Results

Achievements at
orienteering events

Caddihoe Chase Day 1 (UKOL), 01/10/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wessex-oc.org/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Short Brown (M18, M20, M21S, M45, M50, W21) (length: 6.825km, climb: 200m, 27 controls)
Other courses: UKOL Black (M21) | UKOL Brown (M35, M40) | UKOL Blue (M16, M35S, M40S, M55, M60, W18, W20, W35, W40) | UKOL Short Blue (M18S, M20S, M45S, M50S, M65, W21S, W45, W50,SBl) | UKOL Green (M55S, M70, W16, W35S, W40S, W55, W60,G) | UKOL Short Green (M60S, M65S, M75, M80, M85, W18S, W20S, W45S, W65, W70) | UKOL Very Short Green (M70S, M75S, M80S, W50S, W55S, W60S, W65S, W70S, W75, W80, W85, M85S) | UKOL Light Green (M14, M16B, W14, W16B) | UKOL Orange (M12, M14B, W12, W14B, Orange) | UKOL Yellow (M10, M12B, W10, W12B, Yellow) | UKOL White (M10B, W10B, White)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Samuel Fielding HH M 1998 00:51:17 1354
2 Kevin Fielding HH M 1968 00:56:32 1306
3 Richard Cottle BOK M 1965 01:00:00 1275
4 Duncan Harris DEE M 1966 01:00:09 1274
5 Laurence Townley SN M 1971 01:00:24 1271
6 Phil Murray BOK M 1964 01:00:29 1271
7 Paul Gebbett BOK M 1969 01:01:16 1264
8 Peter Ward NGOC M 1970 01:02:21 1254
9 Roger Thetford TVOC M 1962 01:03:08 1247
10 Euan Tebbutt LEI M 1998 01:04:30 1235
11 Tim Harrison SUFFOC M 1999 01:05:59 1219
12 Simon Errington HH M 1963 01:06:31 1215
13 Richard Sansbury QO M 1969 01:07:06 1208
14 Jeremy Tonge BOK M 1970 01:07:35 1203
15 Jamie Rennie WCOC M 1970 01:09:15 1188
16 Peter Chapman SO M 1964 01:09:26 1187
17 Steven Horsler WIM M 1966 01:09:48 1183
18 Liam Marsh SO M 1998 01:10:10 1180
19 Tom Snow DEVON M 1999 01:10:13 1180
20 Anne Edwards TVOC F 1989 01:10:27 1178
21 Frida Forshallen Goodrich SN F 1992 01:11:37 1167
22 Peter Stagg BOK M 1971 01:12:00 1164
23 Andrew Reynolds DEVON M 1966 01:14:17 1143
24 Judith Austerberry NGOC F 1974 01:15:32 1130
25 James Jackson DEVON M 1970 01:16:38 1120
26 Andy Rimes QO M 1963 01:17:21 1113
27 Charles Gook BADO M 1967 01:17:59 1107
28 Nick Green GO M 1962 01:18:32 1102
29 Gordon Parker SLOW M 1963 01:18:35 1102
30 Tim Gent DEVON M 1968 01:19:15 1096
31 Peter Huzan SLOW M 1964 01:19:57 1090
32 Jonathan Croome DEVON M 1966 01:20:42 1083
33 Rod Harrington DFOK M 1966 01:20:46 1083
34 Alan Irving WCOC M 1967 01:20:58 1080
35 James Crickmore WSX M 1993 01:22:36 1064
36 Allan McCall NGOC M 1967 01:22:51 1062
37 Phil Conway GO M 1963 01:23:20 1058
38 Nikolay Kolev TVOC M 1965 01:24:50 1044
39 DAVID FAULKNER BOK M 1962 01:31:51 981
40 Paul Fox SN M 1962 01:33:15 968
41 Katie McInnes MDOC F 1987 01:34:12 960
42 Thomas Elgood CHIG M 1964 01:40:45 899
43 John Clarke SUFFOC M 1968 01:41:22 894
44 Jon Chandler LOK M 1967 01:44:45 863
45 Simon Moss SLOW M 1965 01:46:59 842
46 Andrew French WIM M 1965 01:49:27 820
- Clive Hallett BOK M 1963 00:49:58
- Jon Brooke WSX M 1966 00:59:12
- Lucy Butt SARUM F 1994 01:00:15
- Jason Falconer WSX M 1971 01:08:12
- Anya Crocker SOC F 1985 01:11:45
- Robert Lines SO M 1965 01:11:46
- Barry Jones SO M 1967 01:26:45
Showing results 1 - 53 of 53