Results

Achievements at
orienteering events

White Rose Weekend & YHOA Superleague, 28/08/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.eborienters.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blu (length: 4.9km, climb: 140m, 17 controls)
Other courses: Bla | Br | G | LG | LO | O | SBlu | SBr | SG | VSG | W | Y

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jenny Johnson SYO F 1978 00:54:04 1194
2 Steve Corrigan EBOR M 1958 00:54:08 1194
3 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 00:55:47 1183
4 Graham Johnson DVO M 1955 00:55:51 1183
5 Chris Hooker SO M 1961 00:55:53 1183
6 Lucie Todhunter SROC F 1980 00:56:07 1181
7 Rob Bailey CLOK M 1959 00:56:07 1181
8 David Harper DEVON M 1954 00:58:22 1167
9 Andy Lewsley BL M 1955 00:58:53 1163
10 Anna Chapman SO F 1973 00:59:06 1162
11 Steve Blount SO M 1960 00:59:40 1158
12 Joe Field HALO M 2001 00:59:40
13 Dominic Dakin SYO M 2001 00:59:55
14 Emma Harrison EPOC F 1972 01:01:03 1149
15 George Van Dam HALO M 2001 01:02:32
16 Dave Chapman SN M 1953 01:02:35 1139
17 Sam Wood AIRE M 1995 01:02:41
18 Christine Goulding BL F 1963 01:04:27 1125
19 Clare Baker CLOK F 1980 01:05:23 1119
20 Nick Dallimore SWOC M 1955 01:05:31 1118
21 Mark Dakin SYO M 1960 01:08:38 1098
22 Dave Marr OD M 1951 01:09:19 1092
23 Paul Prudhoe Central Coast M 1956 01:09:57
24 David Vincent DVO M 1961 01:10:13 1086
25 Kevin Pickering WIM M 1953 01:10:49 1083
26 Pauline Tryner SYO F 1972 01:11:47 1075
27 Paul Bradbury SYO M 1957 01:13:20 1065
28 Andrew Yeates WCH M 1960 01:13:33 1063
29 Christopher Wright CLOK M 1958 01:14:49 1055
30 Rod Mansel SUFFOC M 1959 01:15:29 1051
31 Neil Hunter CLOK M 1960 01:16:21 1045
32 Joe House SO M 1954 01:16:47 1043
33 Paul Goodhead DVO M 1961 01:16:59 1041
34 Martyn Dean CLOK M 1959 01:17:28 1037
35 Ryan Elliot SYO M 2000 01:19:17 1025
36 Simon Filmore LOC M 1956 01:20:34 1017
37 Stephen Richards SELOC M 1953 01:23:08 1000
38 Ian Wells RAFO M 1953 01:24:54 989
39 Bryan Greener EBOR M 1972 01:26:50 977
40 Patrick Murphy BOC M 1961 01:27:27
41 Jo Mitchell NATO F 1975 01:31:58 942
42 Paul Taunton NGOC M 1950 01:32:31 939
43 Paul Gregson OD M 1979 01:35:11 921
44 Leon Ricketts AIRE M 1976 01:35:54 915
45 Anne Murgatroyd AIRE F 1980 01:36:41 910
46 James Todhunter SROC M 1979 01:36:46 910
47 Dave Hartley NGOC M 1952 01:40:30 886
48 Bob Steeper EPOC M 1963 01:43:47 864
49 Alan West LEI M 1958 01:50:43 818
50 Catherine Slade SAX F 1976 02:12:23 675
Showing results 1 - 50 of 50