Results

Achievements at
orienteering events

CHIG District Event incorporating SWELL league, 01/03/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.chig.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.77km, climb: 105m, 12 controls)
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Long Orange | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Bryn Wilkinson SUFFOC M 1997 00:40:00 1117
2 John Chappell TVOC M 1948 00:40:06 1115
3 David Dixon HH M 1972 00:41:59 1096
4 Tomas Trhlik IND M 1975 00:42:21
5 Sheralee Bailey DFOK F 1970 00:42:36 1089
6 Hedley Calderbank HH M 1951 00:44:32 1069
7 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 00:45:22 1060
8 Ian Smith WAOC M 1956 00:46:31 1048
9 Sarah Howes SAX F 1959 00:46:59 1043
10 John Russell SOS M 1941 00:48:29 1027
11 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:48:47 1024
12 Emma Cochrane HH F 1984 00:50:01 1012
13 Freya Askham SMOC F 1974 00:50:59 1001
14 Karen Ezard SOS F 1957 00:51:37 994
15 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 00:53:24 975
16 Gillian Edgar HAVOC F 1966 00:54:00 968
17 Ann Mills SOS F 1972 00:54:12 966
18 Josh M'Caw HH M 2001 00:54:21
19 Helen Hague WAOC W 1970 00:54:31
20 Mike Elliot MV M 1951 00:55:51 949
21 Jakob Petersen M 1968 00:56:27 943
22 John Mills SOS M 1972 00:57:09 935
23 Peter Ryall WAOC M 1948 00:57:15 934
24 Gavin Avey-Hebditch WESSEX M 1960 01:03:03
25 Chris Burgues SWOC M 1955 01:03:08 873
26 David LeFevre DFOK M 1957 01:05:00 855
27 Dale Bennett HAVOC M 1964 01:06:07 843
28 Peter Bennett BKO M 1940 01:06:16 841
29 David Skinner SOS M 1949 01:06:44 837
30 Ann Harris SMOC F 1954 01:06:54 835
31 Laura Webb IND W 1980 01:08:23
32 Jenny Collyer SOS F 1945 01:08:25 819
33 Helen Nisbet SMOC F 1961 01:09:50 803
34 Jane Breed HH F 1952 01:10:40 794
35 Frances Goldingay HH F 1949 01:10:46 793
36 Anthony Biggs HAVOC M 1949 01:12:15 777
37 Christopher Marshall CHIG M 1974 01:13:43 762
38 Catherine Galvin LOK F 1962 01:15:09 749
39 Clare Bense BOF F 1958 01:16:46 731
40 Michael Hill HAVOC M 1954 01:17:01 728
41 Irina Timoshenko IND W 1994 01:18:46
42 Alison Saunders HH F 1959 01:23:16 661
43 Ros James SMOC F 1961 01:24:23 649
44 Penny Parkes HH F 1957 01:28:32 608
45 Julie Collins DFOK F 1960 01:34:24 546
46 Oliver Hague BOF M 1999 01:38:32 503
47 Jelena Lapina STIGA W 1975 01:44:02
- Robert Balding BOF M 1946 01:00:31
Showing results 1 - 48 of 48