Results

Achievements at
orienteering events

LOC/SROC Weekend (UKOL), 12/11/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Brown (M45,M50,W21,W18,W20) (length: 4.3km, climb: 205m, 20 controls)
Other courses: UKOL Black (M21,M35,M40,M18,M20) | UKOL Blue Women (W35,W40) | UKOL Blue Men (M55,M60,M16) | UKOL Green Women (W16,W45,W50) | UKOL Green Men (M65,M70) | UKOL Short Green (M75,M80,M85,W55,W60,W65) | UKOL Very Short Green (W70,W75,W80,W85) | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Clive Hallett BOK M 1963 00:32:31 1237
2 Laurence Townley SN M 1971 00:32:55 1235
3 Simon Hunter WCOC M 1968 00:33:06 1234
4 Zoe Harding EUOC F 1994 00:33:16 1233
5 Charlie Adams SYO M 1964 00:33:18 1233
6 Rona Lindsay ESOC F 1994 00:34:51 1224
7 Andy Thorpe EPOC M 1969 00:35:21 1222
8 Klára Novotná EUOC F 1997 00:35:58 1219
9 Richard Baxter SYO M 1968 00:36:13 1218
10 Neil Conway AIRE M 1968 00:36:42 1215
11 Nigel Bunn TVOC M 1964 00:36:43 1215
12 Alan Irving WCOC M 1967 00:36:58 1213
13 Heather Roome SROC F 1983 00:36:59 1213
14 Lucile Clouard W 1995 00:37:01
15 Sarah Jones EUOC F 1996 00:37:18 1211
16 Phil Murray BOK M 1964 00:37:20 1211
17 Robert Lee INT M 1962 00:38:01 1208
18 Aislinn Prendergast SYO F 1989 00:38:02 1208
19 Liam Corner MDOC M 1970 00:38:27 1206
20 Fay Walsh EUOC F 1997 00:38:41 1205
21 Richard Parkin DVO M 1968 00:39:05 1203
22 Jon Hateley DEE M 1963 00:39:09 1202
23 David Spencer WCOC M 1969 00:39:37 1200
24 John Taylor WCOC M 1963 00:39:46 1199
25 Iain Smith-Ward LOC M 1968 00:40:10 1197
26 Paul Taylor SYO M 1965 00:40:32 1195
27 Dil Wetherill WAOC M 1964 00:40:33 1195
28 Madara Brice EUOC F 1996 00:40:46 1194
29 Charles Daniel BOK M 1956 00:41:17 1192
30 Graham Patten LOC M 1962 00:41:34 1190
31 Kirsten Strain AROS F 1986 00:41:59 1188
32 Charles Mayes CLOK M 1966 00:42:03 1188
33 Simon Kippin TVOC M 1970 00:42:36 1185
34 Briony Kincaid ECKO F 1996 00:42:56 1184
35 Nick Howlett LOC M 1967 00:43:45 1179
36 David Lawson OD M 1963 00:44:05 1178
37 Jamie Rennie WCOC M 1970 00:44:14 1177
38 Anne Edwards TVOC F 1989 00:45:05 1173
39 Duncan Harris DEE M 1966 00:45:14 1172
40 David McCann MDOC M 1963 00:45:23 1171
41 John Mather LOG M 1970 00:45:53 1169
42 Peter Ward NGOC M 1970 00:46:20 1167
43 Michelle Spillar WIM F 1979 00:46:43 1165
44 Louise Adams SYO F 1998 00:46:50 1164
45 Ian Marshall AIRE M 1962 00:47:09 1163
46 Paul Chavasse DEE M 1964 00:47:10 1163
47 Dave Chaffey DVO M 1963 00:47:19 1162
48 Pauly-D Jones DEE M 1965 00:47:26 1161
49 Hanne Bown CLOK F 1982 00:48:30 1156
50 Saskia Warren NN F 2000 00:49:36 1151
51 George Hare NATO M 1964 00:50:43 1145
52 Howard Leslie WCOC M 1962 00:50:52 1144
53 Paul Fox SN M 1962 00:53:34 1131
54 Anne Ockenden SROC F 1998 00:55:53 1120
55 Gavin Smith SROC M 1958 00:58:18 1108
56 Ella Gilbert NOR F 1998 00:59:50 1100
57 Alison Fryer MDOC F 1991 01:01:51 1090
58 Nicholas Evans NOC M 1960 01:01:55 1090
59 Matthew Leitch EUOC M 1998 01:02:01 1089
60 Iain Bell DEE M 1963 01:04:16 1077
61 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:05:00 1073
62 John Clarke SUFFOC M 1968 01:05:37 1070
63 Tim Field LOC M 1964 01:29:26 952
64 Tim Jenkins NATO M 1968 01:32:48 934
65 Phillip White LOC M 1972 02:27:56 658
- Paul Gebbett BOK M 1969 00:41:31
- Graham Lloyd EPOC M 1962 00:53:24
- Diane Mitson POTOC F 1975 01:09:46
- Jimena Calvo Sáenz W 1998 01:22:26
- Nikie Arthurs AIRE F 1982 01:23:31
- Craig Stangroom M 1966 01:32:09
Showing results 1 - 71 of 71