Results

Achievements at
orienteering events

Compass Sport Cup and Trophy Heat, 13/03/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.socweb.org/event/2016/03/13/compass-sport-cup-and-trophy-heat/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green Women (length: 4.9km, climb: 75m, 12 controls)
Other courses: White EOD | Yellow EOD | Orange Women | Light Green EOD | Short Green | Blue Women | Blue Men | Short Brown | Brown | Green Men | Orange Men | Green M18 | Short Green W18


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jane Morgan SOC F 1960 00:35:08 1137
2 Sue Bett SN F 1967 00:39:09 1084
3 Lucy Paton SN F 1961 00:39:34 1079
4 Julia Jarvis SO F 1968 00:39:39 1078
5 Katie Blackford BADO F 1997 00:39:57 1074
6 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 00:40:24 1069
7 Tamsin Horsler WIM F 1967 00:40:25 1068
8 Wendy Bullen WIM F 1968 00:40:28 1068
9 Melanie Slade SN F 1968 00:40:40 1065
10 Lisa White SARUM F 1996 00:40:55 1062
11 Linda Pakuls WIM F 1957 00:41:07 1060
12 Christine Kiddier BL F 1952 00:41:46 1052
13 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:42:03 1049
14 Jill Blount SO F 1960 00:42:42 1040
15 Carol Edwards BL F 1957 00:43:17 1033
16 Jackie Butt SARUM F 1963 00:43:33 1029
17 Sue Carter SLOW F 1967 00:43:47 1026
18 Adell Cooper NWO F 1961 00:45:13 1009
19 Jessica Stanfield SOC F 1964 00:45:26 1007
20 Alison Smith TVOC F 1964 00:45:51 1002
21 Katie Clarke SN F 1971 00:46:23 995
22 Laura Wilcox WSX F 1963 00:46:56 988
23 Caroline Moran SOC F 1963 00:47:23 982
24 Serena Ludford BADO F 1964 00:48:19 970
25 Karen Jones SLOW F 1961 00:48:57 962
26 Fiona Clough BKO F 1962 00:49:46 951
27 Carolyn Dent BOK F 1962 00:50:06 947
28 Debra Robinson SN F 1966 00:50:13 946
29 Raffaella Marin SLOW F 1967 00:50:38 941
30 Louise Weir SN F 1964 00:51:53 925
31 Jane Lambert SO F 1960 00:52:50 914
32 Nicky Masson MV F 1964 00:53:23 907
33 Annika Greenwood BKO F 1971 00:53:42 903
34 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 00:53:49 902
35 Susan Crickmore SO F 1962 00:54:09 897
36 Sue Buxton TVOC F 1964 00:55:16 882
37 Bernie Newitt SOC F 1965 00:56:07 871
38 Sue Parker BKO F 1960 00:57:21 856
39 Ali Kempson TVOC F 1965 00:57:33 854
40 Penny Marsh SO F 1963 00:58:40 840
41 Wendy Heard WIM F 1965 00:58:47 839
42 Sue Cooles SN F 1959 00:58:59 837
43 Jane Blackford BADO F 1969 00:59:43 827
44 Clare Lines SO F 1965 01:03:28 778
45 Gail Parker SLOW F 1958 01:03:43 775
46 Tracy Crickmore WSX F 1965 01:05:12 756
47 Jenny Jones NWO F 1967 01:05:37 752
48 Toni Whittle BKO F 1970 01:08:02 720
49 Helen Hodge WIM F 1962 01:08:59 709
50 SARAH HOULDER WSX F 1959 01:11:04 681
51 Lynne Moore BKO F 1964 01:11:53 669
52 Jacqui Briggs BKO F 1961 01:13:27 650
53 Karen French WIM F 1967 01:14:09 642
54 Sue Hunt BKO F 1958 01:14:46 634
55 Elaine Chapelhow SOC F 1967 01:16:21 616
56 Heather Walton SLOW F 1962 01:17:34 601
57 Lisa Methven BKO F 1969 01:18:49 585
58 Deborah Mays WIM F 1960 01:20:40 560
59 Melanie Golding BKO F 1971 01:22:08 544
60 Karen Ashworth SO F 1967 01:24:11 516
61 Katherine Pike WIM F 1963 01:27:18 479
62 Helen Wheelwright SOC F 1958 01:32:49 407
63 Christine Vince KERNO F 1953 01:33:12 401
64 Rosemary Law NWO F 1958 01:34:23 384
65 Jill Ellis SOC F 1968 01:38:05 340
66 E Brunyee KERNO F 1955 01:39:37 321
67 Keiko Conway GO F 1962 01:42:18 286
68 Antonia Holt NWO F 1957 01:42:58 278
- Anna Bartlett SO F 1965 01:07:37
- Martine Coatham WIM F 1969 03:00:00
Showing results 1 - 70 of 70