Results

Achievements at
orienteering events

Croeso 2016 Day 5 (the final day), 29/07/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

5 (length: 4.2km, climb: 205m, 16 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 David Roome SROC M 1982 00:35:59 1260
2 Ben Doherty SBOC M 1991 00:41:49 1217
3 Sindre Loever Hovden Stord Orientering M 1994 00:42:31
4 Ramund Loever Hovden Stord Orientering M 1991 00:44:12
5 Dan Cox BAOC M 1991 00:45:13
6 Jean Dermine Dauphiné Orientation M 1950 00:46:51
7 Graham Wilding DEVON M 1950 00:48:29 1167
8 Anne Straube OD F 1975 00:48:43 1166
9 Judith Austerberry NGOC F 1974 00:50:09 1155
10 Thomas Raftery HH M 1980 00:50:21 1154
11 Doug Stimson NWO M 1982 00:51:00 1149
12 Tim Scarbrough MV M 1984 00:51:36 1144
13 Alan Williamson SO M 1949 00:52:31 1138
14 Matthew Hollingsworth BAOC M 00:52:44
15 Tegaday Cordobes suarez Alcon Leon M 1982 00:52:53
16 John Franklin SYO M 1951 00:53:03 1133
17 Bob Dredge WCOC M 1951 00:53:21 1130
18 Karen Crawford BOK F 1969 00:53:39 1128
19 Thomas Bernard Mills BOF M 1983 00:53:54 1126
20 Paul Johnson SYO M 1951 00:53:54 1126
21 David Kerrigan BAOC M 1985 00:53:59
22 John Simmons BOK M 1951 00:54:22 1123
23 Cliff Etherden LOC M 1948 00:54:25 1122
24 Neil Grant SWOC M 1951 00:55:31 1114
25 Stuart Hanstock BOK M 1994 00:55:37 1113
26 Melanie Slade SN F 1968 00:55:44 1112
27 Mike Wimpenny DEVON M 1948 00:56:14 1109
28 Veerle Tulleneers HOC F 1972 00:56:15
29 Una May 3ROC F 00:56:21
30 Mike Smithard DEE M 1949 00:56:24 1107
31 Sally Calland RSOC F 1975 00:56:45 1105
32 Lynne Thomas WCOC F 1970 00:56:55 1104
33 Emma Harrison EPOC F 1972 00:58:01 1096
34 Stefan Stasiuk BKO M 1951 00:58:17 1094
35 Natasha Conway AIRE F 1971 00:58:17 1094
36 Christine Farr SWOC F 1975 00:58:57 1089
37 Lesley Read CLOK F 1976 00:59:23 1085
38 Michael Bickle WAOC M 1948 00:59:23 1085
39 Chris Lambert SYO M 1991 00:59:29 1085
40 Laurence Drabs ASUB F 1976 00:59:31
41 Nicholas Pugh SOS M 1951 01:00:09 1079
42 Greg Chatfield Ugly Gully M 1947 01:00:26
43 Ian Sayer WSX M 1951 01:00:36 1076
44 John Robinson WCH M 1950 01:00:53 1074
45 Richard Payne EPOC M 1950 01:01:01 1072
46 David Hargreaves SROC M 1951 01:01:11 1071
47 Mark Dyer BOK M 1948 01:01:28 1069
48 Pat MacLeod NGOC M 1947 01:02:13 1064
49 Gabriella Walsh MWOC F 1967 01:02:20 1063
50 Phil Smithard KFO M 1947 01:02:35 1061
51 Sasha Habgood SBOC F 1972 01:03:33 1054
52 Ralph Phipps POTOC M 1949 01:03:35 1054
53 BRIAN JOHNSON WIM M 1951 01:04:11 1050
54 Mark Robson BAOC M 1982 01:05:09 1043
55 Alastair Lessells ESOC M 1947 01:05:18 1042
56 Colin Best SYO M 1947 01:05:21 1041
57 Sarah Haines AIRE F 1959 01:05:34 1040
58 Virpi Tilli Lynx F 1968 01:06:37
