Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (UKOL6 - uses combined results of Day 2 & 3), 20/04/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.siresults.co.uk/2014/JK/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Badge (M50)
Other courses: Badge (M10A) | M10B | Badge (M12A) | M12B | Badge (M14A) | M14B | UKOL Badge (M16) | M16B | UKOL Badge (M18) | M18L | M18S | UKOL Badge (M20) | M20L | M20S | UKOL Badge (M21) | Badge (M21L) | M21S | M21V | UKOL Badge (M35) | M35S | UKOL Badge (M40) | M40S | UKOL Badge (M45) | M45S | M50S | UKOL Badge (M55) | M55S | UKOL Badge (M60) | M60S | UKOL Badge (M65) | M65S | UKOL Badge (M70) | M70S | UKOL Badge (M75) | M75S | UKOL Badge (M80) | UKOL Badge (M85) | Badge (W10A) | W10B | Badge (W12A) | W12B | Badge (W14A) | W14B | UKOL Badge (W16) | W16B | UKOL Badge (W18) | W18L | W18S | UKOL Badge (W20) | W20L | W20S | UKOL Badge W21 (W21) | W21L | W21S | W21V | UKOL Badge (W35) | W35S | UKOL Badge (W40) | W40S | UKOL Badge (W45) | W45S | UKOL Badge (W50) | W50S | UKOL Badge (W55) | W55S | UKOL Badge (W60) | W60S | UKOL Badge (W65) | W65S | UKOL Badge (W70) | W70S | UKOL Badge (W75) | UKOL Badge (W80) | UKOL Badge (W85)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tim Tett SYO M 1960 01:46:31
2 Clive Hallett BOK M 1963 01:51:44
3 Jonathan Musgrave MAROC M 1962 01:52:26
4 Robert Lee INT M 1962 02:00:18
5 Lennart Borg Södertälje-Nykvarn Orientering 02:00:42
6 Aonghus O'Cleirigh AJAX 02:01:47
7 Kenny Leitch SO M 1964 02:03:41
8 Keith Masson MV M 1960 02:05:54
9 Julian Birkinshaw TVOC M 1964 02:06:22
10 Nigel Bunn TVOC M 1964 02:06:30
11 Jon Hollingdale MOR M 1963 02:08:11
12 Phil Murray INT M 1964 02:08:23
13 David Williams HOC M 1962 02:08:32
14 Steve Webb AIRE M 1962 02:09:21
15 David Robertson CLYDE M 1964 02:10:14
16 Per Kallhauge Snättringe SK 02:12:06
17 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 02:12:13
18 Roger Thetford TVOC M 1962 02:12:59
19 Mika Lammi Laitilan Jyske 02:13:10
20 Brian Corbett CorkO 02:14:43
21 Svein-Erik Soegaard Kongsberg OL 02:15:01
22 Colm O'Halloran Cork Orienteers 02:17:13
23 Ian Maxwell RR M 1960 02:18:04
24 Paul McMillan MAROC M 1964 02:18:08
25 Graeme Ackland INT M 1962 02:18:30
26 James Clemence SWOC M 1960 02:19:12
27 Mike Johnson SROC M 1960 02:19:32
28 Mike Pedley EPOC M 1960 02:20:59
29 David Averill EPOC M 1964 02:21:29
30 Neil Crickmore SO M 1962 02:21:47
31 Ian Hughes WCH M 1963 02:21:47
32 Robert Smith LOC M 1963 02:24:21
33 Jim Trueman MDOC M 1964 02:24:27
34 Trevor Hoey FVO M 1964 02:24:47
35 Philippe Crefcoeur FRSO 02:25:45
36 Charles Bromley Gardner BAOC M 1960 02:26:37
37 Richard Lecky-Thompson LOC M 1963 02:27:24
38 Nigel Beasant DEE M 1960 02:28:14
39 Phil Newall KERNO M 1962 02:30:07
40 Nicholas Evans WCOC M 1960 02:30:15
41 Peter Huzan SLOW M 1964 02:32:31
42 Richard Savage BOK M 1963 02:34:01
43 Alan Honey BOK M 1960 02:35:26
44 Stephan Rudolf SLOW M 1961 02:35:37
45 Christoph Schönenberger OLV Zug 02:35:49
46 Paul Caban INT M 1964 02:36:21
