Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival (UKOL6 - uses combined results of Day 2 & 3), 20/04/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.siresults.co.uk/2014/JK/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Badge W21 (W21)
Other courses: Badge (M10A) | M10B | Badge (M12A) | M12B | Badge (M14A) | M14B | UKOL Badge (M16) | M16B | UKOL Badge (M18) | M18L | M18S | UKOL Badge (M20) | M20L | M20S | UKOL Badge (M21) | Badge (M21L) | M21S | M21V | UKOL Badge (M35) | M35S | UKOL Badge (M40) | M40S | UKOL Badge (M45) | M45S | UKOL Badge (M50) | M50S | UKOL Badge (M55) | M55S | UKOL Badge (M60) | M60S | UKOL Badge (M65) | M65S | UKOL Badge (M70) | M70S | UKOL Badge (M75) | M75S | UKOL Badge (M80) | UKOL Badge (M85) | Badge (W10A) | W10B | Badge (W12A) | W12B | Badge (W14A) | W14B | UKOL Badge (W16) | W16B | UKOL Badge (W18) | W18L | W18S | UKOL Badge (W20) | W20L | W20S | W21L | W21S | W21V | UKOL Badge (W35) | W35S | UKOL Badge (W40) | W40S | UKOL Badge (W45) | W45S | UKOL Badge (W50) | W50S | UKOL Badge (W55) | W55S | UKOL Badge (W60) | W60S | UKOL Badge (W65) | W65S | UKOL Badge (W70) | W70S | UKOL Badge (W75) | UKOL Badge (W80) | UKOL Badge (W85)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Claire Ward INT F 1977 01:43:55
2 Jessica Halliday BASOC F 1987 01:45:10
3 Rachael Rothman SYO F 1980 01:50:04
4 Ruth Beale SN F 1987 01:53:56
5 Helen Ruth Hargreaves WCOC F 1974 01:54:18
6 Sofia Holmgard Kils OK 01:54:54
7 Sarah Rollins SN F 1976 01:55:49
8 Abi Weeds SLOW F 1977 01:56:31
9 Helen Gardner TVOC F 1986 01:57:30
10 Laura Goy SYO F 1983 01:58:03
11 Kirsten Strain AROS F 1986 01:58:08
12 Alice Leake AIRE F 1991 01:59:17
13 Heather Heppenstall LOC F 1981 02:00:45
14 Anwen Darlington FVO F 1990 02:02:24
15 Niamh O' Boyle Irish Junior Squad / CNOC 02:04:09
16 Elspeth Ingleby SELOC F 1986 02:04:58
17 Valerie Suter SLOW 02:05:55
18 Kirstin Maxwell RR F 1992 02:05:58
19 Clare Dallimore SWOC F 1988 02:06:43
20 Toni O'Donovan LEI F 1978 02:07:00
21 Kim Baxter SYO F 1976 02:07:53
22 Fiona Kirk SBOC F 1990 02:07:53
23 Rose Schorah NOC F 1987 02:11:51
24 Katrin Harding SLOW F 1993 02:13:15
25 Sini Pekkala Espoon Suunta 02:19:08
26 Alison Campbell BASOC F 1991 02:21:53
27 Maria Brodin Fossum IF 02:23:22
28 Niina Papinsaari Kangasala SK 02:23:26
29 Heini Papinsaari Kangasala SK 02:25:20
30 Jo Stevenson ESOC F 1978 02:26:24
31 Chloe Haines WAOC F 1991 02:27:18
32 Helen Hanstock BOK F 1989 02:28:01
33 Kath Atkins HOC F 1981 02:30:37
34 Abigail Kerr LOC F 1992 02:41:16
35 Lauren Eyre RNRMOC F 1991 02:43:32
36 Susan Lambe LVO F 1980 02:47:21
37 Sophie Horrocks PFO F 1993 02:58:45
38 emily wood AIRE F 1992 03:01:12
39 Bryony McLeod AROS F 1993 03:03:52
40 Zuzka Windsor DRONGO F 1992 03:06:54
41 Regina Kelly CNOC 03:15:26
42 Annika Kottonen Lynx 03:34:33
Showing results 1 - 42 of 42