Results

Achievements at
orienteering events

Croeso 2016 Day 2 (UKOL), 25/07/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Course 3 (M16, M45, M50, W21) (length: 5km, climb: 85m, 21 controls)
Other courses: UKOL Course 1 (M21) | UKOL Course 2 (M18, M20, M35, M40) | UKOL Course 4 (M55, M60, W18, W20, W35) | UKOL Couse 5 (M65, W40, W45) | UKOL Course 6 (W16, W50, W55) | UKOL Course 7 (M70, W60) | UKOL Course 8 (M75, W65) | UKOL Course 9 (M80, W70) | UKOL Course 10 (W75) | UKOL Course 11 (W80) | Course 12 | Course 13 | Course 14 | Course 15


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Bill Edwards SYO M 1967 00:30:15 1317
2 Joseph Wright MAROC M 2000 00:30:53 1310
3 Robert Campbell WAOC M 1966 00:31:35 1302
4 Clive Hallett BOK M 1963 00:31:54 1299
5 Jon Cross FVO M 1967 00:32:33 1292
6 Angus Tyner SET M 1968 00:33:38
7 Phil Murray BOK M 1964 00:34:07 1273
8 Katie Reynolds SBOC F 1994 00:34:07 1273
9 Martin Ward SYO M 1967 00:34:10 1273
10 Richard Barrett BAOC M 1970 00:34:50 1265
11 Juha-Pekka Harju TP M 1962 00:34:55
12 Roger Thetford TVOC M 1962 00:34:56 1264
13 Juha Tilli Lynx M 1968 00:35:04
14 Ifor Powell BOK M 1968 00:35:05 1263
15 Ruth Holmes SN F 1987 00:35:29 1258
16 Jon Hateley DEE M 1963 00:35:48 1255
17 Richard Parkin DVO M 1968 00:35:53 1254
18 Juha Partanen RASTI-HYRY M 1964 00:36:09
19 Matthew Owen BOK M 1966 00:36:15 1250
20 Duncan Harris DEE M 1966 00:36:31 1247
21 Neil Conway AIRE M 1968 00:36:42 1245
22 Jason Howell HOC M 1969 00:36:44 1244
23 William Thomas MWOC M 2001 00:36:46
24 Andrew Campbell MOR M 1967 00:36:50 1243
25 Robert Frost NOR M 1969 00:37:12 1239
26 Heather Roome SROC F 1983 00:37:13 1239
27 Alastair Oates BAOC M 1970 00:37:27 1235
28 Jane Baldock BOK F 1982 00:37:36 1234
29 Jan Kjærner-Semb Varegg Fleridrett M 1965 00:37:39
30 Pippa Dakin SYO F 1998 00:37:40 1233
31 Charles Mayes CLOK M 1966 00:37:42 1233
32 Emmit Andrews BOK M 1970 00:37:50 1230
33 Nigel Wright NN M 1971 00:37:53 1230
34 Dale Paget WSX M 1964 00:38:36 1222
35 Zbynek Cernin OLG Sauliamt M 1969 00:38:51
36 Martin Skinner WCOC M 1964 00:39:34 1208
37 Edouard Salathe RAID O PARIS M 1966 00:39:35
38 Jamie Rennie LEI M 1970 00:39:36 1208
39 Liam Corner MDOC M 1970 00:40:21 1199
40 Tom Wood ERYRI M 2000 00:40:21 1199
41 David Williams HOC M 1962 00:40:28 1198
42 Simon Errington HH M 1963 00:40:29 1198
43 Andy Thorpe EPOC M 1969 00:40:34 1197
44 Robin Bishop TVOC M 1967 00:40:51 1194
45 Peter Ward NGOC M 1970 00:41:02 1192
46 Delyth Darlington ERYRI F 1993 00:41:04 1191
47 Dave Chaffey DVO M 1963 00:41:13 1190
48 Martin Tronchon ALCO M 2000 00:41:19
49 Benjamin Parkinson FVO M 2000 00:41:22 1188
50 Harry Fox DEVON M 2000 00:41:30 1187
51 Dominic Dakin SYO M 2001 00:41:38
52 Paul Caban INT M 1964 00:41:41 1185
53 Caroline Craig NGOC F 1984 00:41:42 1184
54 Chris Sanderson BAOC M 1962 00:41:44 1184
55 Derek Conerney WEGO M 1969 00:41:59
56 Mark Bentley WIM M 1967 00:42:01 1181
57 Clive Thomas MWOC M 1966 00:42:10 1179
58 Nick Green GO M 1962 00:42:14 1178
59 Chris McCartney OD M 1969 00:42:15 1178
60 Paul Fox SN M 1962 00:42:22 1177
61 Dai Bedwell DVO M 1967 00:42:24 1177
62 Kevin Fielding HH M 1968 00:42:33 1175
63 Matthew Gardner HH M 2001 00:42:36
64 Sarah-Jane Barrable SLOW F 1984 00:42:41 1173
65 James Ian Hayward BOK M 1963 00:42:46 1173
66 Viggo Klasson OK Ravinen M 2000 00:42:47
67 Joseph Goodwin WCOC M 2000 00:42:55 1171
68 Joanne Pickering WIM F 1988 00:43:00 1170
69 Robert Smith DVO M 1963 00:43:02 1170
