Results

Achievements at
orienteering events

SOC November Classic & Southern Championships, 06/11/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.socweb.org/event/2016/11/06/soc-november-classic/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

2 (length: 10.975km, climb: 235m, 22 controls)
Other courses: 1 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Geoffrey Ellis RAFO M 1976 00:59:08 1308
2 David Currie SOC M 1976 01:03:47 1281
3 Paul Couldridge SLOW M 1974 01:04:35 1276
4 Sarah Rollins SN F 1976 01:06:40 1264
5 Nicholas Jarvis SO M 1996 01:06:40 1264
6 Cecilie Andersen BOK F 1997 01:09:28 1248
7 Samuel Fielding SHUOC M 1998 01:12:13 1232
8 Alexander Buck SARUM M 1999 01:12:20 1232
9 Eddie Narbett EUOC M 1999 01:12:20 1232
10 Jason Buchanan BAOC M 01:12:46
11 Alexander Moore BKO M 1992 01:13:39 1223
12 Will Heap SO M 1973 01:14:25 1218
13 Anastasia Trubkina FVO F 1990 01:14:34 1218
14 Christopher Rhodes BADO M 1980 01:16:54 1203
15 Mark Saunders TVOC M 1978 01:16:59 1203
16 Sophie Kirk OD F 1992 01:17:02 1202
17 Anne Edwards TVOC F 1989 01:19:11 1190
18 Ben Green TVOC M 1977 01:20:33 1182
19 James David Errington HH M 1997 01:20:40 1181
20 Peter Suba WSX M 1974 01:21:21 1177
21 Ian Marsden HH M 1976 01:22:06 1173
22 William White SARUM M 1994 01:23:08 1167
23 Ian Hargreaves SOS M 1976 01:23:56 1162
24 Abigail Kerr LOC F 1992 01:24:52 1157
25 Daniel Williams SOC M 1976 01:25:25 1154
26 Tom McComiskie LVO M 1977 01:26:29 1148
27 Dan Atkins SOC M 1994 01:26:49 1146
28 Scott Bailey BOK M 1972 01:28:13 1138
29 Nat Skidmore TVOC M 1984 01:30:57 1122
30 Paul Luttman SO M 1972 01:31:24 1119
31 Lawrence Jones NGOC M 1996 01:31:36 1118
32 Liam Marsh SO M 1998 01:33:06 1110
33 Dan Gallagher SARUM M 1976 01:34:15 1103
34 Jan Travnicek TVOC M 1975 01:34:15 1103
35 Jack Smith DEE M 1997 01:34:19 1102
36 Tommi Grover BOK M 1976 01:37:14 1086
37 Stuart Ebbrell BAOC M 1974 01:38:42 1076
38 Jeff Pakes QO M 1972 01:40:44 1064
39 John Oakes WIM M 1972 01:41:08 1062
40 John Cameron NGOC M 1973 01:41:25 1060
41 Chaitanya Ijam RSOC M 1982 01:52:25 996
42 Euan Marsh SO M 1995 01:54:02 987
43 Yordan Kolev SLOW M 1987 01:57:40 966
Showing results 1 - 43 of 43