Results

Achievements at
orienteering events

Regional Event, 20/12/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.eastpennineoc.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.4km, climb: 160m, 21 controls)
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Pauls Liepins AIRE M 1983 00:39:20 1309
2 Steve Dempsey SYO M 1963 00:46:40 1234
3 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 00:48:29 1214
4 Nick Howlett LOC M 1967 00:49:26 1203
5 Hugh Potter NATO M 1967 00:49:38 1202
6 Steve Whitehead EBOR M 1951 00:50:43 1190
7 Emma Wilson EUOC F 1999 00:51:10 1185
8 Jeff Colbert SYO M 1982 00:51:29 1182
9 Paul Johnson SYO M 1951 00:54:14 1154
10 Andy Sykes DVO M 1965 00:54:48 1150
11 Paul Bradbury SYO M 1957 00:55:25 1144
12 Graham Lloyd EPOC M 1962 00:56:05 1137
13 Peter Jones AIRE M 1956 00:56:15 1136
14 David Averill EPOC M 1964 00:56:49 1129
15 Tony Carlyle AIRE M 1951 00:56:56 1128
16 Richard Payne EPOC M 1950 00:57:44 1119
17 Matt White LEI M 1967 00:57:57 1117
18 Jackie Scarf EPOC F 1962 00:58:35 1109
19 Graham Capper LOC M 1958 00:58:55 1107
20 James Meredith EBOR M 1978 01:00:16 1094
21 Andy Campbell DEE M 1961 01:01:46 1078
22 Stuart Gall SOLWAY M 1978 01:04:49 1048
23 Howard Sawyer AIRE M 1955 01:04:58
24 Steve Willis EBOR M 1952 01:05:22 1043
25 Peter Jones AIRE M 1957 01:05:39 1039
26 Martyn Broadest AIRE M 1970 01:05:43 1038
27 Hannah Goldswain PFO F 1998 01:06:00 1036
28 Peter Harris HALO M 1958 01:06:42 1029
29 Mike Ridealgh EBOR M 1949 01:06:52 1027
30 Richard Spendlove EPOC M 1946 01:07:16 1023
31 Allen Barnes CLARO M 1942 01:07:33 1021
32 David Rose PFO M 1950 01:08:38 1010
33 Stephen Martin SYO M 1961 01:09:02 1006
34 David Shelley AIRE M 1952 01:09:47 998
35 Alexandra Kilcoyne SYO F 1991 01:09:51 997
36 Stuart Fraser EBOR M 1990 01:10:43 988
37 Joe Field HALO M 2001 01:11:42
38 Caroline Dack+1 IND W 1994 01:14:06
39 Allen Banister CLARO M 1956 01:14:53 946
40 Peter O'Connell EBOR M 1955 01:15:01 944
41 Simon Brook EBOR M 1956 01:17:49 916
42 Elaine Baker DEE F 1967 01:19:41 896
43 Bob Steeper EPOC M 1963 01:23:46 855
Showing results 1 - 43 of 43