn Williams WIGHTO M 1953 01:22:28 1009
43 Melanie Hawker WIM F 1965 01:22:36 1008
44 Roger Crickmore WSX M 1963 01:23:11 1004
45 Doug Greenwood BKO M 1973 01:24:46 993
46 Peter Riches TVOC M 1950 01:26:59 977
47 Gavin Robinson BAOC M 1967 01:28:18 968
48 Richard Rae BKO M 1946 01:30:00 957
49 Alastair Moir SOC M 1954 01:30:08 956
50 KIERAN DEVINE BAOC M 1952 01:31:05 949
51 David Isaacson WIM M 1963 01:34:42 922
52 Chris Rose WRE F 1953 01:35:00 920
53 Peter Bartlett WIGHTO M 1955 01:35:48 913
54 Jenny Bray SN F 1955 01:36:04 911
55 Richard Lemon SOC M 1950 01:44:55 850
56 Clive Everest IND M 01:49:43
- Stephen Fletcher BKO M 1951 01:04:51
- Robert Norley SOC M 1959 01:42:32
Showing results 1 - 58 of 58