Results

Achievements at
orienteering events

WIM Winter Warmer, 15/02/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wimborne-orienteers.org.uk/wim/15%20Winter%20Warmer/WWResults/index.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.5km, climb: 125m, 17 controls)
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White | String


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Colin Dickson BAOC M 1955 00:47:50 1241
2 Paul Lane BAOC M 1957 00:48:31 1234
3 David Hunt BOK M 1960 00:50:19 1217
4 Robert Sweatman SOC M 1961 00:51:44 1204
5 Dale Paget WSX M 1964 00:52:20 1199
6 Christine Currie SOC F 1977 00:53:50 1186
7 Adrian Wise SN M 1961 00:55:22 1173
8 Ian Ditchfield MV M 1956 00:55:36 1170
9 David Watkins BADO M 1958 00:56:45 1159
10 Daniel Williams SOC M 1976 00:57:03 1156
11 Mike Derbyshire POTOC M 1956 00:57:14 1155
12 Christopher Pritchett WIGHTO M 1959 00:58:01 1148
13 Martin Goddard SARUM M 1958 00:59:16 1137
14 Andrew French WIM M 1965 00:59:42 1133
15 Kitty Bray SN F 1989 00:59:46 1132
16 Robin Smith SO M 1952 01:00:25 1126
17 Roy Heselden BADO M 1947 01:00:48 1123
18 Melanie Slade SN F 1968 01:01:01 1120
19 Ian Moran SOC M 1958 01:01:13 1119
20 Roger Crickmore WSX M 1963 01:01:31 1116
21 Nigel Benham SARUM M 1961 01:02:19 1108
22 Julian Hartwell SOC M 1955 01:02:27 1107
23 Nick Dennis BOK M 1960 01:02:39 1105
24 Nigel Bush MV M 1955 01:03:45 1095
25 Melanie Hawker WIM F 1965 01:04:14 1091
26 Stephen Hawker WIM M 1964 01:05:05 1083
27 Nick Nourse NWO M 1962 01:05:13 1081
28 Peter Smith SOC M 1965 01:05:25 1080
29 Kate Badham-Thornhill BAOC W 1980 01:06:31
30 Joe House SO M 1954 01:07:42 1059
31 Tamsin Horsler WIM F 1967 01:07:59 1056
32 Terry Smith SOC M 1950 01:08:02 1055
33 Glyn Williams WIGHTO M 1953 01:10:19 1035
34 Peter Davis SOC M 1955 01:10:40 1031
35 Philip Fawkner-Corbett BOK M 1952 01:11:12 1026
36 Laurie Rose WRE M 1953 01:11:16 1025
37 Alan Richards NGOC M 1946 01:11:28 1024
38 Karen French WIM F 1967 01:12:36 1013
39 Gavin Robinson BAOC M 1967 01:12:43 1012
40 Roger Moore WIM M 1955 01:12:45 1012
41 Stephen Peacock SN M 1951 01:12:58 1010
42 David Funnell SO M 1964 01:13:01 1010
43 Fiona Clough BKO F 1962 01:13:16 1007
44 Jane Archer SN F 1954 01:13:37 1004
45 Olwen Rowlands BOK F 1987 01:14:39 994
46 Mike Bray SN M 1955 01:15:57 982
47 Paul Oldfield BAOC M 1956 01:16:33 976
48 Elizabeth Reynolds WIM F 1991 01:16:39 975
49 Edward Brett WIM M 1954 01:17:25 968
50 Debra Robinson SN F 1966 01:17:41 965
51 Ian Byrne SMOC M 1957 01:17:49 964
52 Simon Crocker DEE M 1959 01:18:04 962
53 Annika Greenwood BKO F 1971 01:18:40 957
54 Michael Merritt SO M 1957 01:18:45 956
55 John Walmsley WIM M 1955 01:20:50 936
56 Doug Greenwood BKO M 1973 01:21:26 930
57 Ted McDonald BOK M 1943 01:23:39 910
58 Carolyn Dent BOK F 1962 01:25:00 897
59 Peter Colbert SWOC M 1952 01:25:01 897
60 Adrian Lovell WIM M 1954 01:25:57 888
61 Keith Glester WSX M 1957 01:26:27 883
62 Christopher Moon BOK M 1950 01:31:22 838
63 Richard Rae BKO M 1946 01:36:56 786
64 Alan Brown WSX M 1958 01:39:06 765
65 Matthew Knipe QO M 1963 01:40:44 751
66 Clive Everest SOC M 1964 01:59:18 578
- Michael Bowering NWO M 1963 00:59:21
- David Mullins SARUM M 1949 01:30:13
Showing results 1 - 68 of 68