Results

Achievements at
orienteering events

SOC November Classic & Southern Championships, 06/11/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.socweb.org/event/2016/11/06/soc-november-classic/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

7 (length: 6.7km, climb: 135m, 16 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Melanie Slade SN F 1968 00:44:39 1198
2 Martin Wilson BKO M 1947 00:49:02 1161
3 Sara Campbell DEE F 1965 00:49:30 1157
4 David Frampton HH M 1970 00:50:15 1151
5 Jane Morgan SOC F 1960 00:51:16 1142
6 Alan Williamson SO M 1949 00:51:19 1142
7 Lisa James SOC F 1968 00:51:36 1140
8 Brian Hughes HOC M 1947 00:51:38 1139
9 Mick Smith HH M 1948 00:53:16 1126
10 Bob Dredge WCH M 1951 00:53:22 1125
11 Robert Brandon OD M 1949 00:53:23 1125
12 Lesley Ross OD F 1966 00:53:38 1122
13 Mike Wimpenny DEVON M 1948 00:54:03 1119
14 Mark Glaisher SAX M 1951 00:54:11 1118
15 Sue Bett SN F 1967 00:54:13 1117
16 Brian Johnson WIM M 1951 00:54:15 1117
17 Mike Godfree DVO M 1949 00:54:30 1115
18 Jessica Stanfield SOC F 1964 00:54:42 1113
19 Barry Houghton HOC M 1947 00:54:59 1111
20 Stefan Stasiuk BKO M 1951 00:55:02 1111
21 Sal Chaffey DVO F 1965 00:55:44 1105
22 Caroline Moran SOC F 1963 00:55:59 1102
23 John Harrison BADO M 1947 00:56:13 1101
24 Eddie Whittle BKO M 1969 00:56:23 1099
25 Kate Brett BAOC F 1965 00:56:39 1097
26 John Simmons BOK M 1951 00:56:51 1095
27 Paul Johnson SYO M 1951 00:56:58 1094
28 Tamsin Horsler WIM F 1967 00:57:58 1086
29 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 00:58:39 1079
30 Wendy Bullen WIM F 1968 00:58:52 1077
31 Liz Phillips OD F 1964 00:59:11 1074
32 Julia Jarvis SO F 1968 00:59:44 1070
33 Allan Darwell BOK M 1951 01:00:07 1066
34 Sarah Louise Francis SN F 1968 01:00:35 1063
35 Peter Martin SAX M 1949 01:00:43 1061
36 Trevor Griffiths BOK M 1948 01:01:05 1058
37 Paul Taunton NGOC M 1950 01:02:37 1045
38 Richard Leake LEI M 1966 01:03:29 1037
39 David Mullins SARUM M 1949 01:04:23 1029
40 Bernard Fowler BAOC M 1970 01:04:28 1029
41 Karen Crawford BOK F 1969 01:04:34 1028
42 Sue Buxton TVOC F 1964 01:05:08 1023
43 Karen French WIM F 1967 01:05:49 1017
44 Keith Willdig OD M 1949 01:05:54 1017
45 Debra Robinson SN F 1966 01:06:09 1014
46 Philip Hague WAOC M 1969 01:06:25 1012
47 John Duffield HH M 1947 01:06:33 1011
48 Andrea Rebora SLOW M 1969 01:07:18 1005
49 Daniel Roth OD M 1971 01:07:32 1003
50 Paul Kilpin TVOC M 1949 01:07:53 1000
51 Raffaella Marin SLOW F 1967 01:08:33 994
52 Philip Cooper WIM M 1947 01:08:35 994
53 Peter Heywood KERNO M 1945 01:09:52 983
54 David Kingdon SAX M 1951 01:10:16 980
55 Philip Gristwood MV M 1949 01:10:26 978
56 Jim Mallinson SLOW M 1949 01:10:47 975
57 Mike Elliot MV M 1951 01:10:55 974
58 Trevor Crowe BOK M 1951 01:11:08 972
59 Lisa Methven BKO F 1969 01:11:32 969
60 Susan Crickmore SO F 1962 01:11:39 968
61 Alison Smith TVOC F 1964 01:11:47 967
62 Alison Reynolds DEVON F 1966 01:12:34 960
63 Stephen Peacock SN M 1951 01:12:35 960
64 Sheralee Bailey DFOK F 1970 01:12:55 957
65 Julia Hicks SOC F 1963 01:13:06 956
66 Roy Heselden BADO M 1947 01:13:19 954
67 Serena Ludford BADO F 1964 01:13:30 952
68 Rachel Dennis BOK F 1967 01:13:36 951
69 Martin Lock GO M 1948 01:14:24 945
70 Anne Tynegate BADO F 1961 01:14:29 944
71 Roger Pleasant SOC M 1947 01:15:07 937
72 Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:15:33 934
73 Julie Lobley DFOK F 1965 01:15:52 931
74 Fred Thomson RNRMOC M 1970 01:16:10 929
75 Fiona Clough BKO F 1962 01:16:40 924
76 Richard Steptoe TVOC M 1947 01:16:54 922
77 Bob Beresford TVOC M 1949 01:17:18 919
78 Laura Wilcox WSX F 1963 01:17:25 918
79 Norman Wilson SOC M 1951 01:17:35 917
80 Heather Walton SLOW F 1962 01:17:57 913
81 Mike Bolton MV M 1950 01:20:47 889
82 Roger Coe NGOC M 1947 01:21:14 886
83 Tony Hext QO M 1948 01:21:36 883
84 Damien Pealin SOC M 1967 01:22:22 876
85 Clare Lines SO F 1965 01:22:39 874
86 Barrie Pearson SO M 1950 01:24:00 862
87 Carolyn Dent BOK F 1962 01:24:27 858
88 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 01:24:54 855
89 Lynne Allan SOC F 1971 01:25:11 852
90 Laurence Gossage BOK M 1950 01:25:38 847
91 Elizabeth Treherne BOK F 1968 01:26:19 842
92 Peter Dudman SO M 1951 01:26:21 841
93 Nicola Brooke WSX F 1966 01:26:31 840
94 Penny Marsh SO F 1963 01:26:59 836
95 Jane Blackford BADO F 1969 01:27:25 832
96 Ron Cartwright SOC M 1951 01:32:17 791
97 Eric Brown HOC M 1948 01:34:57 767
98 Helen Hague WAOC F 1969 01:37:06 749
99 Caron Gaisford SARUM F 1962 01:40:17 722
100 Mike King WIM M 1947 01:53:45 606
Showing results 1 - 100 of 100