Results

Achievements at
orienteering events

SOC November Classic & Southern Championships, 06/11/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.socweb.org/event/2016/11/06/soc-november-classic/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

4 (length: 8.9km, climb: 210m, 18 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tim Tett SYO M 1960 00:51:39 1263
2 Tim Beale SN M 1984 00:54:12 1246
3 Keith Tonkin GO M 1958 00:54:51 1242
4 Alexander Lines SO M 1995 00:57:14 1225
5 Mark Saunders BOK M 1959 00:58:14 1218
6 Chris Hooker SO M 1961 00:59:39 1207
7 Richard Purkis NGOC M 1993 01:00:20 1203
8 Charles Bromley Gardner BAOC M 1960 01:00:49 1199
9 Keith Masson MV M 1960 01:01:20 1196
10 James Clemence SWOC M 1960 01:01:29 1195
11 Alan Honey BOK M 1960 01:01:48 1193
12 Andy Jones SLOW M 1958 01:03:23 1182
13 David Vincent DVO M 1961 01:03:59 1178
14 Mark Collins DFOK M 1960 01:04:32 1174
15 Mike Goldthorpe SOC M 1958 01:04:48 1172
16 Johan Henriksson OUOC M 01:05:09
17 Lucy Thraves SO F 1994 01:05:20 1169
18 Christopher Kelsey BOK M 1957 01:05:28 1168
19 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 01:05:52 1165
20 Andrew Stott NGOC M 1959 01:06:13 1163
21 Simon Thraves SO M 1961 01:06:14 1163
22 James Crickmore WSX M 1993 01:06:40 1160
23 Ruth Holmes SN F 1987 01:06:43 1159
24 Ian Moran SOC M 1958 01:07:04 1157
25 Michelle Spillar WIM F 1979 01:07:56 1151
26 Robert Sweatman SOC M 1961 01:08:54 1145
27 Steve Blount SO M 1960 01:09:17 1142
28 Josh Milner JOK M 1993 01:09:21 1142
29 Paul Lane BAOC M 1957 01:09:32 1140
30 John Cook WSX M 1957 01:10:52 1131
31 Bob Cherry AYROC M 1957 01:11:35 1127
32 James Wilkinson BKO M 1991 01:12:50 1118
33 Mike Frizzell BADO M 1958 01:12:59 1117
34 Mark White SARUM M 1958 01:14:16 1108
35 Aini Vuorinen OUOC F 01:14:20
36 Anya Crocker SOC F 1985 01:15:39 1099
37 Frida Forshallen Goodrich WSX F 1992 01:16:02 1097
38 Charles Spence LOK M 1958 01:16:06 1096
39 Erinna Foley-Fisher BOK F 1988 01:17:41 1085
40 Kirsten Gerrard SARUM F 1986 01:17:59 1083
41 Robert Hick WSX M 1960 01:19:06 1075
42 Bohdan Rainczuk SAX M 1961 01:19:54 1069
43 Nick Dennis BOK M 1960 01:20:38 1064
44 Tim Houlder WSX M 1957 01:23:18 1046
45 Adam Bushnell IND M 01:24:39
46 Jane Baldock BOK F 1982 01:25:02 1034
47 Fiona Tam SLOW F 1989 01:25:14 1032
48 Nick Care SO M 1959 01:27:20 1018
49 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:28:59 1007
50 Olwen Rowlands BOK F 1987 01:29:43 1002
51 Annie Andonova GO F 1988 01:30:30 997
52 Laura Parkes HH F 1992 01:31:15 992
53 Peter Foster BOK M 1957 01:31:16 992
54 Stuart Hanstock BOK M 1994 01:34:45 968
55 Colin Swallow SN M 1957 01:38:53 940
56 Robert Norley SOC M 1959 01:43:34 907
57 Ian Byrne SMOC M 1957 01:43:52 905
58 Kevin Parkes HH M 1958 01:48:37 873
59 Michael Merritt SO M 1957 01:48:42 873
60 Daniel Hodson SOC M 1994 01:51:48 852
Showing results 1 - 60 of 60