Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 1, 30/07/2017

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C19 (length: 3.375km, climb: 95m, 10 controls)
Point calculations
1,019.69 + (81.14 x (4,542.13 - T)) / 989.88
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sibylle Boos OLV Luzern W 1967 00:36:45
2 John Robinson WCH M 1950 00:37:15 1084
3 Roger Garnett ESOC M 1951 00:39:26 1067
4 Philippa Weir MOR F 1963 00:40:04 1062
5 Kjell Svihus Ganddal IL M 1952 00:42:48
6 Kathrin Borner OLV Zug W 1967 00:43:01
7 Catherine Wetherfield WCOC F 1964 00:43:50 1031
8 Bj Svedin Sidensj M 1952 00:44:31
9 Jim Moffat KFO M 1950 00:45:23 1018
10 Neil Sprot SYO M 1952 00:45:44 1015
11 Ranald Macdonald DVO M 1952 00:45:49 1015
12 Lise Christensen TIF Viking W 1967 00:46:05
13 Elaine Sutton DEE F 1967 00:46:28 1009
14 Jane Carcas INT F 1966 00:46:29 1009
15 Dave Walton LOC M 1951 00:46:38 1008
16 John Pullin LOC M 1949 00:47:05 1004
17 Rachel Powell LOC F 1967 00:47:05 1004
18 Karen Quickfall SROC F 1963 00:47:08 1004
19 Philip Baxter LVO M 1952 00:47:11 1004
20 Sally Arsac-England Altair CO W 1967 00:47:44
21 Gillian Hanson HH F 1967 00:47:47 999
22 Stephen Searle NOR M 1951 00:48:28 993
23 Anders Johansson V M 1952 00:48:29
24 Mai Helen Linga IL Gular W 1967 00:48:37
25 Andrew Bell BL M 1950 00:48:52 990
26 Britt Karlsen Ask W 1967 00:49:05
27 Tommy W V M 1952 00:49:12
28 Laurence Gossage BOK M 1950 00:49:14 987
29 Petra Johansson Trollh W 1967 00:49:26
30 Rob Wilkison Delaware Valley Orienteering Association M 1952 00:49:31
31 Wenche Gjesdal Varegg W 1967 00:49:39
32 Tim O'Donoghue SOLWAY M 1952 00:49:46 983
33 Dick Carmichael TINTO M 1948 00:49:58 981
34 Hans-Peter Staedelin OLV Langenthal M 1952 00:50:30
35 Stuart Swalwell DVO M 1950 00:50:38 975
36 Peter Komyshan Wullundigong Orienteers of the West M 1952 00:50:59
37 John Shaw SMOC M 1949 00:52:01 964
38 Alison Yeates WCH F 1967 00:52:48 958
39 Rick Roberts HOC M 1951 00:52:54 957
40 Margaret McMillan MAROC F 1964 00:53:51 949
41 Peter Riches TVOC M 1950 00:54:01 948
42 Julie Cleary LOK F 1964 00:54:39 943
43 Nigel Foley-Fisher MNAV M 1952 00:54:57
44 Juliet Bentley SROC F 1967 00:55:31 936
45 Stephanie Maclean Bay Area Orienteering Club W 1967 00:55:43
46 Kristine Fritz OL-Team Filder W 1967 00:56:35
47 Isla Mathieson CLOK F 1965 00:56:39 927
48 Diane Mailer ECKO F 1967 00:56:52 925
49 Mike Turner SO M 1950 00:56:53 925
50 Anders Hedin Motala AIF OL M 1952 00:57:03
51 Roseanne Field HALO F 1964 00:58:15 913
52 Caroline Hornby MOR F 1964 00:58:15 913
53 Hedley Calderbank HH M 1951 00:58:35 911
54 Bruce Marshall WAOC M 1952 00:59:01 907
55 Jackie Butcher SYO F 1965 00:59:04 907
56 John Middler OD M 1952 00:59:06 907
57 Irena Nov OK24 Praha W 1967 00:59:30
58 Adele Appleby QO F 1963 00:59:49 901
59 Knud Vogelius Silkeborg OK M 1952 01:01:32
60 Julie Watson ECKO F 1967 01:03:15 873
61 Rosmarie Weber OLV Langenthal W 1967 01:03:55
62 Duncan Shiell RR M 1948 01:04:01 867
63 Elizabeth Campbell MOR F 1965 01:06:05 850
64 Jenny Gostick HH F 1965 01:06:23 847
65 Ashley Ford HOC M 1951 01:06:28 847
66 Heike G USV TU Dresden W 1967 01:08:12
67 Helen Webster INVOC F 1967 01:08:36 829
68 Grahame Crawshaw MDOC M 1948 01:09:07 825
69 Ian Robson EBOR M 1950 01:09:49 819
70 George Esson GRAMP M 1948 01:09:56 818
71 Barbara Beckett HAVOC F 1955 01:10:51 811
72 Robert Findlay ESOC M 1948 01:11:03 809
73 Janet Biggs HAVOC F 1953 01:11:05 809
74 Damia Bachmann Chl W 1967 01:11:26
75 Margit Matthews MAROC F 1967 01:12:08 800
76 Alex Coddington NOR W 1967 01:12:18
77 Brigitta Josef OLG Suhr W 1967 01:13:05
78 Judith Wetherill WAOC F 1964 01:13:19 791
79 Patricia Graham MAROC F 1966 01:13:22 790
80 Jan Olav Ormberg Fana IL M 1952 01:13:49
81 Nicky Masson MV F 1964 01:14:20 783
82 sally mccartney CLYDE F 1965 01:14:33 781
83 Jackie Reynard GRAMP F 1965 01:15:10 776
84 Kate Anderson GRAMP F 1964 01:16:26 765
85 Catherine Todd INVOC F 1965 01:16:33 765
86 Martin Gibbons WRE M 1949 01:17:45 755
87 Jean Portalier AS Martignas M 1952 01:17:45
88 Carol Burnapp ECKO F 1967 01:18:22 750
89 Peter Guillaume SYO M 1949 01:19:58 737
90 Anja Bruetsch OLG Schaffhausen W 1967 01:20:10
91 Alison Collins LVO F 1964 01:22:38 715
92 Edith Bridcut GEN W 1967 01:25:07
93 Bridget Khursheed RR F 1965 01:26:29 684
94 Bob Richardson NATO M 1951 01:29:08 662
95 Helen Anderson GRAMP F 1963 01:32:49 632
96 Ann-Katrin Johansson V W 1967 01:53:43
97 Brit Vivian Meling Stavanger OK W 1967 02:14:12
98 Jenny Hall INVOC F 1963 02:21:22 237
- Ian Wilson SAX M 1950 01:00:05
- David Relton EBOR M 1952 01:06:52
Showing results 1 - 100 of 100