Results

Achievements at
orienteering events

LOC/SROC Weekend (UKOL), 13/11/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at sroc.org/menu2/2016/Nov/131116.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Light Green (length: 3.9km, climb: 120m, 12 controls)
Other courses: UKOL Black (M21) | UKOL Brown (M35,M40) | UKOL Short Brown (M18,M20,M45,M50,W21) | UKOL Blue (M16,M55,M60,W35,W40) | UKOL Short Blue (M65,W18,W20,W45,W50) | UKOL Green (M70,W16,W55,W60) | UKOL Short Green (M75,M80,M85,M90,W65,W70) | UKOL Very Short Green (W75,W80,W85,W90) | Orange | Yellow


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Adam Conway GO M 2003 00:30:21
2 Frank Townley SN M 2003 00:30:56
3 Jim Bailey BOK M 2003 00:31:21
4 Charlie Rennie WCOC M 2003 00:31:32
5 Oliver Tonge BOK M 2003 00:32:21
6 Alex Wetherill WAOC M 2003 00:33:44
7 Joe Sunley WCOC M 2003 00:34:12
8 Rachel Duckworth DVO F 2003 00:35:23
9 Wilfrid Teasdale WCOC M 2005 00:36:50
10 Euan Tryner SYO M 2004 00:38:11
11 Daniel Lister LOC M 2002 00:38:35
12 Sam Crawshaw SYO M 2004 00:38:58
13 Anna Harris DEE F 2003 00:40:36
14 Milo Williamson LOC M 2002 00:40:55
15 Jess Ensoll LOC F 2002 00:40:56
16 Ellie Simmonds LOC F 2003 00:41:18
17 Harry O'Donovan LOC M 2002 00:42:24
18 Scarlet Heap SO F 2003 00:42:40
19 Patrick Thomas LOC M 2002 00:42:53
20 Merryn Stangroom LOC F 2003 00:43:33
21 Caitlin Irving WCOC F 2003 00:44:23
22 Alastair Thomas EUOC M 2000 00:44:29
23 Henry Teasdale WCOC M 2003 00:45:23
24 Lucy Gibson LOC F 2003 00:47:14
25 Isabelle white WCOC F 2001 00:47:57
26 Aimee Darley GO F 2003 00:49:19
27 Fenton Wilson LOC M 2002 00:49:20
28 Christian Wood PFO M 2002 00:51:10
29 Maya Hampshire Wright NN F 2004 00:53:09
30 Ben Mather LOG M 2003 00:54:55
31 Caleb Thornber PFO M 2003 00:56:27
32 Liam Woodend LOC M 2002 00:57:13
33 Rebecca Ward NGOC F 2003 00:59:07
34 Alice Wood LOC F 2003 01:01:23
35 Natalie Martin CLOK F 2003 01:01:25
36 Sophie Evans LOC F 2003 01:01:25
37 Matthew Horne LOC M 2002 01:02:48
38 Nathan Chapple OD M 2003 01:03:13
39 Aurora Park LOC F 2003 01:08:54
40 Carol Stynes-Martin MDOC F 1969 01:09:14
41 Pippa Smart OD F 2003 01:12:43
42 Enrada Cepele SROC F 1988 01:14:21
43 Hal Rastelli LOC M 2002 01:22:32
44 Jonty Goodwin WCOC M 2003 01:22:48
45 Hannah Brown NATO F 2003 01:25:10
46 Lorraine Jackson MDOC F 1966 01:27:27
47 Keith Ratcliffe NATO M 1955 01:39:50
- Sebastian Mitchell HOC M 2004 01:20:17
- Frances Moseley MDOC F 1982 01:31:57
Showing results 1 - 49 of 49