Results

Achievements at
orienteering events

HH SE League event & SE Long Championships, 21/02/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.65km, climb: 110m, 17 controls)
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Keith Masson MV M 1960 00:44:39 1253
2 Stanley Heap SO M 2001 00:44:44
3 Chris Hooker SO M 1961 00:46:12 1238
4 Angus Harrington HH M 2001 00:47:53
5 Alun Jones TVOC M 1954 00:48:28 1213
6 Dave Kingham TVOC M 1956 00:50:44 1190
7 Nick Hale MAROC M 1958 00:50:59 1188
8 Charles Spence LOK M 1958 00:51:34 1183
9 Alan Rosen HH M 1955 00:51:56 1178
10 Peter Jones SN M 1956 00:52:09 1176
11 Peter Maliphant BOK M 1956 00:52:22 1174
12 Sean Blanchflower WAOC M 1973 00:52:56 1168
13 Guro Harstad WAOC F 1972 00:53:25 1163
14 David Lobley DFOK M 1965 00:53:47 1161
15 Vladimir Kuznetsov TVOC M 1956 00:53:59 1159
16 Paul Beckett HAVOC M 1961 00:54:25 1155
17 Charlotte Turner SLOW F 1986 00:54:59 1148
18 Andrew Evans DFOK M 1955 00:56:59 1128
19 Evan Bowers HH M 2000 00:56:59 1128
20 Josh M'Caw HH M 2001 00:57:33
21 Richard Pownall SMOC M 1959 00:57:41 1122
22 David Bunn TVOC M 2001 00:57:58
23 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:58:03 1117
24 Andrew Cummings HH M 1952 00:58:19 1115
25 David Cronk WAOC M 1960 00:58:33 1113
26 Malcolm Lyon SLOW M 1956 00:59:53 1099
27 Charlie Turner SLOW M 1953 01:00:05 1098
28 Richard Leake LEI M 1966 01:00:25 1094
29 Don McKerrow SLOW M 1952 01:00:38 1092
30 Robin Smith SO M 1952 01:00:50 1090
31 David Dixon HH M 1972 01:01:00 1088
32 Alan Leakey SLOW M 1953 01:01:02 1088
33 Paul Beecher WAOC M 1979 01:01:23 1085
34 Paul Wilson HH M 1977 01:02:09 1076
35 Alun Roberts WAOC M 1956 01:02:35 1072
36 Martha Paton SN F 1991 01:02:50 1070
37 Jon Coles MV M 1968 01:02:50 1070
38 Paul Mace HH M 1961 01:03:02 1068
39 Robert Brandon OD M 1949 01:03:42 1062
40 Melanie Hilton SLOW F 1975 01:04:20 1056
41 Tom Edelsten CHIG M 1943 01:04:50 1050
42 Rob Humphreys HH M 1978 01:04:51 1050
43 Peter Duthie WAOC M 1959 01:05:29 1044
44 Helen Marsden HH F 1976 01:05:29 1044
45 Dave Marr OD M 1951 01:06:24 1036
46 Ian Byford HH M 1958 01:07:28 1025
47 Roger Heath BKO M 1965 01:07:38 1024
48 Mike Jones SMOC M 1954 01:07:41 1023
49 John Duffield HH M 1947 01:07:43 1023
50 Yordan Kolev SLOW M 1987 01:07:46 1022
51 Tim Gage HH M 1978 01:07:48 1022
52 Sian Mitchell HH F 1978 01:07:51 1022
53 Nikolay Kolev TVOC M 1965 01:08:22 1017
54 Daniel Roth OD M 1971 01:08:31 1015
55 David Hodson HH M 1964 01:08:54 1012
56 David Kingdon SAX M 1951 01:09:59 1002
57 Roger Moulding HH M 1946 01:10:07 1000
58 Gary Mills TVOC M 1955 01:10:20 998
59 Sue Carter SLOW F 1967 01:10:25 998
60 Peter Woods WAOC M 1957 01:10:44 995
61 Paul Langston HH M 1953 01:11:09 990
62 Carol Lovegrove SN F 1972 01:11:27 986
63 David Cave-Ayland DFOK M 1953 01:12:01 981
64 Sam Anderson SN M 1992 01:12:53 973
65 Keith Roberts NOC M 1960 01:14:56 952
66 Peter McMunn IND M 1951 01:17:38
67 Derek Jenner CHIG M 1954 01:18:02 922
68 Fiona Tam SLOW F 1989 01:18:58 913
69 Annie Andonova GO F 1988 01:19:02 913
70 Fred Sharrock IND M 1981 01:19:03
71 Nicki Godbold BKO F 1990 01:19:08 912
72 Philip Craven DFOK M 1954 01:20:46 896
73 Tony Harden HH M 1963 01:20:46 896
74 Sam Hague WAOC M 2002 01:21:14
75 Paul Emmerson SN M 1955 01:23:40 866
76 Colin Godbold BKO M 1957 01:23:56 863
77 Naomi Drewitt DFOK F 1975 01:23:58 863
78 Barry Breed HH M 1946 01:31:02 793
79 Helen Hague WAOC F 1969 01:31:25 790
80 Tim Bywater-Lees IND M 1961 01:35:29
81 Austin Barham IND M 1971 01:52:38
82 Michael White MV M 1937 02:36:09 152
- Kevin Lomas NOC M 1956 00:48:48
Showing results 1 - 83 of 83