Results

Achievements at
orienteering events

BASOC WOLF First Bite, 27/09/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.basoc.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.3km, climb: 210m, 21 controls)
Other courses: Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sarah Dunn MAROC F 1968 00:32:37 1208
2 Katrina McLeod GRAMP F 1994 00:32:47 1206
3 James Laird INVOC M 1968 00:33:01 1203
4 Rona Lindsay ESOC F 1994 00:34:36 1187
5 Paul Caban INT M 1964 00:35:02 1183
6 Gary Longhurst FVO M 1959 00:35:07 1182
7 Steve Wilson CLYDE M 1965 00:35:22 1179
8 Samuel Horsewill NOC M 1993 00:35:34 1177
9 Chris Godlington BASOC M 1969 00:36:33 1165
10 Terry O'Brien, BEM STAG M 1958 00:36:47 1162
11 Stella Lewsley BL F 1954 00:37:35 1153
12 Kenneth Daly INT M 1962 00:37:37 1153
13 Kevin Holliday INVOC M 1968 00:37:40 1152
14 Alison Cunningham ESOC F 1963 00:38:19 1146
15 Phil Smith AYROC M 1963 00:38:55 1139
16 Lukas Janusauskas EUOC M 1994 00:39:43
17 kieran watts FVO M 1999 00:40:34
18 Alan Halliday MOR M 1954 00:40:44 1121
19 Donald Grassie MOR M 1956 00:41:11 1116
20 Josie Stansfield FVO F 1969 00:41:46 1111
21 Kristian Roberts WCH M 1993 00:42:12 1106
22 Clement Claret EUOC M 1993 00:42:16
23 Sonia Armitage GRAMP F 1960 00:42:54 1098
24 Jane Halliday MOR F 1960 00:43:08 1096
25 Tim Sands BOK M 1949 00:43:25 1093
26 Lucy Shearer ECKO F 1968 00:43:25 1093
27 Louise Longhurst FVO F 1964 00:43:26 1093
28 Rosie Getliff MAROC F 1998 00:43:43 1090
29 Roger Scrutton ESOC M 1947 00:43:48 1089
30 Jacquie Laird INVOC F 1972 00:44:11 1085
31 Maggie Scrugham LOC F 1958 00:46:07 1063
32 Ted Finch FVO M 1952 00:46:19 1060
33 Phil Smithard KFO M 1947 00:46:59 1054
34 Julie Watson ECKO F 1967 00:47:01 1053
35 Dave McQuillen SOLWAY M 1943 00:47:15 1051
36 Gordon Shearer ECKO M 1971 00:47:27 1049
37 Geoffrey Hensman FVO M 1948 00:49:16 1029
38 Frances Getliff MAROC F 1963 00:49:48 1024
39 Eileen Maxwell RR F 1963 00:50:24 1018
40 Sheila Strain ELO F 1948 00:50:44 1015
41 Lesley Gorman BASOC F 1958 00:51:23 1007
42 Elaine Baker DEE F 1967 00:51:52 1003
43 Sally Lindsay ESOC F 1956 00:53:04 991
44 DAVID HENDERSON BASOC M 1969 00:53:26 987
45 Carol Burnapp ECKO F 1967 00:53:27 987
46 Gerard Thomson STAG M 1956 00:54:35 974
47 George Reynolds INVOC M 1944 00:56:31 955
48 J Brunton INVOC F 1953 00:57:52 939
49 Peter Lamb BASOC M 1949 00:57:58 938
50 Trina Rogerson ELO F 1951 00:58:07 936
51 Chris Fitzsimons BASOC M 1968 00:58:51 928
52 Robin Strain ELO M 1950 01:00:22 912
53 LESLIE DALGLEISH ESOC M 1950 01:01:07 902
54 Carol Sands BOK F 1951 01:03:06 879
55 Judith Bell ESOC F 1969 01:04:14 868
56 Margaret Dalgleish ESOC F 1952 01:04:38 864
57 Rachel Rayne EUOC W 1993 01:06:40
58 Mark Kassyk ESOC M 1957 01:06:51 843
59 Beryl Seaman INVOC F 1950 01:08:09 829
60 Lucy Galloway INT F 1966 01:18:54 713
61 Neil McMillan ELO M 1985 01:19:45 703
- Dave Coustick FVO M 1945 00:44:46
Showing results 1 - 62 of 62