Results

Achievements at
orienteering events

SO level C, Broadstone Warren, Forest Row. (event 8 of SO championships 2015), 29/11/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southdowns-orienteers.org.uk/index/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.6km, climb: 165m, 18 controls)
Other courses: Brown | Blue | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Bryony Crickmore SO F 1990 00:42:54 1158
2 Neil Watts SO M 1957 00:44:50 1139
3 Mike Murray SLOW M 1944 00:46:39 1119
4 Steve Ewens SO M 1956 00:48:59 1095
5 Felix Rosenboom SO M 2002 00:49:47
6 Simon Greenwood SAX M 1955 00:52:04 1063
7 Jill Blount SO F 1960 00:53:05 1052
8 Darren Warner-Swann SO M 1969 00:53:07 1052
9 David Funnell SO M 1964 00:53:19 1051
10 Alan Hickling SAX M 1964 00:53:55 1045
11 Rod Harrington DFOK M 1966 00:55:18 1030
12 Garry Parmenter HAVOC M 1946 00:55:55 1024
13 Edward Cox SO M 1959 00:56:27 1018
14 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:56:33 1017
15 Jannion Ireland SO F 1957 00:57:04 1012
16 Annika Greenwood BKO F 1971 00:57:41 1006
17 Susan Crickmore SO F 1962 00:57:57 1004
18 Diane Leakey SLOW F 1956 00:58:03 1003
19 Samuel Leitch SO M 2001 00:58:06
20 Paul Bowen SAX M 1962 00:59:47 984
21 Mike Baron SO M 1942 01:03:47 940
22 John Morris SO M 1945 01:05:08 927
23 Chris Simpson SO M 1945 01:05:40 922
24 Deborah Sullivan MV F 1960 01:06:18 915
25 George Engelhardt MV M 1951 01:06:31 913
26 Brian Rodgers SO M 1948 01:06:45 911
27 Nadine Clark SO F 1963 01:06:48 910
28 James Parker SO M 1945 01:06:59 908
29 Anna Bartlett SO F 1965 01:07:05 907
30 Mike Elliot MV M 1951 01:08:27 892
31 Dave Cussens SO M 1952 01:08:35 891
32 Gary Cooles SN M 1959 01:09:49 877
33 Douglas Deeks SAX M 1938 01:10:03 875
34 Leslie Hooper SO M 1942 01:10:04 875
35 Clare Lines SO F 1965 01:10:26 871
36 Chris Sparkman SAX M 1951 01:11:01 866
37 Julie Lobley DFOK F 1965 01:11:53 858
38 Alison Hooper LOC F 1973 01:12:43 849
39 Nicky Masson MV F 1964 01:14:22 830
40 Tim Pugh GO M 1943 01:16:33 807
41 Karen Jones SLOW F 1961 01:17:56 794
42 Chris Shaw HAVOC M 1949 01:19:24 779
43 roger roberts SO M 1946 01:19:36 777
44 Diane Goodwin SWOC F 1961 01:19:52 774
45 Stuart Paton ERYRI M 1962 01:20:30 766
46 Ian Goodwin SO M 1955 01:20:45 764
47 Andrew Ward SO M 1961 01:22:27 746
48 Ralph Phillips SO M 1945 01:23:16 737
49 Sophie Kingdom SO F 1999 01:23:24 736
50 Peter Bennett BKO M 1940 01:23:24 736
51 Brian Farhall SO M 1943 01:25:53 709
52 Penny Marsh SO F 1963 01:26:26 705
53 Ray Sullivan RAFO M 1959 01:26:44 702
54 Jakob Petersen M 1968 01:27:18 695
55 Jane King SO F 1956 01:28:57 677
56 Jasmine Bennett SO F 1953 01:29:12 674
57 Sue Cooles SN F 1959 01:31:41 651
58 Julie Collins DFOK F 1960 01:34:02 627
59 Irene Petersen SLOW F 1965 01:35:51 608
60 Keith Parkes DFOK M 1945 01:38:04 583
61 Karen Ashworth SO F 1967 01:41:33 548
62 Freddie Holman SO M 2002 01:41:38
63 Mike Ralph SO M 1958 01:41:55 545
64 Frances Goldingay HH F 1949 01:47:06 492
65 Sue Gallagher SO F 1953 01:52:01 439
- John Chappell TVOC M 1948 00:49:01
- Troy Southall SO M 2004 01:01:49
- Robin Campbell CHIG M 1937 01:51:00
Showing results 1 - 68 of 68