Results

Achievements at
orienteering events

Croeso 2016 Day 5 (the final day), 29/07/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

3 (length: 5.3km, climb: 270m, 19 controls)
Other courses: 1 | 2 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Joseph Wright MAROC M 2000 00:43:42 1350
2 Clive Hallett BOK M 1963 00:49:05 1309
3 Zac Hudd WCOC M 2000 00:50:16 1301
4 Juha Partanen RASTI-HYRY M 1964 00:52:36
5 Robert Campbell WAOC M 1966 00:53:00 1281
6 William Thomas MWOC M 2001 00:53:31
7 Viggo Klasson OK Ravinen M 2000 00:53:38
8 Angus Tyner SET M 1968 00:54:37
9 Harry Fox DEVON M 2000 00:55:54 1259
10 Liam Corner MDOC M 1970 00:56:06 1257
11 Matthew Owen BOK M 1966 00:56:36 1254
12 Heather Roome SROC F 1983 00:57:09 1250
13 Steve Webb AIRE M 1962 00:57:39 1246
14 Tom Wood ERYRI M 2000 00:57:44 1245
15 Pippa Dakin SYO F 1998 00:58:33 1240
16 Roger Thetford TVOC M 1962 00:58:37 1239
17 Caroline Craig NGOC F 1984 00:58:41 1239
18 Simon Hunter WCOC M 1968 00:58:49 1238
19 Juha-Pekka Harju TP M 1962 00:58:50
20 Stanley Heap SO M 2001 00:58:50
21 Nigel Wright NN M 1971 00:58:53 1237
22 Dominic Dakin SYO M 2001 00:59:00
23 Peter Ward NGOC M 1970 00:59:54 1229
24 Ifor Powell BOK M 1968 01:00:18 1225
25 Jason Howell HOC M 1969 01:00:46 1221
26 Kevin Fielding HH M 1968 01:01:05 1219
27 Paul Gebbett BOK M 1969 01:01:07 1219
28 Andrew Campbell MOR M 1967 01:01:12 1218
29 Richard Parkin DVO M 1968 01:01:28 1216
30 Benjamin Parkinson FVO M 2000 01:02:08 1209
31 Dai Bedwell DVO M 1967 01:03:06 1201
32 Mike Hooper LOC M 1971 01:03:08 1201
33 Emmit Andrews BOK M 1970 01:03:17 1200
34 Delyth Darlington ERYRI F 1993 01:03:18 1200
35 David Williams HOC M 1962 01:03:25 1199
36 Charles Mayes CLOK M 1966 01:03:28 1199
37 Daniel Spencer WCOC M 2000 01:03:36 1198
38 Zbynek Cernin OLG Sauliamt M 1969 01:03:43
39 Jon Hateley DEE M 1963 01:04:01 1195
40 Juha Tilli Lynx M 1968 01:04:06
41 Matthew Gardner HH M 2001 01:04:18
42 Steven Denby NOR M 2001 01:04:37
43 Jamie Rennie LEI M 1970 01:05:01 1188
44 Hugo Twigger DEVON M 2001 01:05:04
45 Cian May 3ROC M 01:05:29
46 Paul Caban INT M 1964 01:06:04 1180
47 Annabel Pickering WIM F 1987 01:06:27 1177
48 Simon Errington HH M 1963 01:06:43 1175
49 Simon Thompson HOC M 1965 01:07:20 1171
50 Phil Newall KERNO M 1962 01:07:20 1171
51 Frances Wright MAROC F 1995 01:07:40 1168
52 Clive Richardson WRE M 1966 01:08:14 1164
53 Jan Kjærner-Semb Varegg Fleridrett M 1965 01:08:15
54 Dave Chaffey DVO M 1963 01:08:39 1161
55 Neil Conway AIRE M 1968 01:08:41 1161
56 Mark Bentley WIM M 1967 01:08:46 1160
57 Pascal Figuiere GIVRY SO M 1966 01:09:27
58 Rupert Parkinson FVO M 1966 01:09:48 1152
59 Robin Bishop TVOC M 1967 01:10:26 1147
