Results

Achievements at
orienteering events

Croeso 2016 Day 2 (UKOL), 25/07/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Course 6 (W16, W50, W55) (length: 3.7km, climb: 70m, 16 controls)
Other courses: UKOL Course 1 (M21) | UKOL Course 2 (M18, M20, M35, M40) | UKOL Course 3 (M16, M45, M50, W21) | UKOL Course 4 (M55, M60, W18, W20, W35) | UKOL Couse 5 (M65, W40, W45) | UKOL Course 7 (M70, W60) | UKOL Course 8 (M75, W65) | UKOL Course 9 (M80, W70) | UKOL Course 10 (W75) | UKOL Course 11 (W80) | Course 12 | Course 13 | Course 14 | Course 15


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Roderick Mansel SUFFOC M 1997 00:30:01 1171
2 Hannah Hateley DEE F 2000 00:31:23 1152
3 Jean-Marc Gillet OMEGA BELGIUM M 1970 00:31:54
4 Christopher Green BOK M 1996 00:32:05 1142
5 Jackie Hallett BOK F 1957 00:32:16 1140
6 Ross MacLagan SN M 1974 00:32:17 1140
7 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 00:32:35 1134
8 Dan Gallagher SARUM M 1976 00:32:51 1130
9 Tony Udris SYO M 1969 00:33:02 1128
10 Susan Skinner WCOC F 1964 00:33:29 1122
11 John Ward NOR M 1968 00:33:42 1118
12 Andrew Stimson MDOC M 1981 00:34:11 1111
13 Matthew Grant SN M 1973 00:34:17 1110
14 Alexander Mathers CLOK M 1974 00:34:23 1109
15 Nick Shanahan BAOC M 1972 00:34:36 1106
16 Doug Flint FVO M 1965 00:34:37 1106
17 Simon Branford WIM M 1979 00:34:54 1102
18 Hazel Dean FVO F 1963 00:34:59 1101
19 Kieran Marsh EBOR M 1997 00:35:13 1098
20 Ondrej Cernin OLG Sauliamt M 1996 00:35:27
21 Dhan Magar BAOC M 1968 00:35:28
22 David Frampton HH M 1970 00:35:29 1093
23 Mairi Weir MOR F 2001 00:35:40
24 Zoe Graham BL F 2000 00:35:56 1087
25 Chris Heaton LEI M 1980 00:36:01 1086
26 Tuomo Vuorenpaa Navi M 1967 00:36:01
27 Richard Robinson ASUB M 1968 00:36:02
28 Olivier Imboden OLG Bern M 1999 00:36:05
29 Rebecca Aspin CLOK F 2000 00:36:06 1084
30 Carol Edwards BL F 1957 00:36:15 1082
31 Daniel Roth OD M 1971 00:36:22 1081
32 Thomas Harper BOF M 1975 00:36:23 1080
33 Nick Abbott HOC M 1970 00:36:24 1080
34 Ella Bowles DEVON F 1958 00:36:32 1078
35 Sal Chaffey DVO F 1965 00:36:43 1075
36 Alice Bedwell BOK F 1960 00:36:46 1074
37 Jackie Chapman LOC F 1958 00:36:51 1073
38 Ulla Harju TP F 1964 00:37:03
39 David Taylor BAOC M 1971 00:37:10
40 Nick Martin CLOK M 1970 00:37:11 1069
41 Brage Loever Hovden Stord Orientering M 1997 00:37:25
42 Margaret Reynolds SBOC F 1961 00:37:37 1063
43 Andrew Howard WIM M 1974 00:37:42 1062
44 Rachel Collins LVO F 2001 00:37:42
45 Joyce Marshall AIRE F 1960 00:37:50 1060
46 Stephen Chafer LEI M 1967 00:37:51 1060
47 Judy Burge LOC F 1957 00:38:04 1057
48 Michael Newham BAOC M 1981 00:38:11 1056
49 Eddie Whittle BKO M 1969 00:38:18 1054
50 Daisy Partridge SOS F 2000 00:38:20 1054
51 Matthew Tinker EPOC M 1979 00:38:27 1052
52 Gill Lock SBOC F 1963 00:38:44 1048
53 Louise Dunn LOC F 1960 00:38:48 1047
54 Millie Stagg BOK F 2000 00:39:02 1044
55 Mark Cheesman MV M 1969 00:39:32 1037
56 Jane Campbell DEE F 1957 00:39:39 1034
57 Thomas Jarvis RAFO M 1999 00:39:45 1033
58 Antony Schofield MV M 1961 00:39:53 1031
59 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:39:58 1030
60 Ellie Bales POTOC F 2000 00:40:04 1029
61 Darren Welch RSOC M 1968 00:40:08 1028
62 Heather Cairns LVO F 1964 00:40:12 1027
63 Judith Hughes WCH F 1966 00:40:16 1026
64 Darren Clough BAOC M 1979 00:40:16
65 Catrin Skym MWOC F 2000 00:40:28 1023
66 Michael Blaschke SC Volpriehausen M 1968 00:40:29
67 Neil Pollitt RSOC M 1970 00:40:33 1022
68 Liz Phillips OD F 1964 00:40:40 1021
69 Sarah Pedley EPOC F 2001 00:40:47
70 Liam Marsh SO M 1998 00:40:53 1018
71 Janet Cronk WAOC F 1957 00:40:53 1018
