Results

Achievements at
orienteering events

SN Farnborough Urban Event - SEUOL, 29/11/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at southernnavigators.com/index.php?p=1_33_SN-Events

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

A (length: 6.1km, climb: 5m, 24 controls)
Other courses: B | C | D


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 David Rollins BAOC M 1965 00:38:27 1314
2 Jack Kosky SO M 1993 00:38:32 1312
3 Mark Burley MDOC M 1987 00:39:36 1296
4 Richard Barrett BAOC M 1970 00:39:37 1296
5 Kevin Fielding HH M 1968 00:41:11 1271
6 James Crawford BL M 1955 00:41:33 1266
7 Paul Gebbett BOK M 1969 00:42:03 1259
8 Laurence Townley SN M 1971 00:42:29 1252
9 Dale Paget WSX M 1964 00:43:01 1244
10 Richard Cronin NGOC M 1989 00:43:04 1244
11 David Hunt BOK M 1960 00:43:09 1242
12 Peter Daplyn SN M 1980 00:43:13 1241
13 Alice Leake AIRE F 1991 00:43:47 1232
14 Mark Saunders BKO M 1978 00:44:11 1226
15 Peter Jones SN M 1956 00:44:18 1225
16 Peter Suba WSX M 1974 00:44:26 1223
17 Robert Ashton BAOC M 1984 00:45:17 1212
18 Cameron Lamond SN M 1970 00:45:24 1210
19 Steve Collinson BAOC M 1967 00:45:38 1206
20 Gavin Clegg BOK M 1955 00:46:13 1198
21 Vince Roper SLOW M 1967 00:46:40 1193
22 Chris Kemp SN 00:46:46
23 Alan Honey BOK M 1960 00:47:26 1182
24 Keith Tonkin BL M 1958 00:48:01 1171
25 Mike Frizzell BADO M 1958 00:48:07 1169
26 Marc Ebanks SN M 1970 00:48:07 1169
27 Tommi Grover BOK M 1976 00:48:15 1167
28 Sally Calland RSOC F 1975 00:48:18 1166
29 David Jukes BKO M 1952 00:48:25 1165
30 Matthew Grant SN M 1973 00:48:32 1163
31 Ian Ditchfiled MV 00:48:35
32 Daniel Gardner TVOC M 1993 00:48:39 1161
33 Craig Blackford BADO M 1968 00:48:54 1157
34 Paul Fox SN M 1962 00:49:10 1153
35 Nick Green GO M 1962 00:49:11 1153
36 Ross MacLagan SN M 1974 00:49:25 1150
37 Tony Udris SYO M 1969 00:49:49 1144
38 Steve Bailey SN M 1959 00:49:50 1143
39 Axel Blomquist BAOC M 1952 00:50:01 1141
40 Nick Hale MAROC M 1958 00:50:03 1140
41 Jes Dickin SOC M 1960 00:50:04 1140
42 Richard Bonnett BAOC M 1955 00:50:36 1134
43 Derick Mercer BKO M 1964 00:50:49 1130
44 Martin Wilson BKO M 1947 00:50:51 1130
45 Iain Bell SN M 1965 00:50:58 1128
46 Simon Branford WIM M 1979 00:51:11 1125
47 Paul Martin SN M 1967 00:51:19 1122
48 Mike Goldthorpe SOC M 1958 00:51:19 1122
49 Nigel Bush MV M 1955 00:51:47 1117
50 John Orton NWO M 1954 00:52:21 1108
51 Charles Gook BADO M 1967 00:52:42 1102
52 Stu Levene HH M 1969 00:52:48 1101
53 Martin Kensett SN M 1966 00:53:35 1089
54 Frida Forshallen Goodrich SN F 1992 00:53:40 1088
55 Neil Frankum BKO M 1969 00:53:56 1084
56 Paul Langston HH M 1953 00:53:56 1084
57 Paul L'Estrange BAOC M 1966 00:54:05 1081
58 Megan Ashton RNRMOC F 1985 00:54:44 1071
59 Mick Smith HH M 1948 00:54:57 1067
60 Daniel Murphy MV M 1967 00:55:10 1065
61 Nigel Hoult BKO M 1953 00:55:44 1057
62 John Duffield HH M 1947 00:56:24 1046
63 Robert Hick WSX M 1960 00:56:59 1036
64 Robin Smith SO M 1952 00:58:00 1023
65 Sarah Louise Francis SN F 1968 00:58:23 1016
66 Zsolt Podolyak SN M 1968 00:58:32 1014
67 John Marsh SO M 1967 00:59:11 1005
68 Adam Leaf HH M 1962 00:59:25 1002
69 Colin Godbold BKO M 1957 01:00:32 984
70 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:00:52 979
71 Jon Darley GO M 1966 01:01:25 971
72 Tim Keogh MV M 1963 01:01:51 966
73 Peter Davis SOC M 1955 01:03:35 939
74 Paul Channing SOC M 1957 01:04:15 929
75 Ian Wells SOC M 1959 01:04:46 921
76 Alan Wallis SN M 1956 01:06:50 887
77 Mike Bray SN M 1955 01:07:23 879
78 Jon Wheatcroft TVOC M 1952 01:07:39 876
79 Marcus Bateman SN M 1965 01:07:51 872
80 Mike Elliot MV M 1951 01:17:02 735
81 Hannah Gray SN F 1976 01:20:57 675
82 Colin Duckworth TVOC M 1957 01:31:43 518
- Alun Jones TVOC M 1954 00:38:32
- Adam Hecquet SN M 1974 00:57:34
- Kelvin Spencer IND 01:07:55
Showing results 1 - 85 of 85