Results

Achievements at
orienteering events

BKO Concorde Chase, 31/01/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.bko.org.uk/node/693/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 5.5km, climb: 130m, 14 controls)
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Peter Jones SN M 1956 00:41:02 1186
2 Ian Cooper BKO M 1943 00:44:01 1150
3 Graham Louth WAOC M 1962 00:44:24 1147
4 Jackie Hallett BOK F 1957 00:44:28 1146
5 Steve Jarvis SO M 1963 00:45:28 1135
6 Richard Spendlove EPOC M 1946 00:45:51 1129
7 Jeff Butt SARUM M 1963 00:45:59 1128
8 Stefan Stasiuk BKO M 1951 00:46:12 1125
9 Jackie Butt SARUM F 1963 00:47:10 1112
10 Sue Bett SN F 1967 00:47:11 1112
11 Jordan Gask IND M 00:47:50
12 Martin Wilson BKO M 1947 00:48:15 1100
13 Andrew Graham SARUM M 1955 00:49:20 1088
14 Megan Bett SN F 1998 00:49:51 1081
15 Alan Williamson SO M 1949 00:50:31 1074
16 Julia Jarvis SO F 1968 00:50:31 1074
17 Lucy Paton SN F 1961 00:51:17 1065
18 Kate Brett BAOC F 1965 00:51:30 1062
19 Megan Ashton RNRMOC F 1985 00:51:44 1060
20 Tony Ludford BADO M 1944 00:52:51 1046
21 Trevor Griffiths BOK M 1948 00:53:14 1042
22 Simon Greenwood SAX M 1955 00:53:29 1039
23 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:54:15 1029
24 Jeremy Wilde GO M 1954 00:54:27 1027
25 Christine Jepson SO F 1958 00:55:16 1018
26 Stephen Fletcher BKO M 1951 00:55:20 1017
27 Olwen Rowlands BOK F 1987 00:55:21 1017
28 Fiona Clough BKO F 1962 00:55:22 1017
29 Andy Parker BADO M 1958 00:55:22 1017
30 Alan Kersley BADO M 1957 00:55:25 1016
31 Laurence Gossage BOK M 1950 00:56:01 1009
32 Hedley Calderbank HH M 1951 00:56:02 1009
33 Unknown Runner NOTEAM M 00:56:14
34 Thomas Jarvis RAFO M 1999 00:56:23 1005
35 Gillian Hanson HH F 1967 00:56:45 1001
36 Geoff Wright GO M 1945 00:56:50 1000
37 David Mullins SARUM M 1949 00:57:33 990
38 Bob Beresford TVOC M 1949 00:58:22 982
39 Martin Lock GO M 1948 00:58:41 977
40 Richard Steptoe TVOC M 1947 00:58:58 973
41 Freya Askham SMOC F 1974 00:59:15 970
42 Susan Crickmore SO F 1962 01:00:56 950
43 Neil Fraser NWO M 1961 01:01:12 947
44 Brian Palmer TVOC M 1944 01:01:25 944
45 Neil Harwood GO M 01:01:37
46 Jamie Bentham SN M 01:01:43
47 John Harrison BADO M 1947 01:01:50 938
48 Terry Smith SOC M 1950 01:02:01 936
49 Brian Hart SARUM M 1945 01:02:06 935
50 Philip Gristwood MV M 1949 01:02:07 935
51 Raffaella Marin SLOW F 1967 01:02:26 932
52 Thomas Elgood CHIG M 1964 01:02:47 928
53 Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:03:08 924
54 Carol Prosser BAOC F 1961 01:03:25 920
55 Serena Ludford BADO F 1964 01:03:41 917
56 Janet Cronk WAOC F 1957 01:04:44 906
57 Anne Tynegate BADO F 1961 01:04:59 902
58 Alain Wilkes BKO M 1948 01:05:44 892
59 Penny Marsh SO F 1963 01:05:58 889
60 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 01:06:18 885
61 Peter Dudman SO M 1951 01:06:40 880
62 Roy Heselden BADO M 1947 01:06:56 877
63 Catherine Galvin LOK F 1962 01:07:08 874
64 Paul Kilpin TVOC M 1949 01:07:15 873
65 Jean Payne DEE F 1953 01:07:24 871
66 Carolyn Dent BOK F 1962 01:11:53 816
67 Jane Blackford BADO F 1969 01:12:07 814
68 Peter Brett DEVON M 1948 01:12:21 811
69 Ruth Rhodes SO F 1942 01:19:39 726
70 Caroline Louth WAOC F 1961 01:20:33 715
71 Richard Rae BKO M 1946 01:21:58 697
Showing results 1 - 71 of 71