60 Ian Hughes WCH M 1963 01:10:46 1145
61 Kitty Bray SN F 1989 01:10:50 1144
62 Helen Miller EBOR F 1990 01:10:51 1144
63 Christian Saxtoft BOK M 1962 01:10:59 1143
64 Ben Stevens DEVON M 2001 01:11:04
65 Gianluca Carbone A.A. Orienteering Ge M 1966 01:11:08
66 Ian Buxton TVOC M 1965 01:12:03 1134
67 Joanne Pickering WIM F 1988 01:12:28 1130
68 Robert Lee INT M 1962 01:12:34 1130
69 Mathias Kjærner-Semb Varegg Fleridrett M 2001 01:12:34
70 Clive Thomas MWOC M 1966 01:13:32 1123
71 Rupert Hornby MOR M 1964 01:14:15 1118
72 Ian Marshall AIRE M 1962 01:14:37 1114
73 Sarah-Jane Barrable SLOW F 1984 01:14:50 1112
74 Pauly-D Jones DEE M 1965 01:15:12 1110
75 Keith Yardley GRAMP M 2000 01:15:25 1108
76 Joseph Goodwin WCOC M 2000 01:16:42 1099
77 Andrew Pitcher DFOK M 1964 01:16:44 1098
78 Sarah Scarbrough MV F 1982 01:17:04 1096
79 Duncan Innes SWOC M 1962 01:17:09 1095
80 Tom Habgood SBOC M 1970 01:18:47 1083
81 Richard Sharp TVOC M 1964 01:18:57 1080
82 Barry Jones SO M 1967 01:19:25 1077
83 David Wathey MDOC M 1965 01:19:30 1076
84 Adrian Griffiths WRE M 1968 01:21:04 1064
85 Thomas Aspin CLOK M 2001 01:21:22
86 Caitlin Pearson CLOK F 1988 01:22:14 1056
87 Charles Gook BADO M 1967 01:22:27 1054
88 Ian Howells RAFO M 1963 01:22:39 1053
89 Tibo Gillet OMEGA BELGIUM M 2001 01:22:59
90 Simon Bevan SOC M 1965 01:23:25 1047
91 Duncan Harris DEE M 1966 01:24:05 1042
92 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 01:24:18 1041
93 Laura Parkes HH F 1992 01:24:29 1038
94 Mark Jesson PFO M 1966 01:25:07 1034
95 Joe Field HALO M 2001 01:27:39
96 James Cunnane TVOC M 1963 01:27:48 1013
97 Stuart Graham SOLWAY M 1968 01:28:05 1011
98 Greg Best NGOC M 1962 01:28:07 1011
99 Rob Woods RAFO M 1969 01:30:00 997
100 Steve Collins RAFO M 1967 01:30:49 991
101 Andreas Rudert SV IHW Alex Berlin M 1969 01:37:48
102 Anna Bonafini SLOW F 1989 01:38:39 931
103 Tim Gent DEVON M 1968 01:39:20 926
104 Andrew Henderson WAOC M 1964 01:40:40 917
105 Edouard Salathe RAID O PARIS M 1966 01:42:49
106 David Pal WRE M 1966 01:44:13 890
107 Jason Salathe RAID O PARIS M 2001 01:44:14
108 John Worth LEI M 1965 01:45:26 881
109 William Meadows DEVON M 2000 01:45:40 879
110 Thierry Imboden OLG Bern M 2001 01:47:45
111 Mark Foxwell BKO M 1964 02:02:33 752
112 Tung Nam Yuen IND M 1964 02:08:18
113 Valery Tronchon ALCO M 1970 02:16:18
- mp - Gareth Yardley GRAMP M 1966 00:00:01
- mp - Martin Tronchon ALCO M 2000 00:00:01
- mp - Richard Barrett BAOC M 1970 00:00:01
- mp - Rebecca Ellis WIM F 1986 00:00:01
- mp - Steve Edgar LEI M 1966 00:00:01
- mp - Tony Smith DEVON M 1951 00:00:01
- mp - Robert Smith DVO M 1963 00:00:01
- mp - Chris Arnold SBOC M 1965 00:00:01
Showing results 1 - 121 of 121