Results

Achievements at
orienteering events

White Rose Weekend, 27/08/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.eborienters.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blu (length: 3.9km, climb: 50m, 17 controls)
Other courses: Bla | Br | G | LG | LO | O | SBlu | SBr | SG | VSG | W | Y

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 00:38:25 1254
2 Christopher Goddard PFO M 1978 00:38:46 1250
3 Steve Corrigan EBOR M 1958 00:44:01 1199
4 Chris Hooker SO M 1961 00:45:04 1190
5 Jenny Johnson SYO F 1978 00:45:17 1188
6 Lucie Todhunter SROC F 1980 00:45:38 1185
7 Graham Johnson DVO M 1955 00:46:35 1177
8 George Van Dam HALO M 2001 00:47:16
9 David Harper DEVON M 1954 00:47:57 1165
10 Steve Blount SO M 1960 00:48:04 1164
11 Christine Goulding BL F 1963 00:48:32 1160
12 David Vincent DVO M 1961 00:48:56 1156
13 Clare Baker CLOK F 1980 00:49:09 1154
14 Nick Dallimore SWOC M 1955 00:49:10 1154
15 Phillip Batts CLOK M 1961 00:49:10 1154
16 Dominic Dakin SYO M 2001 00:50:19
17 Andy Lewsley BL M 1955 00:50:45 1139
18 William Barraclough EPOC M 1976 00:51:55 1127
19 Martin Green MDOC M 1954 00:52:49 1119
20 Anna Chapman SO F 1973 00:52:51 1119
21 Rob Bailey CLOK M 1959 00:52:58 1118
22 Paul Prudhoe Central Coast M 1956 00:53:31
23 Dave Marr OD M 1951 00:53:35 1111
24 Christopher Wright CLOK M 1958 00:53:52 1109
25 Emma Harrison EPOC F 1972 00:53:53 1108
26 Dave Chapman SN M 1953 00:54:14 1105
27 Paul Bradbury SYO M 1957 00:54:36 1102
28 Andrew Yeates WCH M 1960 00:56:27 1085
29 Joe Field HALO M 2001 00:57:03
30 Kevin Pickering WIM M 1953 00:57:58 1070
31 Martyn Dean CLOK M 1959 00:58:07 1068
32 Pauline Tryner SYO F 1972 00:58:19 1066
33 Matthew Tinker EPOC M 1979 00:58:26 1065
34 Richard Leake LEI M 1966 00:59:09 1059
35 Simon Filmore LOC M 1956 01:00:11 1050
36 Viv Barraclough EPOC F 1974 01:00:12 1050
37 Paul Goodhead DVO M 1961 01:01:49 1035
38 Paul Taunton NGOC M 1950 01:03:21 1020
39 Mark Dakin SYO M 1960 01:04:13 1013
40 Stephen Richards SELOC M 1953 01:04:22 1011
41 Tereza Maria Rush BOK F 1979 01:07:22 985
42 Rod Mansel SUFFOC M 1959 01:08:07 978
43 Ryan Elliot SYO M 2000 01:08:47 971
44 James Todhunter SROC M 1979 01:09:56 961
45 Bryan Greener EBOR M 1972 01:12:37 936
46 Joe House SO M 1954 01:13:32 928
47 Dave Hartley NGOC M 1952 01:13:37 927
48 Neil Hunter CLOK M 1960 01:14:00 923
49 Jo Mitchell NATO F 1975 01:15:13 912
50 Patrick Murphy BOC M 1961 01:16:59
51 Ian Wells RAFO M 1953 01:19:44 871
52 Alan West LEI M 1958 01:20:26 865
53 Catherine Slade SAX F 1976 01:21:53 851
54 Bob Steeper EPOC M 1963 01:23:42 834
55 Paul Gregson OD M 1979 01:36:49 715
56 Leon Ricketts AIRE M 1976 01:49:23 598
57 Clare Griffin MDOC F 1973 01:51:43 578
- Rob Baker CLOK M 1978 00:49:51
- Kelvin Dawson WCH M 1974 08:48:35
Showing results 1 - 59 of 59