Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 1, 30/07/2017

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C29 (length: 4.675km, climb: 140m, 11 controls)
Point calculations
1,203.82 + (87.34 x (4,626.91 - T)) / 1,051.50
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 00:53:23 1226
2 Jenny Peel SYO F 1968 00:53:24 1226
3 Gregor Wallace M 1982 00:53:48
4 Michael Hofer OLG Aesch M 1982 00:54:14
5 Lucy Wiegand SYO F 1968 00:54:31 1220
6 Peter Klogborg OK HTF M 1997 00:56:50
7 Rona Molloy FVO F 1968 00:57:42 1204
8 Jette Klogborg OK HTF W 1972 00:59:31
9 Virpi Tilli Lynx W 1972 01:01:40
10 Lorna Graham W 1972 01:01:44
11 Vojtech Otruba OOS SK Prostejov M 1997 01:03:30
12 Susann Hofer Swiss O Tours W 1972 01:05:31
13 Pauline Tryner SYO F 1972 01:06:21 1158
14 Beccy Osborn FVO F 1972 01:06:48 1156
15 Kathleen Inch FVO F 1968 01:07:07 1154
16 Karen Crawford BOK F 1969 01:07:17 1153
17 Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:08:45 1146
18 Jen Leonard FVO F 1969 01:10:19 1137
19 Kirsi Vesterinen Hyvink W 1972 01:10:34
20 Sue Carter SLOW F 1967 01:11:37 1131
21 Morag McLuckie MOR F 1972 01:12:42 1125
22 Alison Howe SAX F 1972 01:12:49 1124
23 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:13:10 1123
24 Mary Ross INT F 1972 01:13:12 1122
25 Natasha Conway AIRE F 1971 01:13:47 1119
26 Andrew Stimson MDOC M 1981 01:14:09 1117
27 Jenny Lightfoot SYO F 1970 01:14:24 1116
28 Jane Stagg BOK F 1971 01:14:51 1114
29 Martine Taffeiren CO Li W 1962 01:15:40
30 Adam Johansson Trollh M 1997 01:15:45
31 Jeanette Wylenmann OLG Pf W 1972 01:18:35
32 Emma Harrison EPOC F 1972 01:18:37 1094
33 Josie Stansfield FVO F 1969 01:19:18 1090
34 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:19:38 1089
35 Benjamin Brooker SO M 1979 01:19:46 1088
36 David Dunn RSOC M 1978 01:20:07 1086
37 Katherine Kirk ESOC F 1968 01:20:20 1085
38 Alison Matheson INVOC F 1970 01:21:01 1081
39 Lisa Methven BKO F 1969 01:26:10 1054
40 Claire Sapwell BAOC F 1971 01:26:18 1054
41 Peggy Purves FVO F 1972 01:27:33 1047
42 Simon Finch FVO M 1979 01:27:42 1046
43 Bertie Harrington DFOK M 1998 01:28:24 1043
44 Annika Greenwood BKO F 1971 01:30:08 1034
45 Grant Clarke BOF M 1980 01:31:01 1029
46 Stephan Leineweber OL-Team Filder M 1997 01:31:19
47 Stephen Elkington OD M 1997 01:31:47 1025
48 Diane Jacks WRE F 1968 01:34:33 1010
49 Sally Hughes WCH F 1970 01:34:54 1009
50 Fergus Smith AYROC M 1998 01:36:10 1002
51 Barbara Nyfeler OLG Thun W 1972 01:37:05
52 Lynn Collins MAROC F 1970 01:43:48 962
53 Francisco Varela Aromon M 1982 01:53:26
54 Rebecca Mon-Williams AIRE F 1967 01:54:12 907
55 Martine Hoeksma OLifant W 1972 01:58:45
56 Gareth Evans Unattached M 1982 02:04:51
57 Frances Britain MOR F 1970 02:05:01 851
58 Elizabeth Kenyon MOR F 1970 02:31:22 712
- David Esson GRAMP M 1979 00:40:47
- Brage Loever Hovden Stord Orientering M 1997 01:25:42
- Katarina Sundelin OK Orion W 1967 02:10:22
- Richard Foster AIRE M 1982 02:28:10
- Paul Gregson OD M 1979 03:09:02
Showing results 1 - 63 of 63