Results

Achievements at
orienteering events

Croeso 2016 Day 3, 26/07/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

10 (length: 1.9km, climb: 80m, 8 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Susan Roome SROC F 1952 00:29:54 892
2 Julia Prudhoe Central Coast F 1955 00:31:49
3 Anne Hickling ESOC F 1955 00:33:56 854
4 Alison Sloman HOC F 1936 00:34:26 848
5 Christa Zwikker Argus F 1949 00:35:56
6 Noreen Ives WAOC F 1953 00:36:30 830
7 Pamela Hardy WRE F 1948 00:36:46 827
8 Celia Wells EBOR F 1936 00:36:51 827
9 Hilary Pickering WIM F 1954 00:36:51 827
10 Jane Payne EPOC F 1952 00:36:51 827
11 Sue Hooper HH F 1954 00:37:05 824
12 Sally Rollo SOLWAY F 1952 00:37:38 819
13 Fiona Findlay ESOC F 1949 00:39:27 803
14 Rosie Shaw SMOC F 1950 00:40:19 794
15 Gill Hardy CLOK F 1937 00:41:27 783
16 Lynden Hartmann SYO F 1955 00:41:33 782
17 Katy Stubbs BKO F 1956 00:42:52 770
18 Shirley Moss BL F 1943 00:43:13 767
19 Ann Harris SMOC F 1954 00:43:20 766
20 Birthe Helms SILKEBORG OK F 1948 00:43:24
21 Gillian Cross WIM F 1945 00:43:45 762
22 Jacqueline Halaba CO Caballeros F 1950 00:45:03
23 Barbara George NOR F 1934 00:45:07 750
24 Bernard Pullen KERNO M 1940 00:45:08 750
25 Susan Curtis BOK F 1951 00:46:05 740
26 Sarah Middleton KERNO F 1954 00:46:12 739
27 Sheila Smith EBOR F 1948 00:47:23 728
28 Sue Gallagher SO F 1953 00:47:38 726
29 Colin Powell AIRE M 1938 00:48:13 720
30 Mike Hardy CLOK M 1937 00:50:02 703
31 Renate Willmann Lauftreff Stemwede F 1954 00:50:43
32 Susan Roberts HOC F 1949 00:50:47 696
33 Liz Yeadon SARUM F 1946 00:50:52 696
34 Susan Colbert SWOC F 1947 00:50:52 696
35 Hazel Bickle WAOC F 1951 00:52:28 680
36 Yvonne Hodson TVOC F 1947 00:53:04 675
37 Jo Thornley AIRE F 1947 00:53:08 674
38 Katharine Melville TAY F 1943 00:54:42 657
39 Diana Smith SOC F 1952 00:56:37 640
40 Susan Wilkes BKO F 1954 00:57:40 630
41 Joan Hambleton SARUM F 1942 00:57:45 629
42 Maria Marshall WAOC F 1952 00:57:52 628
43 Peter Wells EBOR M 1936 01:01:02 598
44 Susan Marsden HH F 1944 01:01:44 591
45 Anne Power LOK F 1932 01:02:23 586
46 Julia Robertson QO F 1953 01:02:36 584
47 Melinda Riley SYO F 1956 01:03:32 575
48 Peter Seward SBOC M 1931 01:04:18 568
49 Rachel Thomas SMOC F 1955 01:04:39 563
50 Annabel Pring KERNO F 1956 01:08:07 531
51 Isabel Wright NATO F 1940 01:10:27 511
52 Maureen Ogilvie URINGA F 1933 01:13:54
53 Geoff Sara HOC M 1939 01:22:40 396
54 Alan Coddington NOR M 1934 01:28:56 334
55 Norma Atherton LOC F 1944 01:33:52 290
56 Sue Vine NOR F 1940 01:53:10 109
57 Anita Kingdon SAX F 1954 02:50:27
- mp - Lindsey Freeman LOG M 00:00:01
- mp - Kay Sayer WSX F 1946 00:00:01
- mp - Verena Johnston LOC F 1934 00:00:01
Showing results 1 - 60 of 60