Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (UKOL6 - uses combined results of Day 2 & 3), 20/04/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.siresults.co.uk/2014/JK/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

M50S
Other courses: Badge (M10A) | M10B | Badge (M12A) | M12B | Badge (M14A) | M14B | UKOL Badge (M16) | M16B | UKOL Badge (M18) | M18L | M18S | UKOL Badge (M20) | M20L | M20S | UKOL Badge (M21) | Badge (M21L) | M21S | M21V | UKOL Badge (M35) | M35S | UKOL Badge (M40) | M40S | UKOL Badge (M45) | M45S | UKOL Badge (M50) | UKOL Badge (M55) | M55S | UKOL Badge (M60) | M60S | UKOL Badge (M65) | M65S | UKOL Badge (M70) | M70S | UKOL Badge (M75) | M75S | UKOL Badge (M80) | UKOL Badge (M85) | Badge (W10A) | W10B | Badge (W12A) | W12B | Badge (W14A) | W14B | UKOL Badge (W16) | W16B | UKOL Badge (W18) | W18L | W18S | UKOL Badge (W20) | W20L | W20S | UKOL Badge W21 (W21) | W21L | W21S | W21V | UKOL Badge (W35) | W35S | UKOL Badge (W40) | W40S | UKOL Badge (W45) | W45S | UKOL Badge (W50) | W50S | UKOL Badge (W55) | W55S | UKOL Badge (W60) | W60S | UKOL Badge (W65) | W65S | UKOL Badge (W70) | W70S | UKOL Badge (W75) | UKOL Badge (W80) | UKOL Badge (W85)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Frode Robertsen OL Tønsberg 01:48:42
2 Graham Louth WAOC M 1962 01:51:49
3 Lars Holmgard Kils OK 01:54:36
4 Andy Campbell DEE M 1961 01:54:52
5 Dale Paget WSX M 1964 01:55:18
6 Roger Thomas WCOC M 1960 01:57:02
7 David Lawson OD M 1963 02:01:03
8 Tibor Vari IF Sturla 02:01:09
9 Niall Reynolds SBOC M 1961 02:02:25
10 Phil Conway GO M 1963 02:06:16
11 Øystein Jensen Sarpsborg orienteringslag 02:06:22
12 Nicholas Barr MOR M 1960 02:10:10
13 Ronan Cleary LOK M 1960 02:15:09
14 Iain McLeod GRAMP M 1960 02:15:54
15 Ian Turner WCH M 1960 02:16:14
16 Duncan Minty LOK M 1960 02:19:45
17 Stefan Strazzarino Argus 02:20:28
18 Donal Wickham Ajax 02:23:28
19 Geoff Keenan DEVON M 1963 02:25:04
20 Keith Brown ESOC M 1962 02:25:49
21 John Kewley MDOC M 1963 02:26:30
22 Dermot O'Sullivan BOC 02:27:08
23 Nick Dennis BOK M 1960 02:27:45
24 Bruce Woodley AIRE M 1964 02:31:33
25 Snorre Frydenlund IF Sturla 02:33:04
26 Paul Wood AIRE M 1962 02:41:28
27 Will Harrison SUFFOC M 1961 02:41:43
28 Peter Avis AIRE M 1963 02:42:57
29 Johs Gjesdal Varegg 02:43:28
30 Robin Stevens LOG M 1963 02:44:22
31 Keith Roberts NOC M 1960 02:45:57
32 Brendan Delaney DFO 02:46:51
33 Martin Pickering DEE M 1964 02:48:01
34 Alan Ogden MDOC M 1960 02:52:45
35 Erik Blake Byasen IL 02:55:47
36 Rory Percival HH M 1964 02:59:54
37 Willie Fitzgerald Cork O 03:05:51
38 Mark Dakin SYO M 1960 03:08:00
39 Ian Teasdale WCOC M 1960 03:11:14
40 Hanspeter Gehrig Argus 03:15:24
41 Graham Thomas SAX M 1962 03:25:00
42 Tim Dedman CHIG M 1964 03:39:58
43 Matthew Knipe QO M 1963 03:56:51
44 Oskar Kaaloey Sandefjord OK 04:24:40
45 Steven King SOS M 1961 05:19:39
- James Cunnane TVOC M 1963 02:18:40
- Steve Schofield NOC M 1963 02:22:52
- Geoffrey Collins LVO M 1963 03:20:23
Showing results 1 - 48 of 48