72 Scott Vardy SN M 1972 00:40:57 1017
73 Helen Lloyd NOR F 1959 00:41:04 1015
74 Adele Newall KERNO F 1961 00:41:20 1012
75 Regula Bütikofer OLV Hindelbank F 1958 00:41:23
76 Ben Warland SOS M 1998 00:41:31 1009
77 Simon Gale DVO M 1970 00:41:33 1009
78 Hamish Weir MOR M 1999 00:41:43 1007
79 Sian Calow DEE F 1961 00:42:04 1002
80 Elizabeth Bales POTOC F 1962 00:42:28 997
81 Isabelle Dermine Dauphiné Orientation F 1962 00:42:45
82 Leon Ricketts AIRE M 1976 00:42:54 991
83 Jaana Eronen Pihkaniskat F 1963 00:42:54
84 Jane Lambert SO F 1960 00:43:24 984
85 Helen Errington HH F 1961 00:43:28 984
86 Chris O'Donnell DVO M 1968 00:43:34 982
87 Anne Burbidge WCOC F 1961 00:43:46 980
88 Chris McLeod ESOC F 1960 00:43:49 979
89 Trine Marit Justad Raaen Kongsberg F 1964 00:44:08
90 Dawn Williamson DEVON F 1959 00:44:19 971
91 Julie Lobley DFOK F 1965 00:44:20 971
92 Kevin Brooker BAOC M 1969 00:44:20
93 Geraldine Chatfield Ugly Gully F 1958 00:44:28
94 Gabi Shanahan BAOC F 1961 00:44:33 968
95 Caroline Moran SOC F 1963 00:44:47 965
96 Maggie Hateley DEE F 1963 00:45:06 961
97 Mark Wardle BAOC M 1966 00:45:06
98 Anne Loever Stord Orientering F 1960 00:45:29
99 Tessa Stone QO F 1966 00:45:52 950
100 Eva Svanberg Järfälla OK F 1961 00:45:57
101 Chloë Cracknell SUFFOC F 2001 00:45:58
102 Françoise Renard CO Liège F 1963 00:46:48
103 Laura Harrison EPOC F 2001 00:46:49
104 Jill Blount SO F 1960 00:47:18 930
105 Christine Goulding BL F 1963 00:47:23 929
106 Rachel Scott GRAMP F 1965 00:47:31 927
107 Paul Butt SUFFOC M 1967 00:47:57 921
108 Heather Wood GEN F 1962 00:48:33
109 Helen Kelsey BOK F 1957 00:48:54 908
110 Anne Tynegate BADO F 1961 00:49:01 906
111 Carol Graham SOLWAY F 1966 00:49:56 894
112 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 00:50:15 890
113 Pam Brown EBOR F 1959 00:50:25 887
114 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 00:50:31 886
115 Deborah Goodwin WCOC F 1961 00:50:40 884
116 Paul Watson MDOC M 1974 00:50:47 883
117 Johannes Valo Navi M 1978 00:51:10
118 Sue Buxton TVOC F 1964 00:51:28 873
119 Carolyn Dent BOK F 1962 00:51:59 866
120 Karen Ezard SOS F 1957 00:52:13 863
121 Serena Ludford BADO F 1964 00:52:52 852
122 David Harrison EPOC M 1971 00:54:44 827
123 Jennifer Spencer MOR F 2001 00:55:21
124 Jane Bush SWOC F 1957 00:55:25 818
125 Cecilia Fenerty MDOC F 1964 00:55:43 814
126 Fiona Clough BKO F 1962 00:56:02 810
127 Ricardo Fernandes WCH M 1973 00:56:07 809
128 Marian White HOC F 1960 00:56:12 808
129 Helen Livesey LOC F 1964 00:56:29 804
130 Carol Taverner WIGHTO F 1959 00:57:17 791
131 David Aspin CLOK M 1969 00:57:18 791
132 Marcia Bradbury SYO F 1957 00:57:30 789
133 Sue Russell DVO F 1962 00:57:31 788
134 Gavin Cairns LVO M 1968 00:57:36 787
135 Jenny Nicholls GO F 1957 00:58:56 770
136 Pat Moody DEE F 1957 00:59:23 764
137 Jill Cochrane SROC F 1957 01:00:08 754
138 Rowena Naile BOF F 1963 01:00:14 752
139 Penny Marsh SO F 1963 01:00:31 749
140 Tim Smith SLOW M 1979 01:01:26 736
141 Saskia Jones DEE F 2001 01:02:15
142 Adell Cooper NWO F 1961 01:02:36 719
143 Andrew Tomkinson SELOC M 1970 01:02:39 718
144 D Warren SOC M 1969 01:04:35 693
145 Michael Atkinson ELO M 1977 01:05:21 682
146 Judith Filmore LOC F 1958 01:05:41 677
147 Rory Falls BAOC M 1979 01:08:49
148 Rebecca Nisbet SMOC F 2001 01:08:52
149 Almut Kammholz Koelner OL Team F 1965 01:10:58
150 Jane Stew OD F 1957 01:14:55 547
151 Gill Sharp SN F 1958 01:18:08 504
- mp - John Leddy BAOC M 1969 00:00:01
- mp - Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 00:00:01
- mp - Christine Jepson SO F 1958 00:00:01
- mp - Eunice Carter MWOC F 1964 00:00:01
Showing results 1 - 155 of 155