Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (UKOL6 - uses combined results of Day 2 & 3), 20/04/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.siresults.co.uk/2014/JK/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Badge (M45)
Other courses: Badge (M10A) | M10B | Badge (M12A) | M12B | Badge (M14A) | M14B | UKOL Badge (M16) | M16B | UKOL Badge (M18) | M18L | M18S | UKOL Badge (M20) | M20L | M20S | UKOL Badge (M21) | Badge (M21L) | M21S | M21V | UKOL Badge (M35) | M35S | UKOL Badge (M40) | M40S | M45S | UKOL Badge (M50) | M50S | UKOL Badge (M55) | M55S | UKOL Badge (M60) | M60S | UKOL Badge (M65) | M65S | UKOL Badge (M70) | M70S | UKOL Badge (M75) | M75S | UKOL Badge (M80) | UKOL Badge (M85) | Badge (W10A) | W10B | Badge (W12A) | W12B | Badge (W14A) | W14B | UKOL Badge (W16) | W16B | UKOL Badge (W18) | W18L | W18S | UKOL Badge (W20) | W20L | W20S | UKOL Badge W21 (W21) | W21L | W21S | W21V | UKOL Badge (W35) | W35S | UKOL Badge (W40) | W40S | UKOL Badge (W45) | W45S | UKOL Badge (W50) | W50S | UKOL Badge (W55) | W55S | UKOL Badge (W60) | W60S | UKOL Badge (W65) | W65S | UKOL Badge (W70) | W70S | UKOL Badge (W75) | UKOL Badge (W80) | UKOL Badge (W85)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Max Cole PFO M 1969 01:59:31
2 Jon Cross FVO M 1967 02:01:15
3 Ben Stansfield FVO M 1968 02:02:06
4 Bo Simonsen FIF Hillerød 02:04:32
5 Andrew Dale ECKO M 1968 02:04:49
6 Andy Thorpe EPOC M 1969 02:08:28
7 Colin Smith SYO M 1965 02:12:18
8 David Rollins BAOC M 1965 02:14:06
9 Tom Eirik Eikanger Gular 02:14:41
10 Richard Parkin DVO M 1968 02:16:22
11 Max Tholén OK Skogshjortarna 02:19:45
12 Martin Ward SYO M 1967 02:21:18
13 Alan Velecky SO M 1966 02:21:44
14 Peter Østergaard søllerød OK 02:22:44
15 Urs Rubitschon OLV ZUG 02:22:59
16 Rudy Rooman TROL Belgium 02:23:41
17 Matthew Owen BOK M 1966 02:24:56
18 Steve Wilson CLYDE M 1965 02:26:37
19 Arild Clausen Sp.kl. Freidig 02:27:13
20 Angus Tyner SET 02:27:41
21 John Duckworth DVO M 1966 02:27:41
22 Richard Baxter SYO M 1968 02:27:44
23 Kevin Fielding HH M 1968 02:30:57
24 Nick Howlett LOC M 1967 02:31:00
25 Geir Torgersen Halden SK 02:31:25
26 Alistair Landels Auckland OC 02:31:27
27 Lars Björking OK Skogshjortarna 02:31:34
28 Paul Gebbett BOK M 1969 02:31:43
29 Brendan O'Brien kerryo 02:32:48
30 Mark Mon-Williams AIRE M 1965 02:35:31
31 Pierre-Emmanuel Demeuse FRSO 02:36:18
32 John Casey WATO 02:36:30
33 Rupert Parkinson FVO M 1966 02:38:10
34 Mark Chapman SYO M 1965 02:38:14
35 Paul Murgatroyd LOG M 1967 02:38:28
36 Geir Nilsen Viul OK 02:38:35
37 Justin Williams LOG M 1965 02:40:29
38 Simon Hunter WCOC M 1968 02:40:38
39 Andrew McMurtrie MAROC M 1968 02:40:54
40 Kjetil Karlsen OK Moss 02:41:44
41 Robin Galloway INT M 1966 02:42:10
42 Paul Taylor SYO M 1965 02:42:34
43 Darrell High SO M 1968 02:42:48
44 Kenneth Milton STAG M 1969 02:43:52
45 Dai Bedwell DVO M 1967 02:45:24
46 Alan Irving WCOC M 1967 02:46:33
47 Clive Richardson WRE M 1966 02:47:25
48 Ian Wilson LEI M 1966 02:48:47
49 Tony Cotter BOC 02:51:36
50 Craig Blackford BADO M 1968 02:52:11
51 Bjørn Axel Gran Halden SK 02:53:30
52 David Eades INT M 1967 02:56:12
53 Greg Hull AIRE M 1965 02:56:23
54 Steen Skytte Kirkegaard Søllerød OK 02:56:56
55 Robert Lines SO M 1965 02:59:36
56 Francesco Lari DVO M 1965 02:59:48
57 Richard Robinson ASUB 03:01:31
58 John Ferris-Worth BL M 1965 03:02:14
59 Chris McCartney OD M 1969 03:03:45
60 Jean-François Loterie CREF Nord 03:04:36
61 Neil Speers DFOK M 1966 03:04:45
62 Thomas Callery WATO 03:07:11
63 Richard Leake LEI M 1966 03:07:17
64 Allan Williams WCH M 1969 03:09:54
65 Roland Reisenberger OK Klosterneuburg 03:10:05
66 Andy Allen DEE M 1965 03:17:02
67 Adrian Parker CLARO M 1969 03:18:50
68 Mark Wood ESOC M 1968 03:20:14
69 Rob Woods RAFO M 1969 03:21:04
70 Ulrik Illum Søllerød OK 03:22:13
71 Robin Bishop TVOC M 1967 03:22:26
72 Richard Hill DEE M 1965 03:22:40
73 Adrian Griffiths WRE M 1968 03:23:49
74 Anders Jonsson Søllerød OK 03:25:17
75 Rune Sørensen IF Sturla 03:26:44
76 James Buck SARUM M 1969 03:26:47
77 Clive Thomas MWOC M 1966 03:30:05
78 Christian Gillet ASUB 03:32:37
79 Tony Callow WRE M 1966 03:35:19
80 Mark Edwards SROC M 1965 03:36:44
81 Tony Marlow SROC M 1965 03:43:49
82 Timothy Gent DEVON M 1968 03:45:48
83 Jon Chandler LOK M 1967 03:49:00
84 Roland Pach CA Rose 03:52:47
85 Richard Rigby CLOK M 1966 03:55:29
86 Andrew Reynolds DEVON M 1966 04:01:02
87 Vince Roper SLOW M 1967 04:01:58
88 Andrew Macpherson CLYDE M 1967 04:02:21
89 Claus Kaae-Nielsen søllerød OK 04:04:10
90 John Clarke SUFFOC M 1968 04:08:01
91 Matthew Mardling WCH M 1969 04:24:45
92 David Heale HH M 1967 04:29:30
93 Spencer Modica DEVON M 1966 04:30:33
94 Jeff Ball SROC M 1969 04:30:43
95 Steve Chafer LEI M 1967 04:33:30
- Hans Sigmund Vister Indre Ostfold OK 02:30:22
- Daniel Althaus Swiss O Tours 02:51:41
- Tim Wiegand SYO M 1967 03:10:12
- Max Carcas INT M 1968 03:14:05
- Ross Lilley ECKO M 1968 03:14:22
- Richard Hime LOK M 1965 03:17:29
- Charles Gook BADO M 1967 03:27:33
- Simon Deeks SAX M 1969 04:16:58
- Terry Johnstone ESOC M 1966 05:27:06
Showing results 1 - 104 of 104