Results

Achievements at
orienteering events

White Rose Weekend, 27/08/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.eborienters.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

G (length: 3.2km, climb: 25m, 14 controls)
Other courses: Bla | Blu | Br | LG | LO | O | SBlu | SBr | SG | VSG | W | Y

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Chris O'Donnell DVO M 1968 00:45:17 1043
2 Julian Lailey SROC M 1946 00:46:02 1038
3 Evie Conway AIRE F 2002 00:46:55
4 Chloƫ Cracknell MAROC F 2001 00:47:59
5 Judy Burge LOC F 1957 00:49:40 1017
6 Stella Lewsley BL F 1954 00:49:50 1016
7 Lisa Broadest AIRE F 1975 00:50:35 1012
8 Laura Harrison EPOC F 2001 00:51:02
9 Derek Gale DVO M 1944 00:51:22 1008
10 Simon Ford LEI M 1943 00:51:25 1008
11 David Palmer BOK M 1946 00:51:54 1005
12 Roy Lindsell EPOC M 1944 00:53:11 998
13 Jane Lambert SO F 1960 00:53:21 997
14 Richard Llewellyn NOC M 1954 00:53:22 997
15 Jill Blount SO F 1960 00:53:52 994
16 Val Johnson DVO F 1959 00:54:45 990
17 Doug Dickinson DVO M 1945 00:54:46 989
18 Andrew White HOC M 1956 00:54:51 989
19 Robert Parkinson NOC M 1957 00:55:00 988
20 Allen Barnes CLARO M 1942 00:55:06 988
21 Dave Brown HALO M 1957 00:55:10 987
22 Kerina Lake SBOC F 1978 00:55:10 987
23 Neil Sprot SYO M 1952 00:55:13 987
24 Claire Selby DVO F 1972 00:55:20 986
25 David Booker NOC M 1954 00:55:37 985
26 Marcia Bradbury SYO F 1957 00:55:38 985
27 Glynn Smith LEI M 1945 00:56:36 979
28 Carol House SO F 1956 00:56:40 979
29 Jill Smith EBOR F 1954 01:01:56 948
30 Keith Streb NOC M 1953 01:02:53 943
31 Paul Simmons HALO M 1951 01:03:09 942
32 Helene Lecomte EBOR F 1978 01:04:33 933
33 John Middler OD M 1952 01:05:04 930
34 Jacky Dakin SYO F 1961 01:05:55 926
35 Trevor Simpson OD M 1939 01:06:09 924
36 Grace Pennell DVO F 2001 01:06:35
37 Julia Prudhoe Central Coast W 1956 01:06:38
38 Pat Moody DEE F 1957 01:06:43 921
39 Chris Kirkham MDOC M 1947 01:06:49 921
40 Jessica Dring-Morris LEI F 2000 01:06:54 920
41 John Padget DEE M 1943 01:08:03 913
42 Steve Burge LOC M 1942 01:08:06 913
43 Marian White HOC F 1960 01:09:22 906
44 George Engelhardt MV M 1951 01:09:26 906
45 Keith Sykes EPOC M 1946 01:09:43 904
46 Jean Fitzgerald SAX F 1953 01:09:58 903
47 Susan Carton SOS F 1954 01:10:11 901
48 Claire Stamp WCH F 1980 01:10:31 900
49 John Smales EBOR M 1954 01:10:42 899
50 Bob Elmes DEE M 1945 01:10:46 898
51 Peter Carey OD M 1944 01:12:07 891
52 Mark Jones IND M 1966 01:12:58
53 Pam Brown HALO F 1959 01:13:37 883
54 Rick Roberts HOC M 1951 01:14:21 879
55 Kate Ravilious EBOR F 1974 01:15:47 870
56 John Collyer SOS M 1945 01:15:48 870
57 Gill Adams AIRE F 1961 01:16:00 869
58 Stephen Restorick CLOK M 1956 01:16:34 866
59 Judith Filmore LOC F 1958 01:17:40 860
60 Caroline Dallimore SWOC F 1955 01:17:52 859
61 Philip Nichols BL M 1957 01:18:20 855
62 Rosalind Taunton NGOC F 1950 01:24:56 818
63 Anne Ellmore IND W 1966 01:26:41
64 Peter Gay SUFFOC M 1942 01:29:11 794
65 Alison Cowe WAOC F 1972 01:30:23 786
66 Anne Gager SROC F 1959 01:39:42 735
67 Ashley Ford HOC M 1951 01:41:32 725
68 Barbara Ford HOC F 1955 01:46:46 695
69 Chris Whitby WCOC M 1965 01:51:51 665
70 Clare Hunter CLOK F 1963 02:05:11 589
71 Leanne Bailey NOR F 1979 02:56:36 297
- Faye Pinker AIRE F 1975 00:48:39
- Emily Pieters SYO F 1972 01:18:39
- Hilary Pickering WIM F 1954 01:20:20
Showing results 1 - 74 of 74