59 Katherine Hampshire NN F 1969 01:06:59 1028
60 Valérie Figuiere GIVRY SO F 1967 01:07:17
61 Samuel Taunton NGOC M 1986 01:07:28 1025
62 John Harrison BADO M 1947 01:07:56 1021
63 Sam Healy SBOC F 1973 01:08:08 1020
64 Kartik Reddy BAOC M 1982 01:08:11
65 Ian Turner SOLWAY M 1947 01:08:17 1019
66 Peter Ross MDOC M 1947 01:08:56 1014
67 Robin Rogers BOK M 1948 01:09:10 1013
68 Barry Houghton HOC M 1947 01:09:57 1007
69 Mick Smith HH M 1948 01:10:16 1005
70 Diane Jacks WRE F 1968 01:10:42 1002
71 Iris Kosch OLV Steinberg F 1967 01:10:46
72 Angela Imboden OLG Bern F 1974 01:10:53
73 Helen Rowlands GRAMP F 1966 01:11:06 999
74 Geoffrey Hensman FVO M 1948 01:11:12 998
75 Sarah Louise Francis SN F 1968 01:11:42 995
76 Dagmar Cerninova OLG Sauliamt F 1971 01:11:44
77 Chris Burden AIRE M 1948 01:12:16 991
78 Bob Pinker Cork O M 1947 01:12:20
79 Rachel Dennis BOK F 1967 01:12:28 989
80 Derry Kelleher NOR M 1949 01:12:42 988
81 Terry Smith SOC M 1950 01:13:20 983
82 Sameer Shrestha EBOR M 1992 01:13:56 979
83 Aurélie Desailly CapOnord F 1976 01:15:17
84 Meg Somers DEVON F 2001 01:15:23
85 David Mullins SARUM M 1949 01:15:43 965
86 Julie Ferris-Worth BL F 1967 01:16:00 963
87 Philip Gristwood MV M 1949 01:16:53 957
88 Jennifer Thomas TVOC F 1968 01:17:07 955
89 Stephen Searle NOR M 1951 01:17:26 952
90 Robert Brandon OD M 1949 01:18:16 946
91 Christopher Collins SN M 1982 01:18:58 942
92 Allan Darwell BOK M 1951 01:22:25 915
93 Colin Drury SYO M 1947 01:22:57 911
94 Chris Virgo DEVON M 1950 01:23:44 906
95 David Kingdon SAX M 1951 01:23:45 906
96 Laurence Aughuet ASUB F 1969 01:23:49
97 Mike Elliot MV M 1951 01:23:57 904
98 John Nash LOC M 1950 01:23:58 904
99 Keith Willdig OD M 1949 01:24:11 903
100 Eric Brown HOC M 1948 01:24:16 902
101 Barry Breed HH M 1946 01:25:07 896
102 Stephen Round SELOC M 1951 01:25:28 894
103 Alain Wilkes BKO M 1948 01:32:44 840
104 Yordan Kolev SLOW M 1987 01:33:57 831
105 Mike Dobbs SBOC M 1948 01:35:21 821
106 Wendy Smith DEVON F 1959 01:35:57 817
107 Ralph Liddell BL M 1949 01:36:07 816
108 Laurence Gossage BOK M 1950 01:36:37 812
109 Margaret Jones NGOC F 1967 01:37:33 806
110 Alison Hooper LOC F 1973 01:41:38 775
111 Alison Coles MV F 1967 01:43:42 760
112 Karen Howells RAFO F 1971 01:43:46 760
113 Chris Kirkham MDOC M 1947 01:46:08 743
114 Surya Limbu BAOC M 1988 01:52:00
115 Dave Andrews NGOC M 1947 01:52:17 698
116 Laurence Tiravy ALCO F 1971 01:53:18
- mp - Tony Davies SELOC M 1948 00:00:01
- mp - Andrew Middleton DVO M 1948 00:00:01
- mp - Paul Taunton NGOC M 1950 00:00:01
- mp - Eric Harper BKO M 1951 00:00:01
- mp - Roger Lott AIRE M 1950 00:00:01
- mp - Martin Ricketts TVOC M 1948 00:00:01
Showing results 1 - 122 of 122