Results

Achievements at
orienteering events

SN Trophy Event, 20/12/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southernnavigators.com/index.php?p=1_33

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 5.5km, climb: 160m)
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Joe Hudd WCOC M 2003 00:44:40
2 Ian Cooper BKO M 1943 00:46:38 1183
3 Martin Wilson BKO M 1947 00:51:03 1143
4 Peter Martin SAX M 1949 00:52:29 1129
5 Joanne Hickling SAX F 1965 00:53:23 1119
6 434496 11:35:34 00:53:25
7 Tom Lillicrap DEVON M 1947 00:53:55 1114
8 Ian Peirce SARUM M 1944 00:54:01 1113
9 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 00:54:16 1109
10 Tom Edelsten GO M 1943 00:54:33 1107
11 Simon Greenwood SAX M 1955 00:55:18 1101
12 Sheralee Bailey DFOK F 1970 00:55:28 1099
13 Katie Blackford BADO F 1997 00:55:57 1095
14 Peter Smith SOC M 1965 00:56:39 1089
15 Tony Ludford BADO M 1944 00:58:44 1069
16 Sean Venables IND 00:58:52
17 Trevor Griffiths BOK M 1948 00:59:05 1065
18 Peter Wilson BKO M 1959 00:59:38 1060
19 Julia Jarvis SO F 1968 00:59:41 1060
20 Annika Greenwood BKO F 1971 00:59:50 1059
21 Fiona Clough BKO F 1962 01:00:21 1054
22 Jane Lambert SO F 1960 01:00:51 1048
23 Rod Harrington DFOK M 1966 01:01:17 1044
24 Richard Steptoe TVOC M 1947 01:01:39 1041
25 Alan Hickling SAX M 1964 01:02:02 1037
26 Gillian Hanson HH F 1967 01:02:33 1032
27 Roy Heselden BADO M 1947 01:02:39 1031
28 Karen Jones SLOW F 1961 01:02:44 1030
29 Alan Williamson SO M 1949 01:02:46 1030
30 Laurence Gossage BOK M 1950 01:02:49 1029
31 Steve Bailey SN M 1959 01:02:50 1029
32 Christine Jepson SO F 1958 01:02:55 1028
33 Thomas Jarvis RAFO M 1999 01:03:33 1023
34 Andrew Graham SARUM M 1955 01:03:34 1023
35 Helen Errington HH F 1961 01:03:48 1020
36 Megan Bett SN F 1998 01:03:58 1019
37 Geoff Wright GO M 1945 01:04:26 1015
38 Laurie Rose WRE M 1953 01:04:33 1014
39 Shona Masson SO F 1995 01:05:40 1003
40 Lucy Paton SN F 1961 01:06:07 998
41 Mike Garvin SLOW M 1970 01:06:08 998
42 Chris Shaw HAVOC M 1949 01:06:41 992
43 Barrie Pearson SO M 1950 01:07:29 986
44 Serena Ludford BADO F 1964 01:07:42 984
45 Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:07:52 981
46 Martin Lock GO M 1948 01:07:53 981
47 Dawn Figg HH F 1969 01:08:05 978
48 Freya Askham SMOC F 1974 01:09:53 961
49 Terry Smith SOC M 1950 01:11:03 950
50 Mark Blackstone BOK M 1946 01:11:19 948
51 Ted McDonald BOK M 1943 01:12:17 938
52 Susan Crickmore SO F 1962 01:13:17 929
53 Jeremy Wilde GO M 1954 01:14:28 918
54 Jean Payne DEE F 1953 01:14:28 918
55 Steve Brockbank LOC M 1948 01:14:47 915
56 Mark Thompson TVOC M 1955 01:16:14 901
57 Alison Coles MV F 1967 01:16:40 896
58 Paul Kilpin TVOC M 1949 01:16:58 892
59 George Engelhardt MV M 1951 01:17:18 889
60 Peter Brett DEVON M 1948 01:17:25 888
61 Claire Leitch SO F 1965 01:18:10 880
62 Mike Bolton MV M 1950 01:20:06 863
63 Chris Rose WRE F 1953 01:20:51 856
64 Catherine Galvin LOK F 1962 01:21:28 850
65 Nigel Saker SLOW M 1948 01:22:19 842
66 roger roberts SO M 1946 01:22:37 840
67 Debra Robinson SN F 1966 01:23:05 832
68 Alain Wilkes BKO M 1948 01:23:08 832
69 Terence Hosking BKO M 1965 01:25:21 811
70 Ruth Rhodes SO F 1942 01:26:52 797
71 Clive Hillier LOK M 1964 01:28:06 786
72 Carolyn Dent BOK F 1962 01:29:28 773
73 Michael Rulers 01:35:04
74 Andy Elliott DFOK M 1947 01:39:09 677
- Andy Parker BADO M 1958 01:08:30
- Barry Breed HH M 1946 01:09:18
Showing results 1 - 76 of 76