70 Andrew Pitcher DFOK M 1964 00:43:03 1169
71 Rupert Hornby MOR M 1964 00:43:14 1167
72 Kitty Bray SN F 1989 00:43:18 1167
73 Brendon Howe SAX M 1969 00:43:23 1166
74 Rupert Parkinson FVO M 1966 00:43:45 1162
75 Peter Stagg BOK M 1971 00:43:53 1160
76 Steven Denby NOR M 2001 00:44:06
77 Annabel Pickering WIM F 1987 00:44:11 1157
78 Pauly-D Jones DEE M 1965 00:44:13 1155
79 Rob Woods RAFO M 1969 00:44:18 1155
80 Paul Gebbett BOK M 1969 00:44:23 1154
81 Christian Saxtoft BOK M 1962 00:44:33 1152
82 Simon Thompson HOC M 1965 00:44:36 1151
83 Ian Buxton TVOC M 1965 00:44:40 1150
84 Simon Hunter WCOC M 1968 00:44:43 1150
85 Phil Newall KERNO M 1962 00:44:50 1149
86 Richard Sharp TVOC M 1964 00:44:52 1148
87 Simon George Big Foot M 1962 00:44:53
88 Quinlan Silk SWOC M 2001 00:44:54
89 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 00:44:58 1147
90 Mike Hooper LOC M 1971 00:45:52 1136
91 Andy Rimes QO M 1963 00:45:54 1136
92 Craig Blackford BADO M 1968 00:46:12 1131
93 Mathias Kjærner-Semb Varegg Fleridrett M 2001 00:46:29
94 Charles Gook BADO M 1967 00:46:58 1123
95 Charlotte Turner SLOW F 1986 00:47:29 1116
96 Duncan Innes SWOC M 1962 00:47:55 1111
97 Clive Richardson WRE M 1966 00:47:56 1111
98 Barry Jones SO M 1967 00:47:59 1111
99 Robert Lee INT M 1962 00:48:10 1109
100 Guillaume Eyen CO Liège M 2000 00:48:25
101 Pascal Figuiere GIVRY SO M 1966 00:48:26
102 Guy Lidbury HAVOC M 1969 00:48:31 1105
103 David Lobley DFOK M 1965 00:48:49 1101
104 Tibo Gillet OMEGA BELGIUM M 2001 00:48:54
105 Helen Miller EBOR F 1990 00:48:57 1100
106 Mark Webster NOC M 1965 00:48:59 1100
107 John Worth LEI M 1965 00:49:14 1097
108 Frances Wright MAROC F 1995 00:49:32 1093
109 Mark Jesson PFO M 1966 00:49:37 1092
110 Hugo Twigger DEVON M 2001 00:49:39
111 Steve Collins RAFO M 1967 00:49:40 1091
112 Gareth Yardley GRAMP M 1966 00:50:10 1086
113 James Cunnane TVOC M 1963 00:50:32 1080
114 Jeremy Parr SWOC M 1968 00:50:39 1079
115 Ian Marshall AIRE M 1962 00:50:39 1079
116 Tim Gent DEVON M 1968 00:50:48 1077
117 Ian Hughes WCH M 1963 00:50:52 1077
118 Steve Webb AIRE M 1962 00:51:22 1070
119 Sarah Scarbrough MV F 1982 00:51:38 1067
120 Greg Best NGOC M 1962 00:52:02 1063
121 Rebecca Ellis WIM F 1986 00:52:40 1056
122 Laura Parkes HH F 1992 00:53:29 1047
123 Joe Parkinson NGOC M 1962 00:53:35 1046
124 Adrian Griffiths WRE M 1968 00:54:14 1037
125 Anna Bonafini SLOW F 1989 00:54:50 1030
126 Andrew Henderson WAOC M 1964 00:55:24 1024
127 Iain Bell SN M 1965 00:56:32 1011
128 Jonathan Rider BAOC M 1970 00:56:48
129 Simon Bevan SOC M 1965 00:56:49 1008
130 Graham Thomas SAX M 1962 00:57:24 1001
131 Valery Tronchon ALCO M 1970 00:58:07
132 Keith Yardley GRAMP M 2000 00:58:09 993
133 William Meadows DEVON M 2000 00:59:20 980
134 Cian May 3ROC M 00:59:54
135 Joe Field HALO M 2001 01:00:52
136 Gianluca Carbone A.A. Orienteering Ge M 1966 01:02:04
137 Thomas Aspin CLOK M 2001 01:03:42
138 Andreas Rudert SV IHW Alex Berlin M 1969 01:05:49
139 David Wathey MDOC M 1965 01:05:53 903
140 Adrian Bailey HOC M 1966 01:08:35 872
141 David Pal WRE M 1966 01:08:55 869
142 Sara Dyer SPLOT F 1958 01:10:50 846
143 Stuart Graham SOLWAY M 1968 01:12:37 826
144 Steve Edgar LEI M 1966 01:22:19 714
145 Tony Smith DEVON M 1951 01:25:56 673
146 Tung Nam Yuen IND M 1964 01:48:42
147 Tom Carter-Davies MWOC M 2000 01:51:25 377
- mp - Ben Stevens DEVON M 2001 00:00:01
- mp - Jason Salathe RAID O PARIS M 2001 00:00:01
Showing results 1 - 149 of 149