47 Peter Chapman SO M 1964 02:36:36
48 Mark Seddon SELOC M 1962 02:37:53
49 Chris Sanderson BAOC M 1962 02:38:02
50 Jorgen Hector Snattringe SK 02:38:06
51 Trevor Ricketts MAROC M 1960 02:38:22
52 Alan Hickling SAX M 1964 02:38:56
53 Ian Marshall AIRE M 1962 02:39:20
54 Bo Lauri Snättringe SK 02:39:22
55 Iain Bell DEE M 1963 02:40:37
56 John Taylor WCOC M 1963 02:41:05
57 Martin Skinner WCOC M 1964 02:43:00
58 Richard Sharp TVOC M 1964 02:43:49
59 Simon Errington HH M 1963 02:44:30
60 Otto Walti Argus 02:44:45
61 Vince Grealy CLARO M 1963 02:44:54
62 David McCann MDOC M 1963 02:46:39
63 Stephen McKinley SN M 1964 02:46:52
64 John Mason MAROC M 1964 02:47:33
65 Tony Burton MV M 1964 02:47:42
66 Ian Hamilton GRAMP M 1960 02:48:07
67 Pascal Légère Valmo 02:49:15
68 Noel Schorah DEE M 1960 02:49:17
69 Andrew Yeates WCH M 1960 02:49:36
70 Bruno Zürcher OLG Stäfa 02:49:52
71 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 02:51:33
72 Jeff Butt SARUM M 1963 02:52:27
73 Chris Kemp BAOC M 1964 02:53:10
74 Jes Dickin SOC M 1960 02:53:49
75 Sven Simonsen Fredrikstad Skiklubb 02:54:14
76 Adrian Moir SWOC M 1961 02:54:31
77 Paul Wright PFO M 1961 02:54:33
78 Brian Pearson QO M 1960 02:55:26
79 Stephen Fellbaum LOC M 1960 02:55:52
80 Thomas Schulthess Argus 02:55:58
81 Christian Saxtoft BOK M 1962 02:57:17
82 Joe Parkinson NGOC M 1962 02:57:28
83 Andy Thornton MDOC M 1960 02:57:30
84 Ade Chapman RAFO M 1963 02:57:49
85 Dean Field HALO M 1963 02:58:02
86 Jeff Goodwin WCOC M 1963 02:58:20
87 Dave Ryder SN M 1961 02:58:28
88 Kelvin Davies BOK M 1961 03:00:51
89 Dorien James SMOC M 1961 03:01:59
90 Paul Beckett HAVOC M 1961 03:04:30
91 Trevor Hindle MDOC M 1964 03:06:02
92 Neil Gostick HH M 1962 03:07:38
93 David Vincent DVO M 1961 03:07:51
94 Mark Rawlinson LEI M 1962 03:07:59
95 Andy Rimes QO M 1963 03:08:00
96 Tommy Saevareid Fana IL 03:08:14
97 Julian Warren NN M 1963 03:10:41
98 David Riches CLOK M 1962 03:15:13
99 Craig Storey WRE M 1960 03:15:45
100 Simon Maytum SAX M 1964 03:16:26
101 Paul Goodhead DVO M 1961 03:17:09
102 Derick Mercer BKO M 1964 03:19:56
103 Richard Davies HOC M 1960 03:21:02
104 Martin Hime LOK M 1961 03:21:44
105 James Ian Hayward BOK M 1963 03:22:13
106 Mike Long AJAX 03:22:17
107 Mats Andersson OK Orion 03:23:06
108 Chris Poole TVOC M 1961 03:25:07
109 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 03:31:59
110 Alan Knight DEVON M 1961 03:33:43
111 Clive Caffall NGOC M 1961 03:37:25
112 John Dalton TVOC M 1961 03:45:10
113 Rob Hick WSX M 1960 03:48:49
114 Laurence Snowden SWOC M 1964 03:48:49
115 Adam Leaf HH M 1962 03:49:14
116 Greg Best NGOC M 1962 04:02:27
117 Peter Martin MV M 1961 04:09:44
118 Michel Arsac-England Altair 04:25:26
119 Paul O'Sullivan-Hourihan BOC 04:31:33
120 Sara Dyer BOF F 1958 04:32:14
121 Paul Wolstenholme HOC M 1961 04:54:52
122 Paul Wilson SO M 1962 05:01:52
- Jussi Elo Laitilan Jyske 02:31:45
- Robert Sweatman SOC M 1961 02:36:16
- Alan Cade KERNO M 1964 03:01:41
- Marc Talloen OMEGA 04:22:42
Showing results 1 - 126 of 126