Results

Achievements at
orienteering events

Southern Night Champs, 21/11/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at londonorienteering.co.uk/archive/the-southern-night-championships-2015-holmbury/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (3 & 3A)
Other courses: Short Brown (1) | Blue (2 & 2A) | S. Green (4) | L. Orange (5) | Green (6)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Megan Carter-Davies SBOC F 1996 00:38:55 1292
2 Cecilie Andersen BOK F 1997 00:40:08 1282
3 Julie Emmerson OD F 1996 00:41:34 1270
4 Sarah Jones LOC F 1996 00:44:27 1246
5 Jennifer Ricketts EUOC F 1997 00:46:05 1234
6 Laura King EUOC F 1999 00:47:27 1221
7 Alice Rigby CLOK F 1997 00:47:28 1221
8 Neville Baker TVOC M 1953 00:48:18 1214
9 Paul Murgatroyd LOG M 1967 00:48:22 1212
10 Helen Ockenden EUOC F 1997 00:48:38 1210
11 Gavin Clegg WSX M 1955 00:48:39 1210
12 Zac Hudd WCOC M 2000 00:49:18
13 Kathryn Barr MOR F 1999 00:49:51 1200
14 Bethany Kippin TVOC F 2000 00:50:20
15 Alan Rosen HH M 1955 00:50:32 1194
16 Charlotte Turner SLOW F 1986 00:51:27 1186
17 Fay Walsh MWOC F 1997 00:51:40 1184
18 Jackie Hallett BOK F 1957 00:53:37 1168
19 John Orton NWO M 1954 00:53:53 1167
20 Fiona Bunn EUOC F 1999 00:54:05 1165
21 Lucy Giles BAOC F 1969 00:55:02 1158
22 Andy Robinson LOC M 1954 00:55:13 1156
23 Ella Gilbert NOR F 1998 00:55:13 1156
24 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:55:13 1156
25 Emma Wilson EUOC F 1999 00:56:45 1145
26 Jim Prowting TVOC M 1946 00:57:15 1141
27 Hannah Cox LEI F 1997 00:57:32 1138
28 Lucy Haines EUOC F 1999 00:58:26 1130
29 Melanie Slade SN F 1968 01:00:00 1116
30 Don McKerrow SLOW M 1952 01:01:48 1102
31 Capt Pennington RE W1 01:01:48
32 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 01:02:05 1100
33 Martin Ricketts TVOC M 1948 01:02:31 1096
34 Sue Bett SN F 1967 01:04:17 1082
35 Sally Calland RSOC F 1975 01:05:00 1076
36 Capt Rye AMS W1 01:05:06
37 Rachel Collins DFOK F 1993 01:05:52 1069
38 Phil Conway GO M 1963 01:06:10 1067
39 Mike Wimpenny DEVON M 1948 01:06:11 1067
40 Helen Errington HH F 1961 01:06:18 1066
41 Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:06:43 1063
42 Axel Blomquist BAOC M 1952 01:08:08 1051
43 Lesley Read CLOK F 1976 01:08:38 1048
44 Woo Allen BAOC F 1965 01:08:39 1047
45 Capt Spencer-Small RLC RLC W1 01:09:20
46 Lisa James SOC F 1968 01:09:26 1040
47 Roman Kotecky OD M 1949 01:09:32 1039
48 Mark Glaisher SAX M 1951 01:09:35 1039
49 Adele Newall KERNO F 1961 01:10:01 1036
50 Dawn Figg HH F 1969 01:10:21 1033
51 Abigail Bateman SN F 1998 01:10:56 1029
52 Trevor Griffiths BOK M 1948 01:11:37 1023
53 Maj Deakin RA W1 01:12:43
54 Fiona Clough BKO F 1962 01:13:11 1011
55 Maj Badham-Thornhill REME W1 01:15:03
56 Mark Blackstone BOK M 1946 01:16:02 988
57 Lyndsey Jones BAOC F 1980 01:16:44 981
58 Christine Robinson LOC F 1956 01:18:41 965
59 Jane Lambert SO F 1960 01:19:41 956
60 Capt K Baker AGC W1 01:20:15
61 Capt Biggin AMS W1 01:20:37
62 Lt G Froglich AMS W1 01:20:41
63 Eric Harper BKO M 1951 01:22:18 934
64 Michelle Scott BAOC F 1992 01:22:37 932
65 Capt Brett RE W1 01:22:54
66 Gnr Curle-Taylor RA W1 01:24:36
67 WO2 Kelly RLC RLC W1 01:26:24
68 SSgt S Evans AGC W2 01:32:39
69 Doug Greenwood BKO M 1973 01:35:43 822
70 Annika Greenwood BKO F 1971 01:36:43 816
71 Penny Marsh SO F 1963 01:39:18 795
72 Maj Goodchild RLC RLC W1 01:40:41
73 Claire Mills BAOC F 1982 01:41:39 777
74 Andrew Hannaford SO M 1955 01:41:40 777
75 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:43:54 757
76 Capt G Sleeman AGC W1 01:44:17
77 Bdr De Jager RA IND 01:44:26
78 Col A Hassell AGC W2 01:44:48
79 Pte Davies AMS W2 01:45:46
80 Sgt J Jackson AMS W1 01:50:30
81 Lt Hollywell RA W1 02:00:44
82 Toni Whittle BKO F 1970 02:23:23 434
83 WO2 F Gordon AMS W2 02:48:05
Showing results 1 - 83 of 83