Results

Achievements at
orienteering events

Croeso 2016 Day 4, 28/07/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

11 (length: 3.8km, climb: 75m, 14 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 12 | 13 | 14 | 15


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 mp - Philip Kenyon MOR M 1965 00:00:01
2 mp - James Bedwell DVO M 2002 00:00:01
3 mp - Todd Rae SMOC M 1964 00:00:01
4 mp - Neil Watts SO M 1957 00:00:01
5 Oliver Tonge BOK M 2003 00:23:13
6 Tim Beale SN M 00:23:22
7 Daniel Campbell MOR M 2002 00:24:28
8 Adam Thorpe EPOC M 2002 00:25:20
9 Jack Forrest DEVON M 2002 00:26:45
10 Oscar Healy SBOC M 2002 00:27:20
11 Joe Hudd WCOC M 2003 00:28:12
12 Oliver Flippance OD M 2002 00:28:27
13 Liam Thiels HOC M 2002 00:28:46
14 Harry Thomas MWOC M 2003 00:32:21
15 Henry Teasdale WCOC M 2003 00:32:26
16 Pete Hudd BOK M 00:32:35
17 William Matthews DEVON M 2002 00:32:59
18 Charlie Rennie WCOC M 2003 00:34:09
19 Joe Sunley WCOC M 2003 00:34:12
20 Jim Bailey BOK M 2003 00:35:50
21 Henrik Rudert SV IHW Alex Berlin M 2002 00:35:52
22 Tim Sands BOK M 1949 00:36:40 1095
23 Alex Fielding HH M 2003 00:36:49
24 Kim Eden NOR F 1957 00:43:22 1024
25 Heidi Ross ESOC F 1999 00:43:24 1024
26 Elizabeth Kenyon MOR F 1970 00:43:54 1019
27 Rob Askham SMOC M 1974 00:44:19 1015
28 Oscar Ferris BL M 2003 00:45:44
29 Nicolas Barrett SN M 2003 00:47:35
30 Tim Eden NOR M 1953 00:48:42 970
31 PETER HOWE NWOC M 1960 00:49:19 964
32 Karen Peach MDOC F 1969 00:49:23 963
33 Tommy Wright DEVON M 2002 00:49:32
34 Bernhard Sprenger SV IHW Alex Berlin M 1970 00:49:39
35 Finn Conerney WEGO M 1999 00:51:20
36 Moira Turnbull-Fox SN M 00:52:35
37 Jennifer Atkinson ELO F 00:53:08
38 Anna Campbell MOR F 1999 00:55:08 903
39 Liam O'Reilly SBOC M 00:56:49
40 Jonty Goodwin WCOC M 2003 00:58:11
41 Inga Beate Boe FANA IL F 1995 01:01:43
42 Ben Bishop LEI M 01:03:43
43 Marie Oxley BAOC F 1983 01:04:33 806
44 Ann Mitchell SBOC F 1970 01:05:00 801
45 Elizabeth Campbell MOR F 1965 01:05:07 800
46 Timothy Taylor BAOC M 1968 01:06:23
47 Christopher Hornby MOR M 2000 01:07:03 779
48 Kim Sanderson NATO F 1975 01:08:57 760
49 Rachel Potter BOK F 2001 01:09:05
50 Sze Wai Tsang IND F 1994 01:09:34
51 Hugo Taylor BAOC M 2001 01:11:23
52 Derek Ricketts LEI M 1948 01:11:27 734
53 Janette McHendry WCOC F 1969 01:16:37 681
54 Andrea Sprenger SV IHW Alex Berlin F 1966 01:16:55
55 Scott Ellis IND F 01:17:51
56 Jane Hunter WCOC F 01:24:03
57 Kristian Rogers DEE M 01:25:01
58 Jane Richardson WIM F 1967 01:25:23 589
59 Dylan Skym MWOC M 2001 01:28:35
60 Delphine Suty BAOC F 1967 01:31:09 529
61 Anne Gager SROC F 1959 01:38:48 451
62 Melanie Vernon BAOC F 1981 01:43:07 407
63 Amy Ward WCH F 1986 01:47:37 356
64 Aled Skym M 1997 01:51:47 313
Showing results 1 - 64 of 64